فیدیبو نماینده قانونی انشارات یاقوت سپاهان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب خواص گیاهان دارویی و عرقیات شفابخش

کتاب خواص گیاهان دارویی و عرقیات شفابخش

نسخه الکترونیک کتاب خواص گیاهان دارویی و عرقیات شفابخش به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب خواص گیاهان دارویی و عرقیات شفابخش

در عصر علم و صنعت، فیزیک و شیمی ‌و در عصر تکنولوژی به خود این اجازه را دادیم تا پا جای پای گذشتگان بگذاریم و به دل طبیعت بازگردیم و با تقلید از عالم بزرگ پدر طب ایران ابوعلی سینا و کتاب معروف قانونش به نوشتن این کتاب بپردازیم. کتاب و طبی که بیشتر ما از یاد برده­ایم یا اصلاً تا به حال به چشم ندیده­ایم زیرا آنقدر درگیر کار و مسائل روزمره شده­ایم که وقتی برای خواندن آن کتاب ارزشمند برایمان نمانده است. آیا از خود پرسیده­اید در آن زمان چگونه مردم عمل جراحی انجام می­دادند؟ چگونه بدون استفاده از مسکن­ها و آرام­بخشها دردهای خود را تسکین می­دادند؟ آیا می­دانید در گذشته سرطان­ها و تومورها را چگونه بدون عمل جراحی درمان می­کردند؟ یا مصریان باستان که حتی اسم جراحی پلاستیک به گوششان نخورده بود پوست خود را جوان و زیبا نگه می­داشتند؟ آن موقع که خبری از مواد نیروزا، پروتئین­ها و مکمل­های شیمیایی نبود چگونه قهرمانان و پهلوانان بزرگی چون پوریایی ولی به وجود آمدند و نام و یادشان همیشه جاودانه و پایدار است؟ جواب تمامی‌ این سؤال­ها را می­توان در تغذیه مناسب و سالم پیدا کرد منظور از تغذیه مناسب و سالم غذاهای نیست که در رستورانها و فسدفودها به فروش می­رسد.

ادامه...

بخشی از کتاب خواص گیاهان دارویی و عرقیات شفابخش

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:خوردن و خفتن و گفتار زیاد
می­نماید تن و جان را بیمار

چهار چیز است که رنجور کند
تندرستی زبدن دور کند

اولاً خوردن هر چیز زیاد
می­دهد عمر و سلامت بر باد

ثانیاً خفتن بسیار شود
که دل آزارده و بیمار کند

ثالثاً کسرت شهوت رانی
بشکند زود تن انسانی

چهره غمگین بشود از چین و چروک
خم شود قامت و گردد مفلوک

قوه کم می­شود و غصه زیاد
می­برد هر چه به جز غم از یاد

رابعاً جمع شود در رگ قلب
چربی، آنگه دهدت عمر به باد

مقدمه

در عصر علم و صنعت، فیزیک و شیمی و در عصر تکنولوژی به خود این اجازه را دادیم تا پا جای پای گذشتگان بگذاریم و به دل طبیعت بازگردیم و با تقلید از عالم بزرگ پدر طب ایران ابوعلی سینا و کتاب معروف قانونش به نوشتن این کتاب بپردازیم. کتاب و طبی که بیشتر ما از یاد برده­ایم یا اصلاً تا به حال به چشم ندیده­ایم زیرا آنقدر درگیر کار و مسائل روزمره شده­ایم که وقتی برای خواندن آن کتاب ارزشمند برایمان نمانده است.
آیا از خود پرسیده­اید در آن زمان چگونه مردم عمل جراحی انجام می­دادند؟
چگونه بدون استفاده از مسکن­ها و آرام­بخشها دردهای خود را تسکین می­دادند؟
آیا می­دانید در گذشته سرطان­ها و تومورها را چگونه بدون عمل جراحی درمان می­کردند؟ یا مصریان باستان که حتی اسم جراحی پلاستیک به گوششان نخورده بود پوست خود را جوان و زیبا نگه می­داشتند؟
آن موقع که خبری از مواد نیروزا، پروتئین­ها و مکمل­های شیمیایی نبود چگونه قهرمانان و پهلوانان بزرگی چون پوریایی ولی به وجود آمدند و نام و یادشان همیشه جاودانه و پایدار است؟
جواب تمامی این سوال­ها را می­توان در تغذیه مناسب و سالم پیدا کرد منظور از تغذیه مناسب و سالم غذاهای نیست که در رستورانها و فسدفودها به فروش می­رسد.
منظور غذاهای سالم، پر انرژی و کم حجم است، ولی متاسفانه ما آنقدر درگیر کار و گرفتاریهای روزانه شده­ایم که دیگر فرصتی برای تهیه آن غذاها نداریم.
خداوند بزرگ در قرآن می­فرماید: (دردی نیست که درمان آن را برای شما در طبیعت قرار نداده باشیم) ولی با این وجود ما هنوز برای درمان دردهای خود در داروخانه­ها به دنبال مرحم می­گردیم. خوشبختانه در کشور ما هنوز از طب گیاهی استفاده می­شود شاید در گوشه و کنار شهر مغازه­های قدیمی عطاری را دیده باشید که در آنجا می­توان انواع گیاهان دارویی را یافت ولی به دلیل اینکه هیچگونه شناخت یا فرصت استفاده و یا به وسیله­ای ذهنیت غلطی که توست دیگران به ما انتقال داده شده است، هیچ وقت سراغشان نمی­رویم، امروزه کمتر جوانی را می­توان دید که به این کار مشغول باشد و بیشتر کسانی که به این حرفه ارزشمند مشغولند سالمندان و پیرمردانی هستند که برای سرگرمی و گذراندن وقت به این کار مشغولند و این حرفه در کشور ما رو به فراموشی است در صورتی که در چین، هند و بسیاری از کشورهای دیگر به دلیل گرانی داروهای شیمیایی و عوارضی که آنها در بردارد دوباره دارند به این حرفه روی می­آورند و به صورت علمی و تخصصی این حرفه را گسترش می­دهند. متاسفانه در ایران سودجویانی پیدا می­شوند که از این حرفه سوء استفاده می­کنند و با ساخت داروهای دست­ساز تقلبی و بی­ارزش جیب خود را پر می­کنند و ذهنیت مردم را از گیاهان دارویی خراب می­کنند.
اما ما در این کتاب شما را با انواع گیاهان دارویی و کاربردها و خواص آنها آشنا می­کنیم تا خود حکیم خود باشید و با تغذیه مناسب و صحیح همیشه سالم بمانید.
این کتاب از مجموع ۱۲ کتاب و تحقیقات و بررسی­های مختلفی بدست آمده است که اسامی نویسندگان این ۱۲ کتاب ارزشمند در قسمت منابع کتاب آمده است و خوانندگان برای کامل­تر کردن اطلاعات خود در فصلهای مورد نظر این کتاب می­توانند به قسمت منابع مراجعه کرده و با پیدا کردن نام کتاب مورد نظر و نام نویسنده آن کتاب را تهیه کنند و استفاده کنند زیرا در این کتاب فقط از بخشهای و گفته­های اندکی از کتابهای نام برده شده استفاده شده است. یا در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر می­توانید به وسیله­ی این شماره با اینجانب تماس حاصل فرمایند: ۰۹۱۳۲۰۵۳۵۱۷ تا شما را راهنمایی کنم.

داریوش صالحی

فصل اول : خواص طبی گیاهان

۱- خواص طبی(آرتیشو) کنگر فرنگی(Artichoke)

گرم و خشک۱ـ کبد را تمیز می­کند و اعمال کبد را تنظیم می کند.
۲ـ ترشح صفرا را افزایش می­دهد.
۳ـ یرقان مزمن را درمان می­کند.
۴ـ تقویت کننده بدن است.
۵ـ موجب دفع ادرار می­شود.
۶ـ تب بر است.
۷ـ در درمان روماتیسم موثر است.
۸ـ یبوست ناشی از عدم دفع صفرا را درمان می­کند.
۹ـ در درمان ورم روده موثر است.
۱۰ـ باعث دفع سنگ­های کیسه­ی صفرا می شود.
۱۱ـ نیروی جنسی را افزایش می­دهد.
۱۲ـ کلیه و مثانه را گرم می­کند.
۱۳ـ گاز و نفخ معده و روده را از بین می­برد.
۱۴ـ باعث هضم غذا می­شود.
۱۵ـ کلسترول خون را پایین می­آورد.(۱)

۲ـ خواص طبی (آقطی سیاه) انگور کولی (Elderberry)

(سرد و خشک)۱ـ در درمان رماتیسم و درد مفاصل موثر است.
۲ـ ادرارآور است.
۳ـ بیماریهای کلیه و مجاری ادرار را درمان می­کند.
۴ـ سنگ کلیه را خارج می­سازد.
۵ـ شیرمادر را زیاد می­کند.
۶ـ در درمان بیماری صرع مفید است.
۷ـ خوردن و مالیدن آن به سر باعث سیاه شدن و تقویت مو می­شود.
۸ـ جوشانده­ی برگ این رخت، آفت درختان و سبزیجات را از بین می­برد.(۲)

نظرات کاربران درباره کتاب خواص گیاهان دارویی و عرقیات شفابخش

عالی
در 1 سال پیش توسط mohammadreza hoseinpanahi
سلام وقت بخیر امکانش هست از مطالب این کتاب در وبسایتم استفاده کنم؟
در 1 سال پیش توسط mah...315