فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کیاراد و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ۱۰۱ بازی آبی برای کودکان ۴  سال به بالا

کتاب ۱۰۱ بازی آبی برای کودکان ۴ سال به بالا

نسخه الکترونیک کتاب ۱۰۱ بازی آبی برای کودکان ۴ سال به بالا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب ۱۰۱ بازی آبی برای کودکان ۴ سال به بالا

مجموعه بازی‌‌‌‌‌های موجود در این کتاب بسیار ساده و تعدادی از آن‌‌‌‌‌ها انفرادی و برخی به صورت گروهی انجام می‌‌‌‌‌گردد و موجب افزایش مهارت‌‌‌‌‌هایی مثل تقویت هوش حسی حرکتی، قدرت مدیریت، رهبری در گروه، یادگیری همکاری و مشارکت با اعضای گروه، استقلال و مسئولیت پذیری در کودکان می‌‌‌‌‌شود. انجام این حرکات ساده در آب موجب نشاط و شادابی و افزایش آرامش افراد می‌‌‌‌‌گردد. خواندن این کتاب به مربیان شنا، معلمان و والدین پیشنهاد می‌‌‌‌‌گردد.

ادامه...
  • ناشر انتشارات کیاراد
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.84 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب ۱۰۱ بازی آبی برای کودکان ۴ سال به بالا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه

رفتار بازی این امکان را به ما می دهد که در هر موقعیتی و با هر امکاناتی بتوانیم با کودکانمان ارتباط برقرار کرده و شرایط بازی می تواند به جز برقراری ارتباط بین والد/ مربی ـ کودک آموزش مهارت هایی را در زمینه های مختلف به کودک ارایه دهد. از جمله این بازی ها می توان بازی هایی را در استخر یا سایر محیط های آبی پیشنهاد کرد و یا شنا را که جزء مهم ترین ورزش هاست از این طریق آموزش داد یا به عبارت دیگر می توان از بازی های آبی خاص برای از بین بردن ترس کودکان یا وسواس آن ها استفاده کرد.
مجموعه بازی های موجود در این کتاب بسیار ساده و تعدادی از آن ها انفرادی و برخی به صورت گروهی انجام می گردد و موجب افزایش مهارت هایی مثل تقویت هوش حسی حرکتی، قدرت مدیریت، رهبری در گروه، یادگیری همکاری و مشارکت با اعضای گروه، استقلال و مسئولیت پذیری در کودکان می شود. انجام این حرکات ساده در آب موجب نشاط و شادابی و افزایش آرامش افراد می گردد. خواندن این کتاب به مربیان شنا، معلمان و والدین پیشنهاد می گردد.

دکتر محمد سلطان حسینی
عضو هیات علمی گروه تربیت بدنی دانشگاه اصفهان
امیر جهانیان نجف آبادی
کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

بازی های تخیلی

زمانی آلبرت انیشتین اعتقاد داشت «تخیل از دانش مهم تر است.» با این حال چون اندازه گیری تخیل به عنوان «پیشرفت» دشوار می باشد، در روزگار فعلی که برپایه ی موفقیت و پیشرفت می گردد بسیاری از مردم اهمیت تخیل را در پیشرفت کودکان در نظر نمی گیرند.
با این حال، تخیل ـ هنر خیالپردازی، و بداهه سازی ـ امروزه به اندازه ی دوران انیشتین اهمیت دارد. از طریق تخیل کودک یاد می گیرد که در نقش های مختلف تجربه کسب کند، از طریق بازی تخیلی، محیطی ایمن در اختیار آن قرار می گیرد تا افکار و احساسات درونی خود را ابراز سازند. با گذر زمان دانشمندان به این باور رسیده اند که ابراز درونیات به صورت تخیلی کودکان را به سمت کنترل بهتر احساساتشان هدایت می سازد.
پس بازی های آبی را انتخاب کنید؛ بازی های فکری برای این بازی ها ضروری هستند. هر کدام از آنها به بازیکنان این امکان را می دهد که تخیل خاص خودشان را از طریق بازی آبی ارائه کنند. این نوع بازی را به آسانی می توان مطابقت داد تا تمام سطوح مهارتی را در بر گیرد.

بازی ۱: از راهنما پیروی کنید.

نحوه انجام بازی:

تقریباً هر کس به نوعی بازی از راهنما پیروی کنید را؛ انجام داده است. این بازی دقیقاً مشابه نمونه قدیمی آن است، منتها با یکی تفاوت ـ در آب بازی می شود! این یک بازی فوق العاده است که بچه های کوچک تر با آب احساس راحتی بیشتری پیدا کنند.
بازیکنان به صورت دایره می ایستند و فضای اندکی هم در وسط این دایره به وجود می آید. هر بازیکن یک نوع حرکت را انتخاب می کند، بازیکنان می توانند هر نوع حرکت را انتخاب کنند یا هر حرکت ابتکاری از خودشان را در آورند. اگر حرکتی به ذهن بازیکن نرسیده راهنما می تواند به او پیشنهاد دهد.
سپس، بازیکن اول به مرکز دایره می رود و حرکت انتخابی خود را انجام می دهد. بقیه حرکت او را تقلید می کنند. خیلی زود نوبت به همه ی افراد می رسد.
بازیکنان به انجام حرکت چند دقیقه ای ادامه می دهند یا تا زمانی که راهنما اجازه ی تغییر حرکت دهد. سپس، بازیکن بعدی به مرکز دایره می رود و حرکت جدیدی انجام می دهد. بازیکنان به نوبت این کار را انجام می دهند تا زمانی که همه حرکتی را در مرکز دایره انجام داده باشند.

مثال ها:

جستن، حباب درست کردن، شلپ شلپ کردن، زیر آب رفتن، دویدن، پریدن، لی لی کردن، رژه رفتن.

متغیر:

بازیکنان پیشرفته تر می توانند به عنوان بخشی از حرکتشان دور استخر حرکت کنند. مثلاً می توانند از گوشه ای به گوشه ای بروند، زیگزاک، مستقیم، عقب عقب یا از کنار حرکت کنند.
این بازی را می توان به صورت «سیمون می گه» هم بازی کرد. در این حالت بازیکنان نقش «سیمون» را بازی می کنند. «سیمون» به مرکز دایره می رود و به بازیکنان می گوید چه حرکتی انجام دهند. بازیکنان فقط در صورتی می توانند حرکتی را که سیمون گفته است انجام دهند که بیش از انجام بگویند: «سیمون می گه...». هر بازیکنی که پیش از عبارت «سیمون می گه...» حرکت را انجام دهد، از بازی حذف می شود.

بازی ۲: چی گفتی؟

نحوه انجام بازی:

اسم اصلی این بازی، تلفن بازی است که وقتی داخل آب انجام می شود، همان بازی چی گفتی می شود.
بازیکنان به صورت دایره می ایستند. راهنما به کلمه یا جمله ای کوتاه فکر می کند. سپس راهنما و بازیکن سمت راست زیر آب می روند. سپس راهنما کلمه را به بازیکن می گوید. هر بازیکن همان کلمه، یا کلمه ای را که فکر می کند نشنیده است (زیر آب) به نفر بعدی می گوید. این کار زمانی که به بازیکن اول رسید تمام می شود. سپس راهنما آخرین کلمه ای را که زیر آب شنیده است به تمام گروه اعلام می کند (بالای آب). اگر همان کلمه ی اصلی نبود، راهنما کلمه ی اصلی را اعلام می کند. راهنما می تواند تا زمانی که بچه ها علاقمند باشند بازی را ادامه دهد.

بازی ۳: هجی اش کن (پانتومیم)

نحوه انجام بازی:

نه، این بازی تمرین هجی کردن نیست، بلکه کودکان کلمات را با حرکت بدنشان بیان می کنند!
گروه را به دو تیم تقسیم کنید. زمان مشخصی را برای نشان دادن کلمه در آب و حدس زدن آن انتخاب نمایید. همچنین محدوده ی زمانی را برای اتمام بازی انتخاب کنید.
گروه ۱ به داخل آب می رود، و گروه دیگر در سمت دیگر استخر منتظر می ماند. بازیکنان بامشورت هم کلمه ای ساده و کوتاه انتخاب می کنند. بعد از اینکه کلمه انتخاب شده، بازیکنان از بدنشان استفاده می کنند تا کلمه را هر چه سریع تر شکل می دهند. آنها بازوها، پاها و دیگر قسمت های بدنشان را حرکت می دهند تا حروف را تشکیل دهند در حالیکه روی آب شناور هستند. اگر کلمه ی خوانایی را در این محدوده ی زمانی شکل دهند (که توسط راهنما تعیین شده است. گروه یک امیتاز دریافت می کند.
سپس اعضای گروه ۲ سعی می کنند حدس بزنند چه کلمه ای بوده است. اگر در مدت زمان تعیین شده درست حدس زدند، یک امتیاز دریافت می کنند.
بعد نوبت گروه ۲ است که به داخل آب برود تا یک کلمه را هجی کند. گروه ۱ سعی می کند تا کلمه را حدس بزند. بازی به این ترتیب می چرخد، بازی هنگامی پایان می یابد که تیم ها به امتیاز تعیین شده توسط راهنما، معمولاً امیتاز ۱۰ برسند.

مثالهایی از کلمات:

نه - باغ وحش
بله - بشین
تاق - این
ما - بگو
بالا - بیرون
عشق - بوسه
زیاد - گربه

نظرات کاربران درباره کتاب ۱۰۱ بازی آبی برای کودکان ۴ سال به بالا