فیدیبو نماینده قانونی ذهن‌آویز و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب بازاریابی

کتاب بازاریابی

نسخه الکترونیک کتاب بازاریابی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب بازاریابی

نقطه آغازین بازاریابی موفق برای شما این است که‌به‌خاطر داشته باشید همیشه حق با مشتری است. آنها به دلایل خود و نه برای برآورده ساختن خواسته شما اقدام به خرید می‌کنند. مشتریان خودخواه هستند، متوقع‌اند، بی‌ترحمند، وفادار نیستند. اما همیشه حق با آنهاست. آنها با توجه به نیازها، خواسته‌ها، امیال، و اندیشه خود عمل می‌کنند. مشتریان به محض آنکه احساس کنند جای دیگری فروشنده بهتری وجود دارد، خرید از شما را متوقف می‌کنند و به سراغ فروشنده جدید می‌روند. توانایی شما برای ظاهر شدن مطابق میل آنها و برآورده ساختن خواسته‌ها و نیازهای آنها تا حدود زیاد موفقیت شما در تجارتتان را رقم می‌زند.

ادامه...
  • ناشر ذهن‌آویز
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.44 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب بازاریابی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه

دلیل اصلی موفقیت یا شکست یک فعالیت تجاری باتوجه به موفقیت یا شکست فعالیتهای بازاریابی آن رقم می خورد. با استناد به دان و برداستریت، ۴۸ درصد ناکامیهای تجاری را باید در کم کاری و یا فقدان اثربخشی در حوزه بازاریابی و فروش جستجو نمود. در اقتصاد رقابتی پویای ما بازاریابی یکی از وظایف هسته ای هر موسسه موفق به شمار می آید. بدون توجه به اینکه تجارت شما در چه زمینه ای است، کار شما «تجارت بازاریابی» است.
در این کتاب مفید و قدرتمند درباره بازاریابی با ۲۱ دیدگاه کلیدی در زمینه بازاریابی آشنا می شوید. برای بهبود راهکارهای بازاریابی خود می توانید از توصیه های پیشنهاد شده در این کتاب استفاده نمایید.
بازاریابی راهبردی هنر و علم پی بردن به خواسته های واقعی مشتریان و بازار امروز و آینده است. این کتاب به شما می آموزد چگونه کالاها و خدمات خود را بگونه ای تولید و ساختاربندی کنید که نیازهای مشتریان شما را برآورده سازد.
هدف بازاریابی راهبردی این است که به شما امکان دهد که مقادیر بیشتری از کالاهای خود را با قیمتی بالاتر بفروشید و قلمرو وسیع تری از بازار را مورد استفاده قرار دهید.

قانون شماره یک

نقطه آغازین بازاریابی موفق برای شما این است که به خاطر داشته باشید همیشه حق با مشتری است. آنها به دلایل خود و نه برای برآورده ساختن خواسته شما اقدام به خرید می کنند. مشتریان خودخواه هستند، متوقع اند، بی ترحمند، وفادار نیستند. اما همیشه حق با آنهاست. آنها با توجه به نیازها، خواسته ها، امیال، و اندیشه خود عمل می کنند. مشتریان به محض آنکه احساس کنند جای دیگری فروشنده بهتری وجود دارد، خرید از شما را متوقف می کنند و به سراغ فروشنده جدید می روند.
توانایی شما برای ظاهر شدن مطابق میل آنها و برآورده ساختن خواسته ها و نیازهای آنها تا حدود زیاد موفقیت شما در تجارتتان را رقم می زند.
بازاریابی مهارتی است که باید آن را بیاموزید. برای آموختن این مهارت باید پیوسته برخی از ایده ها و نظرات را مورد توجه قرار دهید و به طور منظم سوالات حیاتی چندی را مطرح سازید. اگر وقت صرف کنید و به سوالات مطرح شده در این کتاب جواب بدهید، به مقدار زیاد بر مهارتهای بازاریابی خود می افزایید.
مهمترین بخش این کتاب کاری است که بعدا انجام می دهید. اقدامی است که می کنید. مهم این است که این اقدامات را به چه سرعتی انجام می دهید. این ارزش کتاب حاضر را برای شما مشخص می کند.
وقتی شما درباره اقدامی می خوانید و یا به آن فکر می کنید که می تواند بازاریابی شما را بهتر کند، بلافاصله اقدام کنید. تاخیر جایز نیست. احساس اضطرار ایجاد کنید. اینها کیفیات ضروری، همه کسانی است که اقدام تجاری می کنند.

یک: هدف تجارت

خیلیها تصور می کنند که مقصود و هدف تجارت خیلی ساده کسب سود کردن است. اما همانطور که پیتر دروکر می گوید، هدف تجارت «خلق مشتری و حفظ کردن اوست.» تمامی تلاشهای یک تجارت موفق ایجاد مشتری به اشکال گوناگون است. سود نتیجه خلق مشتری و حفظ کردن او به شکلی موثر و در طی زمان است.
هزینه خلق مشتری ابتدا بسیار زیاد است. هزینه حفظ کردن آنها بسیار کمتر از هزینه خلق کردن آنهاست. اگر شرکتهایی را مطالعه کنید که بیشترین کارایی را در بازاریابی دارند، متوجه می شوید که راهکارهای آنها متوجه خلق مشتری و بعد حفظ کردن آنهاست.

کیفیت، یک راهکار بازاریابی

شاید سودمندترین راهکار بازاریابی، تهیه کالاها و خدمات خود در کیفیتی عالیست. کیفیت قدرتمندترین و موثرترین راهکارهای بازاریابی است. ۹۰ درصد موفقیت تجاری شما با کیفیت کالایی رابطه دارد که تولید می کنید. مشتری همیشه از عرضه کننده ای خرید می کند که کالایش از کیفیت عالی برخوردار باشد. اینگونه پول بیشتری می پردازد و این پول بیشتر سبب می شود که تولیدکننده کالاها و خدمات بهتری تولید و روانه بازار کند.
کیفیت چیست؟ سالهاست که دراین باره بحث شده است. فیلیپ کرازبی، بنیانگذار کالج کیفیت می گوید: «کیفیت یعنی اینکه آنچه را می گویید کالایتان دارد، داشته باشد و این کیفیت همچنان ادامه دار باشد.»
شاید بهترین تعریف یک «برند» که همان اشتهار شما در بازار است «قولی است که می دهید و پایبند آن باقی می مانید.» میزان کیفیت شما از آنجا معلوم می شود که با چه درصدی از زمان کالا یا خدمت شما قولی را که به هنگام فروش به خریدار می دهید رعایت می کند.
دومین راهکار اصولی بازاریابی موفق کیفیت خدمت یا سرویس است. باتوجه به بررسیهای سالیان دراز دانشگاه هاروارد، کیفیت یک کالا به دو عامل بستگی دارد: یکی خود کالا و بعد نحوه فروش کالا و سرویس پس از فروش آن می باشد.
تنها محصول شما نیست که مطرح است. بلکه رفتار شما با مشتریان، از اولین تماس تا طول زمانی که مشتریان از کالا یا خدمت شما استفاده می کنند باید مورد توجه قرار بگیرد. خریداران همیشه به سراغ عرضه کننده ای می روند که کالاها و خدماتش از کیفیت مطلوب برخوردار باشد. مهم نیست که عرضه کننده چه قیمتی بر کالا یا خدمات خود می گذارد.

آنها درباره شما چه احساسی دارند؟

در این جا به یک عامل تعیین کننده دیگر در موفقیت بازاریابی می رسیم و آن موضوع رابطه با مشتری است. امروزه بیش از پیش متوجه می شویم که این کیفیت روابط تجاری ماست که مشخص می کند آیا می توانیم برای خود مشتری خلق کنیم و او را برای خود حفظ نماییم.
گاه از شرکت کنندگان در سمینارهایم می پرسم: «چه درصدی از تصمیم گیری خریداران احساسی و عاطفی و چه درصدی از آن منطقی است؟»
بعد از اینکه چند نفری به این سوال جواب می دهند، من به آنها می گویم: «مردم ۱۰۰ درصد احساسی هستند.» آنها براساس احساسات خود تصمیم گیری می کنند و بعد سعی می کنند با منطق و استدلال تصمیم گیری شان را توجیه کنند. احساس آنها و احساس آنها بعد از خرید کالاست که روی خرید کردن آنها تاثیر می گذارد.
جان کارلسون مدیرعامل سابق شرکت هواپیمایی اس آ اس که این شرکت را به یکی از سودآورترین شرکتها در اروپا تبدیل کرد کتابی با عنوان لحظات واقعیت نوشت که به تجربیات او اشاره دارد. در این کتاب عالی او می نویسد هر تماس با مشتری «لحظه واقعیت» است که اثربخشی دارد و تا حدود زیاد مشخص می کند که آیا این مشتری بار دیگر از شما خرید خواهد کرد یا خرید نخواهد کرد. از آنجایی که هزینه راضی کردن یک مشتری موجود یک دهم هزینه بازاریابی، آگهی های تجارتی و فروش به مشتریان جدید است، این شرکتها هستند که می توانند با سرویس دادن عالی به مشتریان آنها را برای خود خلق کنند و برای خود نگه دارند.

خریدن مشتریان

هر شرکت کارش خریدن و پیدا کردن مشتریان است. همه شرکتها برای پیدا کردن مشتری هزینه ای می پردازند. این احتمالاً مهمترین عاملی است که برای موفقیت هر تجارتی وجود دارد.
هزینه تصاحب یک مشتری شامل همه پولهایی است که به یک نفر می پردازید تا برای اولین بار از شما خرید کند. یک شرکت در صورتی در تجارت خود باقی می ماند که مشتریانش را با هزینه کمتری از سود خالصی که آن مشتری به شرکت می رساند به دست آورد.
هرگاه درباره شرکتهایی می خوانید که فروششان به میلیونها وحتی میلیاردها دلار بالغ می شود و با این حال زیان می دهند، به مثال و نمونه یک گفته قدیمی می رسید: «ما در هر فروشمان ضرر می دهیم اما امید داریم حجم فروشمان به قدری زیاد شود که جبران کنیم.»
وقتی شرکتها پول از دست می دهند، علتش این است که هزینه تصاحب مشتری از کل سودی که مشتری به شرکت می دهد بیشتر باشد.
اگر شرکت شما بتواند مشتریانش را به هزینه کمتری از سودی که آن مشتری نصیب شرکت می کند خریداری کند، می تواند برای پیدا کردن مشتریان به تعداد بیشتر هزینه کند. این یکی از اسرار موفقیت در تجارت است و یکی از لازمه های بازاریابی موثر به حساب می آید.

نظرات کاربران درباره کتاب بازاریابی

برای من که در زمینه کارم هست مفید بود .
در 2 سال پیش توسط bij...987
خوبه
در 2 سال پیش توسط مصطفی رضیئی
خیلی خوب بود من یه مصاحبه کاری بازاریابی داشتم خیلی کتاب روانی بود سریع خوندم و کلی به دردم خورد
در 2 سال پیش توسط mag...me7