Loading

چند لحظه ...
کتاب راز شوهر

کتاب راز شوهر

نسخه الکترونیک کتاب راز شوهر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب راز شوهر

روزی را تصور کنید که همسرتان نامهای را به شما میدهد و از شما میخواهد که این نامه را تا بعد از مرگش نخوانید. آیا به خواستهی او احترام میگذارید یا قربانی کنجکاوی خود میشوید و نامه را باز میکنید؟

این نامه، داستان کتاب راز شوهر نوشتهی لیان موریارتی است.

درباره‌ی کتاب راز شوهر اثر لیان موریارتی

کتاب راز شوهر نوشتهی لیان موریارتی است. این کتاب برای نخستین بار در سال 2013 منتشر شد و بلافاصله بعد از انتشار در فهرست کتابهای پرفروش قرار گرفت. سحر حسابی دربارهی داستان راز شوهر میگوید: «ماجرای خانواده‌‌ای پنج نفری و چالشهایش با خانوادههایی دیگر را روایت میکند. پدر این خانواده در آستانه 17 سالگی دخترش رازی دارد که اگر آن را فاش کند همه چیز دگرگون میشود.»

موریارتی در تلاش است به خوانندگان نشان دهد که هر آنچه در زندگی خود دریافت میکنید اعم از شادی و غم، کامیابی و شکست، بازخورد رفتار خود شما در طبیعت است. نویسنده تکلیفش را با خواننده روشن میکند؛ اگر میخواهید زندگی خوبی داشته باشد باید به افراد و اشیای پیرامون خود مهر بورزید.

خلاصه داستان راز شوهر

داستان راز شوهر دربارهی نامهای است که شوهری برای همسرش، سیسیلیا نوشته است، اما او از سیسیلیا درخواست کرده است که این نامه را بعد از مرگش بخواند، زیرا بزرگترین و تاریک ترین راز زندگی مرد در آن نهفته شده است. راز شوهر داستان انسانهایی است که دروغی ویرانگر را با خود حمل میکنند و در مسیر زندگی یاد این دروغها رهایشان نمیکند. وقتی سیسیلیا نامهای خاک خورده را در اتاقک شیروانی خانهاش یافت اصلا به این فکر نمیکرد که این نامه زندگیش را دگرگون کند. این نامه نه تنها سبب شد وی شناخت بهتری نسبت به شوهرش پیدا کند بلکه خود واقعی وی را نیز آشکار نمود.

درباره‌ی لیان موریارتی نویسنده‌ی کتاب راز شوهر

لیان موریارتی نویسندهی استرالیایی متولد 15 نوامبر 1966 است. این نویسنده بعد از گذراندن دوران تحصیل و دانشگاه در شرکتی مشغول به کار بازرگانی و تبلیغات شد. او بعد از چند سال کار در این حوزه تصمیم گرفت، شرکت خود را پایه گذاری کند اما کمی بعد از این تصمیم پشیمان شد و کار خود را به عنوان نویسندهی خلاق ادامه داد. لیان موریارتی نخستین کتاب خود را با نام سه آرزو در سال 2004 منتشر کرد. این نویسنده بعد از این کتاب شش رمان دیگر منتشر کرد. لیان موریارتی اکنون به همراه همسر و دو فرزندش در سیدنی، استرالیا زندگی میکند.

مشهورترین کتاب لیان موریاتی کتاب دروغهای کوچک بزرگ است که بعد از انتشارش، توسط شرکت اچ بی او به سریال تبدیل شد و جوایز متعددی را دریافت کرد. کتاب راز شوهر موریارتی هم چند سال بعد از انتشارش تبدیل به فیلم شد و در استرالیا فروش خوبی داشت. 

ترجمه‌ی کتاب راز شوهر به فارسی

سحر حسابی نویسنده، مترجم و خبرنگار ایرانی متولد سال 1366 شمسی است. او تاکنون دو اثر به فارسی برگردانده است. راز شوهر و دوروغهای کوچک بزرگ دو اثر او هستند که هر دو رمانهایی پرفروش در حوزهی ادبیات هستند. سحر حسابی دربارهی اصل ترجمه میگوید: «برای من درک این مساله که مخاطب عادی با داستان ارتباط برقرار کند بسیار اهمیت دارد. این کتاب اولین تجربه من در ترجمه داستان است. شک ندارم که ممکن است 10 سال دیگر از ترجمه خودم از این کتاب راضی نباشم. از خوانندگان کتاب میخواهم کاستیهای کتاب را ببخشند و آن را به پای بیتجربگی مترجم بگذارند. اصل وفاداری گستره وسیعی دارد. تطبیق دو زبان باهم کار غیرممکنی است. زبانهای مختلف با هم اشتراکاتی دارند اما هیچ دو زبانی نیست که ساختارهای کاملا مشابه داشته باشد. بنابراین اصل وفاداری تا جایی که ساختارهای مشترک اجازه میدهد بلامانع است اما به نظر من وفاداری به زبان مبدأ در بخش افتراقات یک افسانه است.»

انتشارات آموت کتاب راز شوهر را با ترجمهی سحر حسابی عرضه کرده و در اختیار علاقهمندان قرارداده است. نشر آموت یکی از نشرهایی است که به تازگی وارد بازار کتاب شده است. این انتشارات فعالیت حرفهای خود را از سال 1387 آغاز کرد و تاکنون سهم به سزایی در معرفی کتابهای ادبی به خوانندگان فارسی زبان داشته است. این انتشارات در حوزهی ادبیات فعالیت میکند و ناشر اختصاصی نویسندگانی مانند میچ آلبوم است. نکتهی دیگری که دربارهی این نشر وجود دارد، استفاده از کاغذ مناسب و طراحی جلدهایی بسیار زیبا و متناسب با داستان است. هدف اصلی این انتشارات رضایت مشتری است و به همین دلیل است که قیمتهای منطقی برای کتابهایش تعیین میکند. برای آموت، کتاب فقط چند صفحه کاغذ برای پر کردن کتابخانهها نیست. آموت اینجاست تا بتواند فضای فکری و رفتاری افراد را متحول کند و دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کند.

چرا باید کتاب راز شوهر را خواند؟

کتاب راز شوهر داستانی جذاب و پرکشش دارد  و خواندن این کتاب به خواننده کمک میکند تا درک بهتری از محیط و اطرافیانش داشته باشد. این کتاب آن قدر جذاب است که بعد از انتشارش جایگاهی ماندگار در فهرست پرفروشترین کتابهای استرالیا پیدا کرد. کتاب راز شوهر در دستهی کتابهای داستانهای استرالیایی قرار دارد. کتاب راز شوهر مناسب برای گروه سنی بزرگسال است. تعداد صفحات نسخهی چاپی کتاب 400 صفحه است که با مطالعهی روزانه 20 دقیقه میتوانید این کتاب را در 20 روز بخوانید. کتاب راز شوهر جزو کتابهای حجیم و بلند با موضوع داستانهای استرالیایی است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و میخواهند در زمینهی  داستانهای استرالیایی زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

‌در بخشی از کتاب راز شوهر می‌خوانیم

بقیه وقت شام، بچه ها در مورد برنامه بزرگ ترین بازنده صحبت کردند و سیسیلیا تظاهر کرد به حرف هایشان علاقهمند است درصورتی که داشت به نامهای که رو یخچال جا خوش کرده بود فکر می کرد. وقتی میز خالی شد و دخترانش همگی داشتند تلویزیون تماشا می کردند نامه را برداشت و به آن زل زد.

فنجان چای اش را زمین گذاشت و نامه را جلوی نور نگه داشت تا بهتر ببیندش. از خودش خنده اش گرفته بود. شبیه یک نامه دست نویس روی کاغذهای خط دار بود. نمیتوانست کلماتش را ببیند.

شاید جان پل یکی از این برنامه ها را که نشان می داد چطور سربازان در افغانستان برای خانوادههایشان نامه می نوشتند تا پس از مرگشان به آن ها برسد تماشا کرده و به ذهنش رسیده که بد نیست خودش نیز این کار را انجام دهد.

تنها مسئله این بود که سیسیلیا نمیتوانست تصور کند که جان پل پشت میزی نشسته و چنین نامهای مینویسد. کار احساساتیای به نظر می آمد. اگرچه محبتآمیز بود چرا که او پس از مرگ می خواست بقیه بدانند چقدر آن ها را دوست دارد.

«... در هنگام مرگم.»

اصلاً چرا به مرگ فکر می کرد؟ مریض بود؟ این نامه که به نظر قدیمی می آمد و او هنوز زنده بود. علاوه بر این چند هفته پیش آزمایش داده بود و دکتر گفته بود کاملاً سالم است. چند روز بعد هم که دور خانه میچرخید و سر تکان می داد و شیهه می کشید و پولی هم پشتش تاب می خورد و از یک حوله خیس مثل شلاق استفاده میکرد.

سیسیلیا با یادآوری این خاطره لبخند زد و ناراحتی اش تا حدی کم شد. پس چندین سال پیش جان پل کاری احساساتی انجام داده و اين نامه را نوشته است. چیزی نبود که بتوان به آن فکر نکرد و از طرفی دیگر نمی شد صرفا از روی کنجکاوی بازش کرد.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب راز شوهر اثر لیان موریارتی بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکانپذیر است. برای مطالعهی دیگر کتابها در زمینهی داستانهای استرالیایی میتوانید به قسمت دستهبندی کتابها مراجعه و کتابهای این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب راز شوهر

 • ناشر نشر آموت
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۴۹,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۵/۰۷/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 2.27 مگابایت
 • تعداد صفحات ۴۰۰ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب راز شوهر

ترجمه خیلی خوبی داره این کتاب
در ۳ سال پیش توسط faeze ghs ( | )
خیلی کتاب جالبی بود با شخصیت پردازی های قوی به نظرم از کتاب دیگر این نویسنده دروغ های کوچک بزرگ قشنگ تر بود
در ۹ ماه پیش توسط han...ird ( | )
کتاب فوق العاده روان و جذابیه، همزمان زندگی سه زن رو که یه مساله ی کاملا دور از ذهن اونها رو به هم مربوط میکنه رو توصیف میکنه. یه داستان زنونه ی کامل که همه چی توش داره و زودتر از اون چیزی که تصور کنید تمومش میکنید ❤️
در ۲ سال پیش توسط سارا ح ( | )
خیلی جالبه، قطعا ارزش یک بار خوندن رو داره، نکته قوت کتاب شخصیت پردازی ادم های خاکستری کتابه.
در ۴ سال پیش توسط tim...a01 ( | )
من نسخه چاپی این کتاب رو خوندم. عالیه. اولاش ممکنه کمی به نظر خسته کننده بیاد ولی از جایی که راز شوهر برملا میشه دیگه نمیشه کتاب رو زمین گذاشت.
در ۲ سال پیش توسط nav...our ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ..
 • ۹
 • ۱۰
 • بعدی ›
 • آخرین ››