فیدیبو نماینده قانونی انتشارات فرنام و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب تصمیم‌گیری

کتاب تصمیم‌گیری

نسخه الکترونیک کتاب تصمیم‌گیری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب تصمیم‌گیری

این کتاب در مورد تصمیم‌گیری - چگونگی تصمیم‌گیری بین انتخاب‌ها است. و در دو بخش ساختاریافته است: • بخش اول شامل مقدمه، تعریفی از یک تصمیم واقعی و یک چارچوب برای اتخاذ تصمیم است. • بخش دوم زمینه و زیربنای این چارچوب را بررسی می‌کند، دینامیک، روش‌شناسی و ابزار گروهی و چگونگی ارتباط تصمیم‌گیری و نتیجه‌گیری را با چندین توصیه را مورد توجه قرار می‌دهد.

ادامه...

بخشی از کتاب تصمیم‌گیری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمهتبریک

تبریک! به احتمال زیاد تصمیمات بسیاری را اتخاذ کرده اید که شما را به این صفحه هدایت کرده است:
• برای وارد شدن به یک کتاب فروشی.
• برای مشاهده بخش کسب وکار.
• برای انتخاب یک کتاب در زمینه ی تصمیم گیری.
• و در حال حاضر ممکن است شما تصمیم به خرید بگیرید.
بیشتر این تصمیم ها به طور ناخودآگاه اتخاذ شده اند مگر اینکه شما آگاهانه با هدف خرید یک کتاب تصمیم به بیرون رفتن بگیرید. اکثر تصمیم گیری های ما ناخودآگاه می باشند، بدون تجزیه وتحلیل عمیق و اغلب به طور خودکار می باشند - ولی همیشه تحت تاثیر محدوده گسترده ای از عوامل وابسته به موقعیت قرار ندارند. یک روز صبح، ما تصمیم می گیریم که چه لباسی بپوشیم، صبحانه چه چیزی بخوریم و چگونه به محل کار برویم و.... در محل کار، تصمیمات دیگری می گیریم - برخی مرتبط با کار، برخی شخصی. مطمئناً، تصمیمات مرتبط با کار به شیوه ای فرمولی، رسمی یا غیررسمی اتخاذ می شوند که تا حدودی نتایج را متاثر می سازند.

ساختار این کتاب چگونه است

این کتاب در مورد تصمیم گیری - چگونگی تصمیم گیری بین انتخاب ها است.
و در دو بخش ساختاریافته است:
• بخش اول (فصل های ۱ و ۲) شامل مقدمه، تعریفی از یک تصمیم واقعی و یک چارچوب برای اتخاذ تصمیم است.
• بخش دوم (فصل های ۳ تا ۶) زمینه و زیربنای این چارچوب را بررسی می کند، دینامیک، روش شناسی و ابزار گروهی و چگونگی ارتباط تصمیم گیری و نتیجه گیری را با چندین توصیه را مورد توجه قرار می دهد.

یک تصمیم چیست؟

چه چیزی است - با توجه به یک فرهنگ لغت، فعل تصمیم گرفتن به معنای تعیین کردن، پایان دادن، حل کردن، سامان دادن و عزم خود را جزم کردن می باشد درحالی که اسم تصمیم گیری اقدام سامان دادن، عزم خود را جزم کردن و... می باشد. به فردی در موقعیت قدرت تصمیم گیرنده گفته می شود و ما به افرادی که عزم خود را جزم می کنند قاطع یا ثابت قدم اطلاق می شود.
ریشه لاتین این واژه به معنای قطع کردن است. این به آنچه یک تصمیم واقعی است اشاره دارد: قطع کردن آشفتگی اطراف، توانمند ساختن یک فرد در مشاهده یک مسیر به سوی هدف و به وسیله تصمیم گیری (مجموعه ای از تصمیمات) این مسیر را با تمام مسائل آن دنبال کردن.
چه چیزی نیست - تصمیمی که مانع قرار گرفتن خواه ناخواه رویدادها در مسیر خودشان می شود. اگر شما این کار را انجام دادید، پیامدی به همراه دارد - ولی یک فرد با توجه به مسائل اطراف متاثر نمی شود یا تصمیم نمی گیرد. چنین پیامدی نشانگر ناتوانی یا نبود تمایل برای تجزیه وتحلیل و دست یابی به یک نتیجه است، کنترل محاط شده است. به عنوان مثال در زمان انتخاب عطر ممکن است این مورد روی ندهد - ولی موردی که مستلزم تصمیمات تجاری یا حیاتی دیگر باشد نتایج مهمی را به همراه دارد.

بودن، یا نبودن، مسئله این است (هملت)

اتخاذ تصمیم، تصمیم گیری عمدی برای یک انتخاب یا بیشتر، بهینه سازی فعالانه یک موقعیت یا نتیجه و جلوگیری از وقوع آن به طور پیش فرض است.
همچنین در مورد تلاش برای به حداقل رساندن عنصر شانس یا خطر در زندگی، با اتخاذ تصمیمات و اقداماتی که نتیجه را به نفع یک فرد تحت تاثیر قرار خواهند داد صدق می کند.
در مجموع، تصمیم گیری:
• انتخاب گزینه ای از بین گزینه های دیگر (که شامل هیچ اقدامی نمی شود)
• تحت شرایط نامشخص که شما را در معرض خطر قرار می دهد.
•در جهت دست یابی به یک هدف یا مقصد خاص.
باید انتخابی وجود داشته باشد و باید فعالانه انتخاب شده باشد، در غیر این صورت تنها یک رویداد است.اجزای اصلی

این فرآیندی از یک نیاز مشخص تا یک تصمیم است که نیاز و موضوعات اصلی را مخاطب قرار می دهد. درعین حال به حداقل رساندن خطرات ناشی از این موضوعات و پیامدهای این تصمیم ضروری است.چرا برخی از تصمیم ها سخت تر از تصمیم های دیگر می باشند

درحالی که برخی از تصمیم ها آسان می باشند (چه غذایی برای شام خوردن) بیشتر تصمیم ها فوق العاده مشکل می باشند. معمولاً یک تصمیم سخت شامل پیامدها / مسائل بزرگ تر یا در برخی موارد سطح بالاتری از تعهد منبع است. در واقع، نه تمام به اصطلاح تصمیم های مشکل می باشند. برخی با توجه به مقیاس سختی بیشتری را احساس می کنند:
• اگر یک دوست از شما درخواست کند £ ۵ به او قرض دهید به احتمال زیاد بدون فکر کردن در مورد آن خود را ملزم به کمک می دانید.
• اگر یک دوست از شما درخواست کند £ ۱,۰۰۰ به او قرض دهید به احتمال زیاد با احتیاط عمل می کنید و پرسش مطرح می نمایید. این تصمیم در ماهیت یکی است - با توجه به اعتبار. ولی در جایی که مبلغ بیشتر است، به نظر ما این تصمیم سخت تر است به این دلیل که پیامدها بیشتر می باشند. £۵ برای چه کسی مهم است؟ ولی £۱,۰۰۰ مبلغی است که بیشتر افراد حاضر نیستند آن را از دست بدهند. این نشانگر یک خطر است ولی این تصمیم در چه مرحله ای مشکل می شود £۲۵ , £۶- یا بیشتر؟ خطر این است که ممکن است دوست پول را برنگرداند و بنابراین ممکن است برای این تصمیم خود متاسف شوید. ممکن است این تصمیم شما بر مبنای ملاحظه خطر و میزان اتلاف باشد اگرچه ممکن است به این ترتیب این موارد را نبینید.

نظرات کاربران درباره کتاب تصمیم‌گیری