فیدیبو نماینده قانونی آشیانه برتر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ‌چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟

کتاب ‌چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟
راهی شگفت‌آور برای تغيير و برنده‌شدن

نسخه الکترونیک کتاب ‌چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب ‌چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟

در داستانی که‌ می‌خوانید خواهید دید که چگونه تغییراتی را که دارند رخ‌ می‌دهند، پیش از دیگران ببینید؛ چگونه بر خودتان خیلی سخت نگیرید؛ و چگونه به سرعت خود را آماده کنید (تا با پنیر حرکت کنید!) تا تغییری را که به نفع شما است، به وجود آورید.

ادامه...
  • ناشر آشیانه برتر
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.57 مگابایت
  • تعداد صفحات ۷۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب ‌چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

درباره ی نویسنده

دکتر اسپنسرجانسون از برجسته ترین و محبوب ترین نویسندگان دنیا است که با داستان های آگاهی بخش خود مستقیماً با روح و قلب انسانها سخن گفته و الهام بخش آنها بوده است.
اغلب از او به عنوان ورزیده ترین فرد در طرح موضوعات پیچیده و ارائه ی راه حل های ساده برای آن، یاد می کنند.
شمار زیادی از کتابهای پر فروش موسسه ی نیویورک تایمز را او نوشته است که از جمله انتشارات این موسسه است:
«چه کسی پنیرم را برداشت؟، شیوه ای شگفت انگیز برای بر خورد با تغییر در کار و زندگی» و «مدیر یک دقیقه ای» نوشته ی کن بلانکارد که حاوی پرطرفدارترین شیوه ی مدیریت در جهان است.
جانسون دارای مدرک کارشناسی روانشناسی از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و درجه ی دکترا از موسسه عالی جراحان، و دستیاری پزشکی از مدرسه ی پزشکی هاروارد و کلینک مایو است.
دکتر جانسون مشاغل زیر را تجربه کرده است:
مدیر ارتباطات پزشکی در موسسه ی مدرونیک: که آرام بخش های بیماری های قلبی را ابداعات آنها است؛ محقق پزشکی در موسسه ی مطالعات علمی، یک موسسه ی مشاوره ای؛ مشاور مرکز مطالعات شخصی و دانشکده ی پزشکی دانشگاه کالیفرنیا، و عضو هیات علمی دانشکده ی پزشکی هاروارد.
کتابهای او عموماً مورد استقبال و نشر موسسه های رسانه های قرار گرفته اند نظیر: سی ان ان، تودی شو، لاری کینگ لایو، تام، بیزینس ویک، نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال، فورچیول، یو اس آ تودی، آ سوشیتد پرس ویونایتدپرس، کتابهای اسپنسرجانسون به بیست و شش زبان زنده ی دنیا ترجمه شده و در دسترس همگان گرفته اند.

یادداشت نویسنده برای نوجوانان

آدم های بسیاری که در گوشه و کنار دنیا چاپ اصلی کتاب «چه کسی پنیرم را برداشت؟» را خوانده بودند. آنها معتقدند که در آن صورت همه چیز برایشان آسان تر می شد.
شما که یک نوجوان هستید، درطول زندگی خود تغییراتی بسیار بیشتر را، نسبت به آن چه والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگتان تجربه کرده اند، پشت سر می گذارید. آیا عالی نیست که شما در همین ابتدای زندگی بدانید، که چگونه با تغییرات برخورد کنید، و برنده شوید!
در داستانی که می خوانید خواهید دید که چگونه تغییراتی را که دارند رخ می دهند، پیش از دیگران ببینید؛ چگونه بر خودتان خیلی سخت نگیرید؛ و چگونه به سرعت خود را آماده کنید (تا با پنیر حرکت کنید!) تا تغییری را که به نفع شما است، به وجود آورید.
امیدوارم با خواندن این داستان از شرایط خود، هر چقدر هم در حال تغییر باشند، برای پیدا کردن پنیر جدید خود استفاده نمایید، چیزی که برای شما خیلی مهم است، و از آن لذت می برید!

اسپنسر جانسون

قضیه ی «چه کسی پنیرم را برداشت؟»!

داستان «چه کسی پنیرم را برداشت؟» توسط دکتر اسپنسرجانسون، به این منظور خلق شد تا به او کمک کند با تغییری دشوار که در زندگی اش پیش آمده بود، مواجه شود. این داستان به او نشان داد که چگونه شرایط تغییر را جدی بگیرد اما بر خود خیلی سخت نگیرد.
وقتی دوستانش مشاهده کردند که شرایط زندگی او روز به روز بهتر می شود، و دلیل آن را از او پرسیدند، داستان «پنیر» خود را برایشان گفت.
چند سال بعد، چندین نفر گفتند که چگونه شنیدن آن داستان آنها را در حفظ شوخ طبعی، تغییر و به دست آوردن چیزی بهتر، یاری کرده است. نویسنده ی همکار او در کتاب «مدیر یک دقیقه ای» او را تشویق کرد تا نهایتاً آن را در قالب یک کتاب نوشته، و بسیاری دیگر را در این تجربه با خود شریک کند.
دو دهه بعد از خلق داستان، این کتاب، «چه کسی پنیرم را برداشت؟» به چاپ رسید، و خیلی زود به کتابی زنده و نقل محافل و پرفروش از موسسه بین المللی بست سلر تبدیل شد که ظرف شش ماه نخست یک میلیون نسخه و طی دو سال بعد ده میلیون از آن چاپ شده و به فروش رفت.
مردم گفته اند که آن چه در این داستان یافته اند، وضعیت شغلی، تجارت، سلامتی و ازدواج آنها را بهبود بخشیده است. «داستان پنیر» به داخل خانه ها، شرکت ها، مدارس، کلیساها، ارتش و تیم های ورزشی نفوذ کرده، و به زبان های زیادی در سراسر دنیا ترجمه و منتشر شده است. کتابی است که همه ی جهان طالب آنند.
از سوی دیگر منتقدین نمی دانند چگونه این کتاب برای این همه انسان ارزشمند بوده است. آنها می گویند داستان آن قدر ساده است که یک بچه آن را می فهمد، و به هوش آنها به عنوان نمونه ی واضح عقل سلیم، توهین کرده است. آنان از داستان هیچ به دست نمی آوردند. آنان همچنین نگران این نکته هستند که کتاب می گوید همه ی تغییرات خوب است و مردم باید بی توجه به عقل خود، خویش را با هر تغییری که دیگران بر آنها تحمیل می کنند، منطبق سازند، حال آنکه داستان چنین چیزی نمی گوید.
نظر نویسنده آن است که هر دو گروه طرفداران و منتقدان به نوعی، درست می گویند. این مهم نیست که در داستان «چه کسی پنیرم را برداشت؟» چه چیز آمده است، بلکه اینکه شما چگونه آن را تفسیر می کنید و متناسب با شرایط خود به کار می گیرید، به آن ارزش می دهد.
امید آن است که نحوه ی تفسیر شما از داستان «چه کسی پنیرم را برداشت؟» مخصوص نوجوانان، و کاربرد آن در زندگیتان، به شما کمک کند تا «پنیر جدیدی» را که شایسته ی آن هستید پیدا کرده و از آن لذت ببرید.

بخش هایی از وجود هر یک از ما

چهار شخصیت خیالی تصور شده در این داستان، موشها: «اسنیف» و «اسکوری» و آدم کوچولوها: «هم» و «هاو» به این منظور آفریده شده اند تا نشان دهنده ی بخشهای ساده و پیچیده ی خود ما، صرف نظر از سن، جنس، نژاد یا ملیت، باشند.بعضی اوقات رفتار ما شبیه:
اسنیف است
که با شامه ی تیز خود تغییر را احساس می کند.
یا شبیه اسکوری است
که برای عمل بی تاب است.
یا شبیه هِم است
که تغییر را نمی پذیرید و در برابر آن مقاومت می کند و در عین حال بیم آن دارد که تغییر به چیزی بدتر منتهی شود.
یا مثل هاو که یاد می گیرد
در زمانی که احساس می کند تغییر به چیزی بهتر می انجامد، خود را باشرایط جدید وفق دهد.
تحت تاثیر هر بخشی از شخصیت خود باشیم، همه یک وجه مشترک داریم: نیاز به یافتن راه در ماز، و پیش رفتن در دوران تغییر.

حساب شده ترین نقشه های موشها و آدمها اغلب به خطا می رود.

رابرت برنز ۱۷۹۶-۱۷۵۹

زندگی دالانی راست و آسان نیست که امن و بی دغدغه در آن سفر کنیم، بلکه هزارتویی از گذرگاههای پر پیچ و خم است که باید راه خود را در آن بیابیم، و گاهی هم راه گم کرده یا پریشان شده و در وادی بی نام و نشان سرگردان شویم.
اما اگر ایمان داشته باشیم، همیشه دری، نه آن در که همواره به آن فکر می کردیم، بلکه دری که خیر بی نهایت برایمان دارد، به رویمان گشوده خواهد شد.

ای. جی. کرونین

نظرات کاربران درباره کتاب ‌چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟

توصیه میکنم بخونید کتاب دوست داشتنیه.
در 2 سال پیش توسط saye1020 saye
بد نبود بخوانید
در 1 سال پیش توسط بهار
واقعا عالی بود
در 2 سال پیش توسط dan...i40
کتاب خوبیه و به نظر من داره نوع نگرش به زندگی رو در دو گروه در قالب داستان بیان میکنه کتاب حجیمی نیست که خسته کننده باشه کتاب مناسب و خوبیه و اگه تغییر از ملزومات الان زندگیتون هست برای شروع خوبه 👌🏻
در 11 ماه پیش توسط esmaeil
در عین سادگی میتونه تو مهمترین تصمیمگیری های زندگی هر فردی راه گشا باشه
در 2 ماه پیش توسط حسین لاکتراشی
من الان ۳۵۰۰ گرفتمش از فیدیبو زده نسخه نوجوانان.الان اینو دیدم چه فرقی میکنه ؟؟
در 4 هفته پیش توسط عطیه محمودی
عالیه
در 3 ماه پیش توسط سجاد بهزادی
خوبه
در 1 ماه پیش توسط nav...h00