فیدیبو نماینده قانونی هورمزد و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب صفر تا یک

کتاب صفر تا یک
یادداشت‌های شروع کار یا چگونگی ساختن آینده

نسخه الکترونیک کتاب صفر تا یک به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب صفر تا یک

«صفر تا یک» درباره‌ی شرکت‌هایی است که چیزهای جدید ساخته‌اند و بر اساس آموخته‌هایی است که از اسپیس اکسفراگرفته‌ام. همچنین متوجه شدم که سرمایه‌گذارانی چون استارت تامپ، فیس‌بوک و بینان‌گذاران مشترک چون پی پالو پالانتیر از الگوهای خواستی استفاده می‌کنند؛ اما باید بدانید که این کتاب هیچ الگو و فرمول موفقیتی را پیشنهاد نمی‌دهد؛ زیرا هر موفقیتی تنها یک الگو دارد و فرمولی برای موفقیت وجود ندارد؛ زیرا هر نوآوری یکتاست و هیچ‌کسی نمی‌تواند برای نوآوری نسخه‌ای واحد بپیچد. درواقع، تنها نکته‌ای که پس از تحقیق، در مورد افراد موفق مثل استارتامپ و فیس‌بوک یافتم این بود که انسان‌های موفق ارزش‌ها را در مکان‌هایی که کسی انتظار ندارد پیدا می‌کنند و آن‌ها به دنبال اصول کسب‌وکار هستند، نه اینکه تنها به دنبال کشف فرمول باشند.

ادامه...
  • ناشر هورمزد
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.73 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۷۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب صفر تا یک

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در این کتاب پیتر تیل از دو مفهوم «فناوری(۱)» و «جهان سازی» صحبت می کند و درباره ی «رقابت» و «انحصار» و نقشی که از تاثیر آن ها بر روی شرکت های نوپا (استارتاپ)(۲) ایجاد می سازند، توضیح می دهد و برای حضور در دنیای متشنج و پرتلاطم کسب وکار راهنمایی های سودمندی ارائه می دهد.درباره ی پیتر تیل:

/ پیتر آندرس تیل (متولد ۱۱ اکتبر سال ۱۹۶۷) کارآفرین آمریکایی، سرمایه گذار، مدیر و منتقد اجتماعی است. تیل به همراه دو نفر از دوستان خود به نام Max Levchin و ایلان ماسک پی پال (پی پل) را تاسیس کردند و تیل به عنوان مدیرعامل این شرکت خدمت می کند. این شخص، پلانتیر (Palantir) را هم تاسیس کرده و به عنوان رئیس این شرکت هم در حال خدمت رسانی است. او از اولین سرمایه گذاران خارجی فیس بوک بوده که در سال ۲۰۰۴ با مبلغ ۵۰۰ هزار دلار توانست ۱۰/۲ درصد از سهام این شرکت را از آن خود کند و به عنوان عضوی از هیئت مدیره ی این شرکت فعالیت کند و در سال ۲۰۰۴ صاحب بسیاری از استارتاپ های موفق همانند یلپ (Yelp) و لینکدین (linked-in) است.

مقدمه

صفر تا یک

در ابتدا، این موضوع را در ذهن خود بسپارید: هر موفقیتی در کسب وکار در هرلحظه، فقط یک بار اتفاق می افتد و باید هر شخص شیوه ی نوینی برای رسیدن به هدف خود داشته باشد. پس آگاه باشید که در آینده بیل گیتس (۳)جدیدی نخواهیم داشت که سیستم عاملی به طور کامل، شبیه وی بسازد یا لری پیج(۴) و سرگئی برینی مجدد در آینده نخواهیم داشت که شبیه آن ها جستجوگر بسازد و مارک زاکربرگ (۵) آینده به حتم، شبکه ی اجتماعی ایجاد نمی کند. پس اگر قصد دارید کار آن ها را کپی کنید، از آن ها چیزی نخواهید آموخت. پس کپی کردن در کسب وکار و شبیه کسی بودن باید از ذهن شما به طور کامل، پاک شود. شما به قطع می دانید، کپی کردن ساده تر از ساختن
الگوی جدید است. اکنون با عبارت هایی چون «صفر تا یک» و «یک به بی نهایت» آشنا می شوید. انجام دادن و ساختن چیزی که به ظاهر جدید است؛ اما از قبل می شناسیدش و تکمیل کننده ی آن قبلی است، یک به بی نهایت رفتن است؛ اما وقتی چیزی را می سازید و نقطه ی آغازش به دست شما ایجاد می گردد، از صفر تا یک معنا می شود. پس همانند آفرینش زمانش یکتا و نتیجه اش تازه و غریب است.
در آمریکا کسب وکارها بر اساس سرمایه گذاری بر روی کارهای سخت و ایجاد چیزهای جدید است؛ اما اگر روزی دست از این شیوه بردارند و بی توجه به روزهایی باشند که سود عظیمی داشته اند، همگی ورشکست خواهند شد. اگر ما بخواهیم در کسب وکارهایمان از روش های قدیمی استفاده کنیم، نتیجه اش چیزی جزء شکست نخواهد بود، حتی اگر بهترین راه را هم از آن دوره انتخاب کرده باشیم، بحران ۱۹۹۸ نمونه ای از این اتفاق بود که بازتابش را در آن دوره شاهد بودیم.
در دنیای دیوانسالاری های بزرگ چه دولتی و چه عمومی به دنبال راه جدید گشتن؛ مثل انتظار معجزه داشتن است و باید بدانیم که در آمریکا هم اگر فردی بخواهد در کسب وکارش موفق باشد، نیاز به صدها هزار معجزه دارد؛ اما انسان ویژگی هایی دارد که او را از سایر گونه های جانوری جدا می کند و آن چیزی جزء خلق کردن نیست که شبیه معجزه است که نامش را فناوری گذاشته اند؛ زیرا با کمک آن می توانیم، کار بیشتری را با منابع کمتر انجام دهیم و توانایی های اساسی ما را به سطح های بالاتر هدایت می کند؛ اما سایر جانداران از روی غریزه چیزهایی مثل آب بند یا کندو می سازند؛ ولی ما تنها گونه ای هستیم که می توانیم چیزهای تازه ای با بهترین شیوه برای ساختن موارد گوناگون اختراع کنیم. هیچ انسان مخترعی از کاتالوگی که از آسمان برایش فرستاده شده تا چیزی را بسازد استفاده نمی کند. در عوض؛ سعی می کند با نیروی قدرت درونی و با استفاده از خلاقیتش دست به اختراع بزند. ما نقشه ی دنیا را بازنویسی می کنیم و این حقیقت را در اوایل دوره های آموزش در دوران ابتدایی می آموزیم؛ اما این حقیقت به سادگی از یادمان می رود که کارهایی که انجام می دهیم، تکرار کارهایی است که درگذشته انجام شده اند.
«صفر تا یک» درباره ی شرکت هایی است که چیزهای جدید ساخته اند و بر اساس آموخته هایی است که از اسپیس اکس(۶) فراگرفته ام. همچنین متوجه شدم که سرمایه گذارانی چون استارت تامپ، فیس بوک و بینان گذاران مشترک چون پی پال(۷) و پالانتیر از الگوهای خواستی استفاده می کنند؛ اما باید بدانید که این کتاب هیچ الگو و فرمول موفقیتی را پیشنهاد نمی دهد؛ زیرا هر موفقیتی تنها یک الگو دارد و فرمولی برای موفقیت وجود ندارد؛ زیرا هر نوآوری یکتاست و هیچ کسی نمی تواند برای نوآوری نسخه ای واحد بپیچد. درواقع، تنها نکته ای که پس از تحقیق، در مورد افراد موفق مثل استارتامپ و فیس بوک یافتم این بود که انسان های موفق ارزش ها را در مکان هایی که کسی انتظار ندارد پیدا می کنند و آن ها به دنبال اصول کسب وکار هستند، نه اینکه تنها به دنبال کشف فرمول باشند.
آغاز این کتاب، ریشه اش در دوره ی آموزشی است که درباره ی استارتاپ ها در سال ۲۰۱۲ در دانشگاه استنفورد، آموزش می دادم است. همان طور که آگاه هستید، دانشجوها می توانند در تخصص های اندک بسیار ماهر شوند؛ اما بسیاری از آن ها هرگز یاد نمی گیرند که با این مهارت ها در دنیای بزرگ تر چه عملی انجام دهند. هدف اصلی من در برگزاری آن دوره این بود که دانشجویانم بتوانند، فراتر از تخصص های دانشگاهی آینده ی بزرگ تری را برای خود بسازند.«در هجده سالگی، نگران تفکر دیگران در مورد خودتان هستید. وقتی چهل ساله می شوید، اهمیتی نمی دهید که دیگران در مورد شما چه فکری می کنند؛ و زمانی که شصت ساله می شوید، پی می برید که اصلاً هیچ کس در مورد شما فکر نمی کرده است! تعجب نکنید مردم به قدری سرگرم مسائل زندگی خود هستند که به یاد شما نمی افتند و اگر هم بیفتند، نگران این هستند که شما درباره شان چه فکری می کنید! پس بهتر است زمانی را که برای نگران شدن در مورد اینکه مردم درباره ی لباس، خانه و عقیده ها و هدف های شما چه فکری می کنند، هدر دهید، صرف تفکر و اندیشیدن در مورد انجام کارهایی کنید که شما را به هدف هایتان می رساند».

از کتاب «درود بر خودم»؛ نشر هورمزد

نشر هورمزد

نشر هورمزد، نشر جوان و پویایی است که با تیمی از جوان ترین های حوزه ی نشر، با ایده های بکر و خلاقانه، پا به عرصه ی کتاب نهاد و در این سال ها، به گواه مخاطبین حرفه ای و همچنین دست اندرکاران حوزه ی نشر، نسبت به هم قطاران خود، گام های متفاوتی برداشته و زیبایی ظاهر کتاب را، در کنار انتخابِ وسواس برانگیز کتب و مراحل ترجمه، ویرایش و سپس چاپ، ملاک کار خود قرار داده ایم.
ما در نشر هورمزد مدعی نیستیم که بهترین هستیم، اما سعی می کنیم با در اختیار گذاشتن بهترین کتاب های حوزه هایی که در آن ها فعالیت می کنیم، به مخاطبانمان کمک کنیم که زندگی و کسب وکار بهتری برای خود بسازند.
می کوشیم بهتر شویم و تلاش می کنیم مسیر خوب به عالی را، با در نظر گرفتن همه ی موانعی که پیش رویمان است، بپیماییم؛ تلاش می کنیم عالی شویم؛ و این بسته به رضایت مخاطبان هورمزد است.

بی صبرانه چشم براه پیشنهادات و انتقادات شما هستیم. تلفن تماس: ۶۶۱۲۵۱۲۶

EMAIL: INFO@HOORMAZD.COM
www.hoormazd.com
Telegram: hoormazdpublication
Instagram: nashr.hoormazd

نظرات کاربران درباره کتاب صفر تا یک

ترجمه دیگری که انتشارات نشر نوین منتشر کرده است، از همین کتاب ترجمه بهتری است.اون رو توصیه می کنم به دوستان.
در 2 سال پیش توسط مارال م
ترجمه خیلی بدی هست، من اصلا راضی نیستم. بعضی جمله ها را باید چندبار بخونی تا متوجه بشی!
در 2 سال پیش توسط hos...rei
خیلی بد بود
در 2 سال پیش توسط m.k...348
من دارم این کتاب رو می خونم اولش فکر کردم تو نظرات درباره ترجمه یکم زیاده روی کرده اند ولی واقعا ترجمه اش ضعیف و بده حیف این کتاب خوب
در 6 ماه پیش توسط aal...att
عالیه
در 2 سال پیش توسط امیررضا میرجعفری
نمیدونم چرا سایتهای فروش اینترنتی کتاب مثل همین فیدیبو هیچ استانداردی رودر ترجمه رعایت نمیکنن...
در 1 سال پیش توسط سعید غرضی
ترجمه افتضاح حتی اصول جمله سازی مقطع دوم ابتدایی هم توش رعایت نشده خیلی جاهاش رو اصلا متوجه نمیشی، ناراضیم از پولی که براش دادم
در 1 سال پیش توسط Mohammad Reza
ترجمه بد هست شوخی نداریم . این کتاب رو که میتونه زندگیتون رو از این رو به اون رو بکنه البته به شرطی که با ترجمه خوب و روون بخونید ... توصیه میکنم کتاب را با ترجمه های حسین راسی نشر هستان و ترجمه زینب عفتی نشر شمشاد مطالعه کنید. ترجمه آقای حسین راسی مفاهیم رو بهتر می رسونه . ترجمه صرف نیست ساختار جمله و نوشتار نویسنده رو تغییر داده تا منظور اصلی نویسنده رو خواننده بهتر و عمیق تر متوجه بشه. ترجمه خانم عفتی هم خوشخوان هست. نزدیک باقی ترجمه ها نرید
در 4 ماه پیش توسط میثم شیخی
ترجمه ضعیف است نیاز به چند بار خواندن یک عبارت برای فهم مطلب
در 1 سال پیش توسط m.k...222
کتاب خوبیه
در 1 سال پیش توسط محمدحسین عرب عامری