فیدیبو نماینده قانونی سپید و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب به سوی طلا

کتاب به سوی طلا

نسخه الکترونیک کتاب به سوی طلا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب به سوی طلا

ما در زمانه‌ای از شادی‌های سریع به سر می‌بریم. به این معنی که آرزوهای کوچکمان در آن واحد برآورده می‌شوند. می‌دانید چرا؟ چون به محض تمایل برای خواندن کتابی و یا گوش کردن به آهنگی، می‌توانیم در عرض چند ثانیه آن را از اینترنت دریافت کنیم. در صورت احساس گرسنگی با سفارش غذای دلخواه، آن را درب منزل خویش تحویل خواهیم گرفت. اگر هوس تماشای فیلمی به سرمان بزند، فوراً امکان تهیه و تماشای آن را داریم. به همین دلیل وقتی صحبت از «رشد فردی» به میان می‌آید، توقع همین میزان سرعت را داریم که البته امری محال است. پس اگر می‌خواهید رهبر بهتری باشید، باید ذهنیت مایکروویوی را رها، سرعت را فراموش کرده و مانند دیگچه‌ی سفالی عمل کنید. چون «رشد فردی» احتیاج به گذشت زمان و البته چاشنی و حرارت دارد. این فرآیند، فرآیندی کند است. اما درست مانند غذایی که در دیگچه‌ی سفالی می‌پزد، ارزش انتظار کشیدن را دارد. من این کتاب را به بیست و شش هفته تقسیم و برای هر روز درس‌هایی از دیگر کتاب‌هایم را انتخاب کرده‌ام.

ادامه...
  • ناشر سپید
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۷۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب به سوی طلا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:هفته ی اول: اگر به تنهایی به قله رسیدید، بدانید یک جای کار اشتباه بوده است

سوالات کلیدی مربوط به رشد فردی

* درخشش شما در علم بیشتر است یا در رهبری؟
* چرا می خواهید در صدر باشید؟
* آرزوهای شما چقدر بزرگند؟

شنبه

برای رهبر شدن، به تعداد دوستان خود اضافه کنید

می دانید چرا من بر گسترش دوستی ها اصرار دارم؟ چون
ـ دوستی، قدم اول برای تاثیر گذاری است. آبراهام لینکلن(۱) گفته است: «اگر می خواهید کسی به سنگر شما بخزد، ابتدا متقاعدش کنید دوست واقعی اش هستید.» مناسبات درست احتمال تاثیرگذاری را بیشتر کرده و از میان این مناسبات، دوستی بیشترین پیامد مثبت را در رابطه با همکاران خواهد داشت.
ـ دوستی قابی برای موفقیت است: به اعتقاد من، موفقیت های ماندگار هرگز بدون مهارت های مردم داری به دست نخواهند آمد. تئودور روزولت(۲) گفته است: «عنصر اصلی در فرمول موفقیت، دانستن نحوه ی مدارا با دیگر انسان هاست.» بدون توجه به این عنصر، نه تنها پیروزی غیرممکن خواهد شد، بلکه در صورت دستیابی نیز قداستی نخواهد داشت.
ـ دوستی پناهگاهی برای طوفا ن های سخت زندگی است: در روزهایی که حادثه ای ناگهانی باعث بند آمدن نفس مان می شود، حضور چه کسی باعث آرامش می شود؟ فقط یک دوست. هنگام رو به رو شدن با ترس ها، چه کسی شهامت را در ما بیدار می کند؟ فقط یک دوست. به هنگام زمین خوردن، چه کسی دستش را به سویمان دراز می کند؟ فقط یک دوست. پس به راستی، آریستوتل(۳) به حق گفته است: «دوستان حقیقی مانند پناهگاهی امن هستند.»

ـ رهبری ۳۶۰ درجه
***
برای کسانی که با آنها کار می کنید نه فقط یک هم گروهی که یک دوست واقعی باشید.
***
یکشنبه

کارها را با هم و مثل یک گروه انجام دهید

من زمانی جمله ی زیبایی خواندم و دوست دارم شما نیز آن را بدانید: «از بازی های زندگی، فقط حس با دیگران بودن به یاد می ماند، خودِ بازی ها فراموش می شوند. و البته فقط، هم بازی ها در ذهن می مانند.» این عبارت به زیبایی هرچه تمامتر توصیفی از گروهی است که وقت شان را صرف انجام کاری با یکدیگر کرده اند.
تنها راه ایجاد یک جمع صمیمی و یکپارچه کردن آن، همراهی با اعضای اجتماع در موقعیت کاری و شخصی است. برای نزدیک کردن اعضای گروه به همدیگر و ایجاد ارتباط بین آنها، راه های زیادی وجود دارد. مسافرت های چند خانواده با هم و مهمانی شام برای همکاران، نمونه هایی از این دست است. البته زمان و مکان این گونه موقعیت ها مهم نیست. بلکه هدف، به وجود آوردن تجربیاتی مشترک و خاطراتی مشابه در میان اعضاست.

ـ ۱۷ قانون کار گروهی
***
زمانی را به سپری کردن با اعضای گروه خود اختصاص داده و تجربیات لذت بخش و مشترکی را به وجود بیاورید.
***
دوشنبه

آنهایی که به یک رهبر نزدیک ترند

من بعد از سی سال رهبری این را آموختم که نزدیک ترین افراد یک رهبر، سطح موفقیت او را تعیین می کنند. البته عکس این حالت هم درست است. یعنی میزان شکست یک رهبر بستگی به نزدیکان وی دارد. در مورد خودم باید بگویم همواره دستیابی به نتایج مثبت یا منفی در رهبری ام بستگی به آموزش همین نزدیکانم داشته است.
حال اندکی تامل کرده و به پنج تا شش نفری که در سازمان تان از همه به شما نزدیک ترند، فکر کنید. آیا شرایط رشد آنها را فراهم کرده اید؟ آیا در این زمینه برنامه ای برایشان داشته اید؟ آیا پیشرفتی از جانب آنها مشاهده شده است؟ آیا این عده، توانایی سبک کردن بارهای روی شانه هایتان را داشته اند؟
من همواره در اولین جلسه ی آموزش رهبران جوان، این اصل را گوشزد می کنم: شما برای سازمان خود یا یک موهبت هستید یا مایه ی دردسر. وقتی مشکلی در شرکت به وجود می آید (مشکلی که در حکم آتش سوزی است)، شما به عنوان رهبر، اولین فرد حاضر در صحنه خواهید بود؛ در حالی که در یک دست سطلی پر از آب و در دست دیگر سطلی پر از بنزین دارید. حال با ریختن بنزین به روی جرقه ی ایجاد شده، می توانید سازمان را به آتش بکشید و یا با استفاده از آب، حریق را در نطفه خفه کنید. انتخاب با شماست!
پس یک رهبر ارشد باید این سوال را از خود بپرسد: «آیا من نزدیکانم را برای حمل بنزین آموزش می دهم یا آب؟»

- پرورش رهبران اطراف خود
***
آیا به نزدیکان خود در سازمان، حمل کردن سطل آب را آموزش می دهید؟
***
سه شنبه

با مردمی که تعلیم شان می دهید، رابطه ی شخصی ایجاد کنید

تمام روابط استاد شاگردی، با یک رابطه ی شخصی شروع می شوند. اگر به اطرافیان خود اجازه بدهید شما را شناخته و دوست بدارند، تمایل ایشان را برای پیروی و یادگیری از خود چند برابر کرده اید. چون اگر آنها شما را دوست نداشته باشند، نه تنها تمایلی به یادگیری از شما نخواهند داشت، بلکه روند آن را نیز کند و گاه متوقف خواهند کرد.
برای برقراری رابطه با دیگران، از گوش کردن به داستان زندگی شان شروع کنید. این توجه صادقانه معانی زیادی برای طرف مقابل شما خواهد داشت. هم چنین نقاط قوت و ضعف آنها را نیز روشن خواهد کرد. پس در مورد اهداف دیگران از خودشان سوال کنید و بفهمید چه چیزی به آنها انگیزه می دهد. از خصوصیات فردی آنها نیز آگاهی پیدا کنید. چون مطمئناً نمی خواهید مثلاً فردی که عاشق اعداد و ارقام است را در پُستی بگذارید که هشتاد درصد از زمانش را باید صرف سر و کله زدن با مشتری های کج خلق کند.
در این میان یکی از بهترین راه ها برای شناخت بیشتر افراد، مشاهده ی ایشان در خارج از محیط کار است. این یک واقعیت است که انسان ها در محیط کار نقاب به چهره دارند و سعی می کنند همانی باشند که دیگران می خواهند. پس در خارج از محیط کار باید به شخصیت واقعی آنها پی برد. تلاش کنید در مورد کارکنان تان بیشتر و بیشتر بدانید و عمیق تر به قلبشان نفوذ کنید. چون فقط در این صورت، مشتاقانه دست شان را در دست شما خواهند گذاشت.

نظرات کاربران درباره کتاب به سوی طلا

کتاب خوبیست ممنون
در 2 سال پیش توسط علی زیدی