فیدیبو نماینده قانونی سپید و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب برگ برنده مذاکرات

کتاب برگ برنده مذاکرات

نسخه الکترونیک کتاب برگ برنده مذاکرات به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب برگ برنده مذاکرات

زندگی ما مجموعه‌ای از مذاکرات و توافقات با اطرافیان‌مان است. تحقیقات نشان داده‌اند به طور متوسط ۸۲% از فعالیت‌های روزانه ما در ارتباط با اطرافیان‌مان شکل می‌گیرد و این آمار بیانگر اهمیت کسب مهارت در روابط انسانی است. چند دقیقه فکر کنید و بیندیشید برای این ۸۲% چقدر آموزش دیده‌ و مهارت کسب کرده‌اید؟ تمام موفقیت‌ها و پیروزی‌های اجتماعی و فردی هر شخص، ۸۲% به مهارت مذاکره و برخورد با دیگران بستگی دارد. هدف ما در این کتاب این است که با ارائه تمرینات متعدد، نکات حرفه‌ای مذاکره در شما نهادینه و تبدیل به عادت شود. هر عادتی در ابتدا مانند یک نخ نازک است و با هر بار تکرار این نخ را ضخیم‌تر می‌کنیم تا اینکه به طناب بلندی تبدیل شود و برای همیشه به دور فکر و عمل ما بپیچد. لذا در این کتاب سعی کرده‌ایم با استفاده از تکنیک، کارگاه و بازی‌های مختلف، تجربیات عملی خود از مذاکرات مهم در بیش از ۱۰۰ برند برتر داخلی و بین‌المللی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. به امید آنکه شما نیز به آن عمل کنید.

ادامه...
  • ناشر سپید
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.56 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۱۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب برگ برنده مذاکرات

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

فصل اول: کارگاه زیرساخت های مذاکره: چگونه متوجه شویم مذاکره کننده حرفه ای هستیم یا خیر؟برگ برنده مذاکرات

چرا همه افراد در هر شغل و سنی باید تکنیک مذاکره صحیح را بیاموزند؟

زندگی ما مجموعه ای از مذاکرات و توافقات با اطرافیان مان است. تحقیقات نشان داده اند به طور متوسط ۸۲% از فعالیت های روزانه ما در ارتباط با اطرافیان مان شکل می گیرد و این آمار بیانگر اهمیت کسب مهارت در روابط انسانی است.
چند دقیقه فکر کنید و بیندیشید برای این ۸۲% چقدر آموزش دیده و مهارت کسب کرده اید؟ تمام موفقیت ها و پیروزی های اجتماعی و فردی هر شخص، ۸۲% به مهارت مذاکره و برخورد با دیگران بستگی دارد. هدف ما در این کتاب این است که با ارائه تمرینات متعدد، نکات حرفه ای مذاکره در شما نهادینه و تبدیل به عادت شود.
هر عادتی در ابتدا مانند یک نخ نازک است و با هر بار تکرار این نخ را ضخیم تر می کنیم تا اینکه به طناب بلندی تبدیل شود و برای همیشه به دور فکر و عمل ما بپیچد.
لذا در این کتاب سعی کرده ایم با استفاده از تکنیک، کارگاه و بازی های مختلف، تجربیات عملی خود از مذاکرات مهم در بیش از ۱۰۰ برند برتر داخلی و بین المللی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. به امید آنکه شما نیز به آن عمل کنید.

مخاطبان این کتاب

۱. مخاطبان این کتاب تمامی افرادی هستند که تمایل دارند در مذاکرات شخصی، خانوادگی و اجتماعی خود موفق تر از پیش باشند.
۲. مذاکره کنندگان حرفه ای، فروشندگان و یا بازاریاب ها که با افزایش قدرت مذاکره خود می توانند تا ۸۰% موفق تر عمل کنند.
۳. مدیران ارشد و میانی و افرادی که تمایل دارند در جلسات کاری و حرفه ای خود موفق تر از گذشته باشند.

مژده:

با مطالعه این کتاب و به کار بستن تکنیک های آن، قادر خواهید بود در زمان بسیار کوتاهی به یک مذاکره کننده موفق و حرفه ای بدل شوید.
در بخش اول این کتاب شما را با بازی کارگاهی آشنا می کنیم که به طور عملی در ابتدای کلاس ها برای دانشجویان MBA، مدیریت و یا اصول و فنون مذاکره انجام می دهیم تا بتوانیم توان اجرایی مذاکره کنندگان و تسلط آنها را محک بزنیم. پیشنهاد می کنیم شما نیز این بازی را انجام دهید.
در این کارگاه مسائل مهم و اساسی مذاکره کنندگان و ابهاماتی را که دانشجویان به آن برمی خورند، مورد بررسی قرار می دهیم. مطمئناً در صورتی که شما این موارد را به درستی اجرا کنید، می توانید پس از صبر و شکیبایی و استفاده مکرر از این تکنیک ها در جمع، خود را مذاکره کننده ای موفق تجسم کنید.
در مذاکرات، صبر و شکیبایی مذاکره کننده جهت پیدا کردن راهکارهای ایجاد ارتباط موثر بسیار حیاتی است. پس ای مذاکره کننده حرفه ای، صبورانه در انتظار باش زیرا هر چیز در زمان خودش روی می دهد. باغبان حتی اگر باغش را غرق آب کند، درختان زودتر از فصل شان میوه نمی دهند.
وقتی کارگاه های مذاکره را برگزار می کنم، بزرگترین دغدغه آن است که فراگیران تصور می کنند کلیه زیرساخت های مذاکره را اجرا می کنند. در حالی که این تصور اشتباه است. زیرا ما معمولا خود را از زاویه دید دیگران، آن هم زمانی که مذاکره می کنیم نمی بینیم و فراموش می کنیم ۵۰ درصد از مذاکره، طرف مقابل و منافع ایشان است. وقتی خودمان را در فیلم یک مهمانی و یا عروسی می بینیم، به خود می گوییم چرا اینگونه راه می روم، اینگونه می خندم، چقدر لاغر یا چاق شده ام. و یا وقتی صدای خود را پشت تلفن می شنوید، چه حسی دارید؟ آیا تا به حال صدای ضبط شده خود را شنیده اید؟
نکته مهم آن است که در بسیاری از مواقع، وقتی خود را از زاویه ای دیگر بررسی می کنیم، این دید را دوست نداریم ولی جالب آن است که با این وجود تلاش نمی کنیم مذاکرات خود را از زاویه دوربین و نگاه دیگران ببینیم. به راستی چرا؟
بهتر است به جای عادت به استفاده از راهکار های اشتباه مذاکره، از زاویه دید مشتریان به خود نگاه کنیم و راهکار های جدیدی طراحی کنیم. حتی اگر ضعیف ترین شاگرد مکتب زندگی هم بودیم، هیچ زمستان و تابستانی را تکرار نمی کردیم.

شروع کارگاه:

مژده ای خوب برای مدرسان! کارگاه اسکن فراگیران، برای آنکه هم بتوانید توانایی مذاکره فراگیران را دریابید و هم بتوانید ایرادهای اولیه آنها را به خودشان گوشزد کنید، بهترین راهکار است. در این کارگاه فرض کنید ۲۴ فراگیر دارید. آنها را به ۴ گروه ۶ تایی تقسیم کنید و از آنها بخواهید هر کدام در گوشه ای از کلاس بایستند.

قوانین اجرای کارگاه اسکن فراگیران:

از فراگیران بخواهید موارد ذیل را در هنگام کارگاه انجام دهند.

۱. آنها باید در گروه خود ، خود را به یکدیگر معرفی کنند زیرا در مرحله بعدی آنها باید به صورت برنامه ریزی نشده و با نظر مدرس، در مقابل دیگران و به صورت ۲ نفره، همدیگر را به دوستان خود معرفی کنند. به بیان دیگر، فراگیران نمی توانند خود را به سایرین معرفی کنند بلکه هم گروهی ایشان که مدرس او را به صورت تصادفی انتخاب کرده است، باید وی را معرفی کند.

۲. زمان اجرای این کارگاه با توجه به گروه های ۶ نفری، ۷ دقیقه است. (پیشنهاد می شود به تعداد اعضای هر گروه یک دقیقه اضافه و زمان را تعیین کنید. به طور مثال، اگر ۵ نفر بودند ۶ دقیقه زمان بگذارید.)

۳. از اعضای هر گروه بخواهید در کنار معرفی یکدیگر در مجموعه خودشان، حداقل ۵ وجه اشتراک میان خود و هر یک از اعضای گروه خود را پیدا کنند.

۴. از اعضای هر گروه بخواهید توانایی قابل توجه خود را که می تواند موجب اثربخش شدن مذاکرات شود، به یکدیگر معرفی کنند.

۵. به اعضا تاکید کنید اگر دوستان شان آنها را بد معرفی کنند، خود آنها مقصر هستند. بنابراین باید به درستی خود را معرفی کنند.

۶.از اعضا بخواهید برند مورد علاقه خود و دلیل انتخاب آن را نیز به دوستان شان بیان کنند.

شروع کارگاه اسکن فراگیران و اقدامات لازم در اجرای آن

۱. کارگاه را با موسیقی بی کلام و قدرتمند شروع کنید و به شکلی برنامه ریزی کنید که تا انتهای کارگاه، موسیقی با صدایی مناسب پخش شود.

۲. هر ۳۰ ثانیه یک بار، با صدای بلند زمان باقیمانده از کارگاه را اعلام کنید.

۳. همانطور که مشخص است فراگیران با سرعت در حال تبادل اطلاعات شخصی یکدیگر، شناخت اشتراک های فی مابین، اعلام توانمندی ویژه خود در مذاکره و بیان برند مورد علاقه خود هستند. لذا بعد از سپری شدن ۴۰% از زمان کارگاه، به فراگیران اعلام کنید که اگر فراموش می کنند، می توانند بنویسند؛ که البته این کار را نیز هر ۳۰ ثانیه یک بار تکرار کنید.

۴. سعی کنید در انتها با اعلام زمان معکوس، کارگاه را تمام کنید و از دوستان بخواهید در جای خودشان قرار گیرند.

۵. سعی کنید اعضای هر گروه در کنار همدیگر قرار نگیرند تا در طول قسمت دوم کارگاه با یکدیگر تبادل نظر نداشته باشند.

قسمت دوم کارگاه اسکن فراگیران (Role playing)

در این بخش، ۲ نفر از اعضای هر گروه را به صورت تصادفی انتخاب کنید و از آنها بخواهید تا به روی سکوی سخنرانی و یا جلوی فراگیران بیایند و هر یک دوست کنار خود را در حضور جمع معرفی کند.
از اینجا کار تصحیح فراگیران از سوی مدرس شروع می شود و در حین معرفی هر شخص، مدرس باید با چشمان تیزبین ایرادهای فراگیران را مشاهده و از آن به عنوان یک مثال آموزشی استفاده کند.
در این کتاب بیشترین خطاهایی را که از سوی فراگیران در طول این سال ها مشاهده کرده ام برای شما بازگو می کنم، زیرا ممکن است شما نیز مرتکب این خطاها شوید. تنها راز این کارگاه در این است که فراگیران تصور نمی کردند واقعا این ایرادهای به ظاهر ساده را انجام می دهند.
لذا، مهم دانستن تکنیک ها و زیرساخت های مذاکره نیست، بلکه هدف ما اجرای صحیح این موارد است.
در ادامه تعدادی از خطاهای صورت گرفته را مطالعه می کنیم:

۱. زبان بدن:

اولین و بزرگترین خطا در این حوزه است. نوع پوشش فراگیران، نحوه ایستادن، نحوه اشاره فراگیر به دیگران با انگشت اشاره که نشان از ضربه زدن دارد، لرزش پاها و یا دست به سینه ایستادن که نشان از استرس و گارد گرفتن دارد.
دست ها داخل جیب و یا پشت بدن فراگیر می ماند که نشان از غرور یا اعتماد به نفس کاذب و یا پنهان کردن چیزی دارد و مواردی دیگر که در این کتاب و کتاب زبان بدن در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. سوال من در اینجا این است که چقدر روی زبان بدن خود کار کرده اید و دیگران از رفتار شما چه تجربه ای کسب می کنند؟

تمرین: جلوی آینه بایستید و صحبت کنید و پس از آنکه به صحبت های خود مسلط شدید، از خود فیلم بگیرید و خود را از زاویه دید طرف مقابل مورد بررسی قرار دهید. مطمئن باشید وقتی به خودتان نمره خوبی ندهید، دیگران نیز با شما هم عقیده خواهند بود.

۲. تُناژ صدا:

متاسفانه اکثر دوستان نمی دانند چه وقت باید صدای خود را بالا برده و چه وقت پایین بیاورند و به قول معروف به صورت سینوسی صحبت کنند. نداشتن توانایی در بالا و پایین بردن صدا و استفاده از گلو در صحبت کردن به جای دیافراگم، باعث از بین رفتن تمرکز حضار و بی علاقگی به ادامه مذاکره می شود.

تمرین: در این مرحله پیشنهاد می کنم خودکاری در میان دندان ها قرار دهید و زمانی که آن را محکم با دندان های خود فشار می دهید سعی کنید با قدرت، کلمات مختلف در مذاکره را بیان کنید.

تمرین: ابتدا متن مذاکره خود را بنویسید و زیر نکات مهم و اثر گذار خط بکشید. سپس سعی کنید زمانی که به آنها می رسید، آن کلمات را با صدای بلندتری بیان کنید.

تمرین: پشت به دیوار ایستاده، پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده و سعی کنید حرف (آ) را از دیافراگم خود بیرون بدهید و بدون آنکه صدای تان را قطع کنید، تا ۱۰ ثانیه این کار را انجام دهید.

به یاد داشته باشید کسانی که لهجه خاصی دارند، عموما از همان کلماتی استفاده می کنند که دیگران استفاده می کنند. تنها، فشار روی هر کلمه و نحوه گویش آن متفاوت است.

۳. تماس چشمی

جالب است که وقتی فراگیران در موقعیت معرفی کننده قرار می گیرند، فراموش می کنند به جای تماس چشمی با من، باید با کل حضار نیز تماس چشمی برقرار کنند. زیرا در مذاکره با ۳ نفر، اگر شخصی را از دیدگان خود حذف کنید، توجه وی را از دست داده اید و او نیز احساسی به سخنان شما نخواهد داشت.

تمرین: سعی کنید در پارک روبروی درختان بایستید و صحبت کنید. به گونه ای که صورت و سر شما مانندِ پنکه ای از راست به چپ و بالعکس حرکت کرده و کل درختان را در برگیرد.

۴. یادداشت برداری:

در قسمت قبل گفتم بعد از آنکه ۴۰% از زمان کارگاه سپری شد، به فراگیران اعلام کنید برای جلوگیری از فراموشی، یادداشت بردارند. حال آنکه بسیاری از فراگیران به دلیل بی علاقگی و یا عادت نداشتن به نوشتن و یا بی توجهی به هم گروه های خود، صدای شما را نشنیده اند. جالب تر آنکه وقتی یادداشت برداری نکرده اند، بسیاری از نکات دوستان خود را فراموش می کنند. اینجاست که باید نقش حیاتی یادداشت برداری را گوشزد کنید.
نکته آنکه، بعضی از دوستان یادداشت برداری می کنند و سپس فراموش می کنند مطلب مربوط به چه کسی بوده است. بیشتر افراد حتی نمی توانند خط خود را بخوانند که...

تمرین: به خود قول بدهید به مدت ۲۱ روز کلیه برنامه های خود را به صورت روزانه در سررسید خود بنویسید و انتهای هر روز مواردی که تکمیل می شود را تیک بزنید.

۵. گوش دادن:

از حضار سوال کنید که آیا شنیده اند شما در طول کارگاه بیان کرده اید برای جلوگیری از فراموشی، یادداشت بردارند؟ با توجه به اینکه احتمالا شما حداقل ۸ مرتبه این مطالب را گفته اید، ولی برخی از فراگیران ابراز می کنند که این مطلب را نشنیده اند و گروهی تنها ۱ بار شنیده اند و گروهی ۲... به راستی چرا؟
زیرا وقتی ما در حال انجام کاری هستیم، محیط اطراف مان را که برخی مواقع بسیار حیاتی است فراموش می کنیم و در یک عبارت: ما فکر می کنیم خوب گوش می دهیم در حالی که الگوهای ذهنی ما نمی گذارند به دقت گوش دهیم.
مثلا وقتی طرف مقابل شروع به صحبت کردن می کند، ما احساس می کنیم همان سوالی است که سایرین تا به حال پرسیده اند و میان صحبت های آنها شروع به جواب دادن می کنیم. یا وقتی دیگران سوال می کنند و یا مشغول صحبت کردن هستند، ما در ذهن خود مشغول آماده کردن جواب خودمان هستیم و همین مسئله باعث بی توجهی ما در هنگام گوش دادن می شود.

تمرین: از دوست خود بخواهید سوالی طولانی را از شما بپرسد و شما سعی کنید تا آخرین لحظه به او توجه کنید و هیچ سوال یا جوابی را در ذهن خود ایجاد نکنید.

تمرین: از دوست خود بخواهید با شما صحبت کند و شما فعالانه به او گوش دهید. برای این کار باید به سوی او متمایل شویم، لبخند بزنیم، میزان پلک زدن خود را کمی بیشتر کنیم هر چند ثانیه سر را به علامت تایید تکان دهیم و آرام در برخی زمان ها تایید خود را به زبان آوریم و همدردی کنیم.

نکته: اگر گوش دادن با حرکت صورت نگیرد، شنیدن محسوب می شود که به درد مذاکره نمی خورد.

۶. سناریونویسی:

یکی از ایرادهای مهم فراگیران در این کارگاه نداشتن متن مذاکره است. برای آنکه بتوانید مذاکره خوبی داشته باشید، باید متن مذاکره را از قبل یادداشت کنید تا از بیان جملات و کلمات بی مورد و ضعیف جلوگیری شود و بدانید که مذاکره را باید به کجا هدایت کنید. انجام ندادن این کار، باعث سردرگمی معرفی فراگیران، هم برای خود و هم برای دیگران می شود.

تمرین: سعی کنید متن فیلم یک روز زندگی خود را به گونه ای بنویسید که حداقل خود شما علاقه مند به خرید فیلم خودتان باشید.

۷. مثبت اندیشی:

در ابتدای کارگاه، برخی از حضار بیان می کنند که زمان کم است و نمی شود در این زمان اطلاعات را رد و بدل کرد. جالب است کسانی که در ابتدا منفی گرا هستند، زمان را از دست می دهند و نمی توانند تمرکز کنند. لذا مثبت گرایی، تمرکز و خلاقیت شما را افزایش می دهد.

تمرین: پنج مورد از رخدادها و وقایع بدی را که در ۵ سال اخیر برای شما رخ داده و پس از مدتی سبب خیر و موفقیت در زندگی شما شده است، بنویسید.

هرگاه به دیگران حتی مشتریان خود آشکارا و بدون قید و شرط توجه کنید و عشق بورزید، به نتایج شگفت انگیزی در کسب و کار و زندگی تان دست می یابید.

نظرات کاربران درباره کتاب برگ برنده مذاکرات

عالیییییی... راضی ام ازت..
در 2 سال پیش توسط ram...280
خوبه
در 2 سال پیش توسط علی زیدی
کامل نگفته بنظرم ی خورده ناقص گفته
در 1 هفته پیش توسط pol...fst
مزخرفات مهندس کیمیایی تمومی نداره
در 10 ماه پیش توسط عباس 76
جالبه ،ولی خیلی تیتر وار مسائل رو میگه و باید تمرین کنید.
در 2 ماه پیش توسط ped...ar2