فیدیبو نماینده قانونی انتشارات بوی شهر بهشت و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب آشنایی با تشکیلات و وظایف شهرداری مشهد و سازمان‌های وابسته

کتاب آشنایی با تشکیلات و وظایف شهرداری مشهد و سازمان‌های وابسته

نسخه الکترونیک کتاب آشنایی با تشکیلات و وظایف شهرداری مشهد و سازمان‌های وابسته به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با نصب اپلیکیشن فیدیبو این کتاب را به صورت کاملا رایگان مطالعه کنید.

درباره کتاب آشنایی با تشکیلات و وظایف شهرداری مشهد و سازمان‌های وابسته

این کتاب با هدف اقدامی در جهت آشنایی شهروندان با تشکیلات و وظایف شهرداری مشهد تهیه گردیده است. ضرورت اطلاع‌رسانی به منظور آگاهی شهروندان از وظایف متقابل شهرداری و شهروندان نتایجی در پی خواهد داشت که مهم‌ترین آن‌ها عبارتست از: ۱- تعمیم فرهنگ شهرنشینی از طریق آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به شهرداری؛ ۲- شفاف‌سازی فعالیت‌های شهرداری. ۳- تعامل بین شهرداری و شهروندان از طریق ارائه‌ی پیشنهادات و انتقادات. ۴- همکاری بیشتر شهروندان با شهرداری در جهت اجرای برنامه‌ها بویژه از لحاظ مشارکت‌ها.

ادامه...

بخشی از کتاب آشنایی با تشکیلات و وظایف شهرداری مشهد و سازمان‌های وابسته

با نصب اپلیکیشن فیدیبو این کتاب را به صورت کاملا رایگان مطالعه کنید.

پیشگفتار

بی تردید، توجه به چهارچوبه ی نظری و علمی برنامه های گوناگون ارتقا و آموزش فرهنگ شهروندی، از اولین ملزومات تدوین و برنامه ریزی برنامه های اجرایی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد است.
حتی اگر نبود، نیازِ برنامه های اجرایی به یک مدل مناسب محتوایی، باز هم صِرف توجه به تبیین نظری موضوعات گوناگون فرهنگ شهروندی که هم اکنون تصاویر مبهم و تفسیر به رای گونه ای از آن ارائه می شود، موضوعیت تام داشت.
طبیعی است بر این اساس، بخش قابل توجهی از انرژی و هزینه سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، معطوف به طراحی و تدوین این لایه از تدوین منظومه فرهنگ شهروندی شده است؛ یعنی مهندسی چهارچوبه نظری و فکری فرهنگ شهروندی. که به همین منظور برنامه های اجرایی گوناگونی در دست اقدام قرار گرفته است.
از جمله ی این اقدامات، تولید مجموعه ی کتابهای «آیین شهروندی» است که متکفّل ارائه ی مانیفست موضوعات گوناگون عرصه ی فرهنگ شهروندی است. در حقیقت بهره بردار اول و اصلی این مجموعه، برنامه ها و تامین کنندگان اصلی آنها و مدرسین و مربیان امر آموزش فرهنگ شهروندی در مجموعه شهرداری است؛ به گونه ای که امید است با محوریت این کتابها در یک موضوع خاص؛ تعاریف، برداشتها و ادبیات واحد و مورد توافقی در دستور کار همه، در لایه های اجرایی اشاره شده حاصل شود.
با این همه، چون خروجی کار، قابلیت بهره برداری دیگران را نیز خواهد داشت؛ تصمیم بر آن شد که در شمارگان محدود نیز، این محصول در دسترس عموم قرار گیرد. قطعاً نقطه نظرات پیشنهادی شما علاقه مندان، راهنمای خوبی در طی مسیر باقی مانده خواهد بود.

سازمان فرهنگی تفریحی
شهرداری مشهد

مقدمه

این کتاب با هدف اقدامی در جهت آشنایی شهروندان با تشکیلات و وظایف شهرداری مشهد تهیه گردیده است. ضرورت اطلاع رسانی به منظور آگاهی شهروندان از وظایف متقابل شهرداری و شهروندان نتایجی در پی خواهد داشت که مهم ترین آن ها عبارتست از:
۱- تعمیم فرهنگ شهرنشینی از طریق آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به شهرداری؛
۲- شفاف سازی فعالیت های شهرداری.
۳- تعامل بین شهرداری و شهروندان از طریق ارائه ی پیشنهادات و انتقادات.
۴- همکاری بیشتر شهروندان با شهرداری در جهت اجرای برنامه ها بویژه از لحاظ مشارکت ها.
۵- منطقی شدن مطالبات شهروندان از شهرداری و از طریق آگاه شدن به محدودیت امکانات.
۶- رعایت مقررات توسط شهروندان و در نتیجه تسهیل ارائه خدمات توسط شهرداری در راستای دستیابی به شهری با طراوت و توسعه یافته.
۷- تکریم و احترام ارباب رجوع در شهرداری و مناطق شهرداری.
شکی نیست که دستیابی به چشم انداز بیست ساله شهر مشهد بعنوان شهری زیارتی، سیاحتی که قرار است در پایان بیست سال، قطب زیارتی و خدمات گردشگری جهان شود و ویژگی هایی همچون شهر آرامش دهنده، فرح بخش و چند قطبی در کلاس جهانی را دارا باشد، بدون همکاری مردم و شهروندان مقدور نخواهد بود. این کتاب بنا به مطالب و موضوع تایید شده و فرصت تهیه و حجم آن، شامل کلیات و به عبارت دیگر فتح بابی در جهت معرفی شهر و شهرداری است و الا با توجه به دامنه ی وسیع فعالیت های شهرداری و مقررات، آیین نامه ها، دستورالعمل ها، بخشنامه ها، ورود به هر یک از مباحث، برنامه و فرصت و بررسی و مطالعه کافی را می طلبد. از کارشناسان و اساتید محترم تقاضا دارد پیشنهادات و نظرات انتقادی خود را در جهت رفع نواقص احتمالی آن به سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد اعلام تا انشاءالله در کتاب های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

۲۰ شهریورماه ۱۳۸۷ / احمد روموری

بخش اول: کلیات

شهر

از نظر بوم شناسی، پیدایش شهر در دور دوم دوره تولید خوراک، صورت گرفته است. دراین دوره در ناحیه های بار خیز و غنی شهرها قد می افزایند. اجتماعات شهری پهناورند و از ابزارهای فراوان تر و کارامدتر برخوردارند. پس در شهرها تولید آفزایش می یابد. بین شهرها دادوستد روی می دهد، زندگی گسترده تر و پر آسایش تر می شود و بر پهناوری و پیچیدگی شبکه اجتماعی می افزاید.
سپس در عرصه اجتاعات شهری پیش رفته و در عرصه جدیدی فرود می آید: دستگاه های ماشینی به جای ابزارهای ساده می نشیند و ر نتیجه دوره تولید ماشینی آغاز می شود. شهر کانون بسته می شود وزیستگاه بزرگان جامه و سازمان های اجتماعی از روستاها به شهرها انتقال می یابد. شهر مخصوصا شهر بزرگ اجتماعی است بی آرام که گروه کثیری به صورتی انبوه در آن گرد آمده اند و به وساطت سازمانهای اجتماعی پیچیده گوناگون مخصوصا سازمان های رسمی با یکدیگر همکاری می کنند. روابط شهریان با یکدیگر معمولا رسمی یا غیر خصوصی است. در میان شهر نشینان از لحاظ شغل و تخصص اختلاف عظیمی وجود دارد.
با وجود آن که شهرها کیفیات مشترکی دارند، همه از یک نوع نیستند، بسیاری از شهرها در جریان زمان از لحاظ تخصصاتی معین نام دار شده اند. از این رو می توان شهرها را به شهر بازرگانی، شهر صنتعی، شهر فرهنگی، شهر دینی، شهر سیاسی، شهر تفریحی، شهر ورزشی و جز اینها تقسیم کرد.
شهر ها همچنین از نظرجمعیت ووسعت یکسان نیستند، برخی از انواع شهرها عبارتند از:
۱- شهرک: اجتماعی است محدودو متراکم که جمعیت آن از حد معینی کمتر نباشد. در بعضی از کشور ها این حد بین ۵۰۰و ۲۵۰۰ نفر است.
۲- شهر: اجتماعات محدود و متراکم که وسعت و جمعیت آن از شهرک بیشتر است.
۳- ابر شهر(کلان شهر): شهری است وسیع تر و پر جمعیت تر از اکثر شهر ها

تعریف شهر

* بر اساس ماده ۴ قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری (مصوب ۱۵/ ۴/ ۱۳۶۲):
شهر محلی است با حدود قانونی که در محدوده جغرافیایی بخش واقع شده و از نظر بافت ساختمانی، اشتغال و سایر عوامل، دارای سیمائی با ویژگی های خاص خود بوده، بطوری که اکثریت ساکنان دائمی آن در مشاغل کسب، تجارت، صنعت،کشاورزی، خدمات و فعالیت های اداری اشتغال داشته و در زمینه خدمات شهری از خود کفایی نسبی برخوردار و کانون مبادلات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی حوزه جذب و نفوز خود بوده و حداقل دارای ۱۰۰۰۰ نفر جمعیت باشد.
[تبصره ۲]
محله: مجموعی ساختمانهای مسکونی و خدماتی است که از لحاظ بافت اجتماعی، ساکنانش خود را اهل می دانند و دارای محدوده معین است. حدود محله های شهر تابع تقسیمات شهرداری خواهد بود.
[تبصره ۳]
حوزه شهری: به کلیه نقاطی اطلاق می شود که در داخل و خارج محدوده قانون شهر قرار داشته و از حدود ثبتی و عرضی واحدی تبعیت کند.
[تبصره ماده ۶ ]
آئین نامه اجرائی قانون تقسیمات کشوری
در نقاطی که شهر ساخته می شود، شهرداری تاسیس می گردد.

* از نظر قانون شهرداری
ماده ۱: قانون شهرداری(مصوب ۱۱/ ۴/ ۱۳۳۴)
در هر محل که جمعیت آن به حداقل ۵۰۰۰ نفر رسیده باشد شهرداری تاسیس می گردد.
ماده ۳: شهرداری دارای شخصیت حقوقی است.

شهر در ایران

قدمت شهر در ایران به قدمت تمدن ایران است. اجتماعات شهری بر طبق تعریف جامه شناسی و بوم شناسی از بدو تشکیل با ضوابط و قرار دادهایی اداره می شده اند که بحث در مورد کیفیت آن در مجال این خبره نیست. اما نخستین قانون مربوط به شهر تحت عنوان بلدیه در سال۱۳۲۵ قمری(۱۲۸۶شمسی) تصویب شده است.
قانون شهرداری مصوب ۱۳۳۴ با اصلاحات بعدی، پس از ۵۳ سال هنوز محکم ترین قوانین مصوب است و به لحاظ جامعیت کماکان مورد عمل می باشد، بطوری که در بحث وظایف شهرداری مشروحا بیان خواهد شد،قسمتی از وظایف شهرداری به سایر سازمانها محول شده و بنابراین مدیریت شهری واحد که می تواند نقش موثری از نظر سرعت کار و هماهنگی و صرفه جویی در هزینه های مربوطه به امور شهر داشته باشد تقلیل یافته است.

کلیاتی در مورد شهر مشهد

شهر مشهد به عنوان مرکز شهرستان مشهد و استان خراسان رضوی دارای حدود ۲۷۰ کیلومتر مربع محدوده خدماتی است. جمعیت آن بر اساس سرشماری عمومی سال ۱۳۸۵ بالغ بر ۳۱۶/ ۴۲۷/ ۲ نفر بوده و از نظر جغرافیایی شهر مشهد دارای مشخصات زیر می باشد:
طول جغرافیایی ۵۹ /۳۶ درجه - عرض جغرافیایی ۳۶/ ۱۷ درجه ارتفاع از سطح دریا ۹۹۰ متر - آب و هوا نسبتا خشک
شهر مشهد با وجود بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج امام رضا(ع) هر ساله پذیرای سیل عظیمی از مشتاقان زیارت آن حضرت است. آمار زوار مشهد را تا ۲۰ میلیون نفر ذکر کرده اند.
امکانات وسیعی شامل فرودگاه بین المللی فعال با پروازهای متعدد داخلی و خارجی، ترمینال مدرن و شبکه حمل و نقل برون شهری و درون شهری، فعال ترین ایستگاه قطار، وجود بزرگراه و جاده های مناسب، بیشترین تعداد هتل ها و مهمان پذیرها در سطح کشور و وجود جاذبه های طبیعی و تاریخی و گردشگری هر ساله تعداد بیشتری از هموطنان را به این شهر جذب می نماید.
ضمن اینکه وجود کنسولگری های کشورهای متعدد مسلمان در شهر مشهد نشان دهنده دامنه وسیع ارتباطات سیاسی، اقتصادی آن کشورها با استان و شهر مشهد می باشد و شیعیان تبعه آنها رقم قابل توجهی از زوار مشهد را تشکیل می دهند.
جاذبه ها و امکانات مشهد همچنین باعث افزایش جمعیت و توسعه شهر مشهد گردیده به طوریکه جمعیت این شهر نسبت به سال ۱۳۵۵ بیش از ۳برابر افزایش داشته است.
شهرداری مشهد با درجه ۱۲ دارای ۷معاونت و ۱۵ سازمان و شرکت وابسته و۱۰ منطقه مصوب و ۳ منطقه فعال در دست تصویب با ۳۶۰۴ پرسنل اداره امور شهر را (به تفکیک ۱۸۰۰نفر کارگر دائم و ۱۵۰نفر کارگر موقت و ۶۳۰ مستخدم موقت و ۵۷۰ نفر کارمند رسمی و ۲۶۰ نفر تامین نیروی شرکتی و ۱۵۴ نفر قرار داد معین ۴۰ نفر قرار داد پروژه ای) به عهده دارد که بالطبع نیرو های رسمی و قراردادی و موقت و شرکتی سازمان های وابسته در آمار فوق محاسبه نشده است.

شهرداران شهر مشهد از بدو تاسیس تا کنون

۱- آقای سرتیپ کاشف الملک از تاریخ ۱۲۹۱ تا اوائل سال۱۳۰۰
۲- آقای شیر همایون از خرداد ماه ۱۳۰۰ تا مرداد ماه ۱۳۰۱
۳- آقای میرزا احمد خان صلاحی از ۱۹/ ۵/ ۱۳۰۱تا آخر سال ۱۳۰۳
۴- آقای میرزا علی اکبر خان سرشار از ۲۹ /۲/ ۱۳۰۴ تا ۲۷/ ۳/ ۱۳۰۵
۵- آقای امیر خان ارجمند از ۲۷/ ۳/ ۱۳۰۵ تا مرداد ماه ۱۳۰۵
۶- آقای میر مختاراز ۱۵/ ۵/ ۱۳۰۵ تا بهمن ماه ۱۳۰۵
۷- آقای بدیع الله نبیلی از شهریور ماه ۱۳۰۶تا فروردین ماه ۱۳۰۷
۸- آقای میرزا رحیم خان فاطمی از فروردین ماه ۱۳۰۷ تا خرداد ماه ۱۳۰۷
۹- آقای میرزا عبدالله خان صبااز ۱۷/ ۴/ ۱۳۰۷ تا ۱۱/ ۶/ ۱۳۰۸
۱۰- آقای خجسته از شهریور ماه ۱۳۰۸ تا تیر ماه ۱۳۰۹
۱۱- آقای میرزا محمد خان هادی از ۲۰/ ۴/ ۱۳۰۹ تا آخر سال ۱۳۰۹
۱۲- آقای میرزا علیرضا خان صبا از سال ۱۳۱۰ تا آخر سال ۱۳۱۱
۱۳- آقای دکتر موسی خان جوان از ۲۹/ ۲/ ۱۳۱۲ تا ۸/ ۳/ ۱۳۱۳
۱۴- آقای میرزا موسی خان بهنام از ۲/ ۱۱/ ۱۳۱۳ تا ۲۲/ ۸/ ۱۳۱۴
۱۵- آقای دکتر ابوالقاسم شیخ از آذر ماه ۱۳۱۴ تا ۲۰/ ۱۰/ ۱۳۱۴
۱۶- آقای عماد ممتاز از تاریخ ۲۰/ ۱۰/ ۱۳۱۴ تا ۲۳/ ۲/ ۱۳۱۵
۱۷- آقای شریفی ۲۶/ ۳/ ۱۳۱۵ تا آخر فروردین ماه ۱۳۱۶
۱۸- آقای میرزا مصطفی خان دفتری از ۳۱/ ۱/ ۱۳۱۶ تا ۲۵/ ۴/ ۱۳۱۶
۱۹- آقای محمدعلی روشن از ۲۵/ ۴/ ۱۳۱۶ تا ۱۰/ ۷/ ۱۳۱۸
۲۰- آقای شاهرخ نبری از آذر ماه ۱۳۱۹ تا مرداد ماه ۱۳۲۰
۲۱- آقای نصرت الله خواجه نوری از ۳۰/ ۱۱/ ۱۳۲۰ تا ۱۷/ ۸/ ۱۳۲۴
۲۲- آقای مسعود از اواخر سال ۱۳۲۴ تا ۱/ ۸/ ۱۳۲۵
۲۳- آقای شازده احمدی از ۱۷/ ۸/ ۱۳۲۵ تا ۱/ ۴/ ۱۳۲۷
۲۴- آقای سعید مهدوی از ۲۳/ ۵/ ۱۳۲۷ تا ۱/ ۷/ ۱۳۲۸
۲۵- آقای اسدالله میرزا قهرمان از ۲۵ /۸/ ۱۳۲۸ تا ۲۳/ ۱/ ۱۳۳۰
۲۶- آقای عبدالوهاب اقبال از ۲۴/ ۱/ ۱۳۳۰ تا ۱۸/ ۶/ ۱۳۳۴
۲۷- آقای اسدالله میرزا قهرمان از مهر ماه ۱۳۳۴ تا دیماه ۱۳۳۵
۲۸- آقای محمود روحانی از ۸/ ۱۰/ ۱۳۳۵ تا ۱۷/ ۵/ ۱۳۳۶
۲۹- آقای سرهنگ محمد جلاالوله از ۱۱ /۶/ ۱۳۳۶ تا ۱۳/ ۹/ ۱۳۳۸
۳۰- آقای علی اشرف پزشکپور از ۶/۶/ ۱۳۳۸ تا ۱۳ /۹/ ۱۳۳۹
۳۱- آقای رضا سجادی از ۲۸ /۹/ ۱۳۳۹ تا ۹/ ۱۱/ ۱۳۴۰
۳۲- آقای عیسی خاتم مقام رضوی از ۹/ ۱۱/ ۱۳۴۰تا ۹/ ۲/ ۱۳۴۲
۳۳- آقای حبیب الله ملک زاده اعلی از ۹/ ۲/ ۱۳۴۲ تا ۱۹/ ۶/ ۱۳۴۲
۳۴- آقای مهندس جواد شهرستانی از ۲ /۳/ ۱۳۴۳ تا ۲۷/ ۴/ ۱۳۴۵
۳۵- آقای یوسف الله رزاقی از ۳/ ۵/ ۱۳۴۵ تا ۱۴ /۳/ ۱۳۴۶
۳۶- آقای سرتیپ محمود بنی اعتماد از ۱۵/ ۴/ ۱۳۴۶ تا ۶/ ۳/ ۱۳۵۰
۳۷- آقای دکتر امیرهوشنگ معتمدی از ۶/ ۴/ ۱۳۵۰ تا ۷/ ۶/ ۱۳۵۱
۳۸- آقای مهندس مسعود مهدوی از ۱۱/ ۶/ ۱۳۵۱تا ۳/ ۸/ ۱۳۵۲
۳۹- آقای محمد رهبر از ۳ /۸/ ۱۳۵۲ تا ۱۴/ ۳/ ۱۳۵۴
۴۰- آقای رضا سجادی از ۱۴/ ۳ /۱۳۵۴ تا مهر ماه ۱۳۵۵
۴۱- آقای مهندس مسعود مهدوی از ۲۰/ ۷/ ۱۳۵۵ تا ۳۱/ ۱ /۱۳۵۶
۴۲- آقای مهندس سعید نجف پور از اول سال ۱۳۵۶ تا ۴/۴/ ۱۳۵۷
۴۳- آقای یوسف چوبک از ۱۴/ ۴/ ۱۳۵۷ تا آخر سال ۱۳۵۷
۴۴- آقای مهندس جمشید منصوریان از ۶/ ۱/ ۱۳۵۸ تا ۱۶/ ۹/ ۱۳۵۸
۴۵- آقای مهندس جواد حسینی مهر از ۱۷ /۹/ ۱۳۵۸ تا ۶ /۱۲/ ۱۳۵۹
۴۶- آقای حسین فیضی از ۶/ ۱۲/ ۱۳۵۹ تا اول مهر ماه ۱۳۶۰
۴۷- آقای اکبر صابری فر از مهر ماه ۱۳۶۰ تا ۱/ ۱۲/ ۱۳۶۴
۴۸- آقای جیبی از اسفند ماه ۱۳۶۴تا ۲۵/ ۹/ ۱۳۶۶
۴۹- آقای مهندس محمد عصاران از ۲۵/ ۹/ ۱۳۶۶ تا ۱۰/۱۰/ ۱۳۶۸
۵۰- آقای اکبر صابری فر از نیمه دیماه ۱۳۶۸ تا ۱۴/ ۶/ ۱۳۷۱
۵۱- آقایمهندس عباس امیری پور از ۱۲/ ۸/ ۱۳۷۱ تا ۳۰/ ۶/ ۱۳۷۷
۵۲- آقای محمد وکیلی از ۲۱/ ۷/ ۱۳۷۷ تا ۳۱/ ۲/ ۱۳۷۸
۵۳- آقای مهندس حمید نوروزی از ۱/ ۳/ ۱۳۷۸ تا ۳۰/ ۳/ ۱۳۸۲
۵۴- آقای سید هاشم بنی هاشم از ۳/۳/ ۱۳۸۲ تا ۸/ ۳/ ۱۳۸۶
۵۵- آقای مهندس سید محمد پژمان از ۸/ ۳/ ۱۳۸۶ تا کنون

نظرات کاربران درباره کتاب آشنایی با تشکیلات و وظایف شهرداری مشهد و سازمان‌های وابسته