فیدیبو نماینده قانونی انتشارات لیوسا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب هدف‌ها

کتاب هدف‌ها
چگونه به خواسته هایتان دست یابید

نسخه الکترونیک کتاب هدف‌ها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب هدف‌ها

از زمان چاپ این کتاب در سال ۲۰۰۳ صدها هزار نسخه از آن به فروش رفته و به بیش از بیست زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده است. این کتاب، به پرفروش‌ترین کتاب دستیابی به اهداف در تاریخ تبدیل شده است. اکنون تصمیم گرفته‌ایم این کتاب را بازنویسی و اهداف آن را به‌روز کنیم تا برای کسانی که در دوران اقتصادی بی‌ثبات‌تری زندگی می‌کنند، مفیدتر و کاربرد آن سریع‌تر باشد. وقت و زندگی شما ارزشمند است. بزرگ‌ترین نوع تلف‌کردن وقت و زندگی، این است که سال‌ها وقت‌تان را صرف تحقق هدفی کنید که می‌توانستید تنها ظرف چند ماه به آن دست یابید. با پیروی از فرآیندهای اثبات‌شده‌ی مجموعه‌های هدف و دستیابی به آن، که در این کتاب در اختیارتان قرار گرفته، در زمانی بسیار کوتاه‌تر از آنچه پیش از این تصور می‌کردید، پیشرفت خواهید کرد. سرعتی که شما را به‌سوی بالا می‌کشد، باعث حیرت شما و تمام اطرافیانتان خواهد شد.

ادامه...
  • ناشر انتشارات لیوسا
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.78 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۳۵ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب هدف‌ها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:۱.شروع کنید: نیروی نهان خود را آزاد کنید

بزرگ ترین چیز در این دنیا این نیست که کجا ایستاده ایم، مهم این است که در چه مسیری حرکت می کنیم

اولیور وندل هومز(۵)

برای زیستن، دورانی شگفت انگیز است. همچنین امروزه تقریبا فرصت هایی نامحدود برای افراد خلاق و مصمم فراهم آمده تا بیش از گذشته به اهدافشان دست یابند. بدون درنظر گرفتن دوره های کوتاه مدت فراز و نشیب های اقتصادی در زندگی شما، ما در حال گام نهادن به دورانی از آرامش و کامیابی هستیم که برتر از هر عصر دیگری در تاریخ بشری است.

مهم نیست که از کجا شروع می کنید ـــ مهم، چگونه به پایان رساندن است

هجده ساله که بودم، بدون اینکه درسم را به پایان برسانم، مدرسه را رها کردم. اولین حرفه ام، ظرفشویی در هتلی کوچک بود. از آنجا، راهی کار در یک کارواش شدم و سپس به زمین شویی در شرکتی خدماتی پرداختم. طی چند سال بعد از آن سرگرم کارهای متفاوت و پرزحمت بودم و خرج زندگی ام را از عرق جبین به دست می آوردم. من در کارگاه های چوب بری و کارخانه ها کار کردم. در مزرعه ها و مراتع پرورش احشام کار کردم. هنگامی که ساعت کارم به پایان می رسید، به عنوان کارگر حفر چاه با دیواره های بلند چوبی کار می کردم.
من در ساختمان های بلند، به عنوان کارگر ساختمانی و ملوان کشتی های باری نروژی، در اقیانوس اطلس شمالی کار کردم. اغلب در خودروام یا خوابگاه های ارزان قیمت می خوابیدم. در بیست وسه سالگی، هنگام دِرو، به عنوان کارگر سیار در مزارع کار می کردم و شب ها در طویله، روی یونجه و علوفه می خوابیدم و با خانواده ی کشاورزان غذا می خوردم. من درس نخوانده و فاقد هرگونه مهارتی بودم و در پایان دوران برداشت محصول، دوباره بیکار می شدم.
هنگامی که دیگر نتوانستم کاری به عنوان کارگر پیدا کنم، به فروشندگی سیار پرداختم. بنابراین به شرکت ها یا خانه ها مراجعه می کردم. اغلب سرتاسر روز را کار می کردم تا تنها یک قلم کالا را بفروشم و بتوانم کرایه ی اتاقم را بپردازم که آن شب، جایی برای خوابیدن داشته باشم؛ و این اصلاً شروع خوبی برای زندگی نبود.

روزی که زندگی ام دگرگون شد

بعد، یک روز تکه کاغذی برداشتم و هدفی جنون آمیز برای خودم نوشتم: اینکه ماهانه هزار دلار از فروش در دفاتر و خانه ها درآمد داشته باشم. آن تکه کاغذ را تا کردم، آن را دور انداختم، و دیگر هرگز دوباره آن تکه کاغذ را نیافتم.
اما سی روز بعد، تمام زندگی ام دگرگون شده بود. در طول آن زمان، روشی را برای فروش یافتم که از همان روزهای اول، درآمدم را سه برابر کرد. در این اثنا، صاحب شرکت، آنجا را به یک کارآفرین فروخت که به تازگی به آن شهر نقل مکان کرده بود. درست سی روز پس از آنکه من هدفم را نوشته بودم، صاحب جدید شرکت مرا کناری کشید و از من خواست تا نیروی فروش را سروسامان دهم و به فروشندگان دیگر آنچه را سبب شده بود بیش از دیگران فروش کنم، بیاموزم و در برابر، او به من حقوق ماهانه ی هزار دلار را پیشنهاد کرد. پیشنهاد او را پذیرفتم و از آن روز به بعد، دیگر هرگز زندگی ام به شکل سابق نبود.
ظرف هجده ماه، آن حرفه را ترک کردم و مشغول کاری دیگر شدم و بعد، دوباره شغل دیگری یافتم. از فروشنده ی سیار، تبدیل به مدیرفروشی شدم و کارمندانم برای من می فروختند. در حرفه ی جدید، نودوپنج نیرو را برای بخش فروش، یا استخدام کردم یا تعلیم دادم. از فردی که نگران وعده ی بعدی غذایش بود به فردی تبدیل شدم که جیب هایش پر از اسکناس های بیست دلاری بود.
شروع کردم به آموزش کارمندان بخش فروش، که چگونه اهدافشان را بنویسند و چگونه به شکلی موثر، فروش را افزایش دهند. در عرض مدتی که هیچ به حساب می آمد، آنها درآمدشان را ده برابر کردند.
امروز، بعضی از آنها میلیونر یا میلیاردر هستند.

زندگی بالا و پایین دارد

باید تایید کنم که در روزهای میانه ی بیست سالگی ام، زندگی من شامل گام هایی آرام به سوی بالا نبوده، بلکه شامل نوسانات فراوان، گاه موفقیت و گاه شکست های موقت بوده است. من به بیش از نود کشور سفر یا در آنها زندگی و کار کرده ام. در این مسیر، زبان های فرانسوی، آلمانی، و اسپانیایی را آموخته و در بیست زمینه ی متفاوت کار کرده ام.
بارها در نتیجه ی بی تجربگی و گاه حماقت محض، هر پولی را که درآوردم، هزینه کردم یا از دست دادم و دوباره از اول شروع کردم. هر بار که چنین اتفاقی می افتاد، می نشستم و برای خودم اهداف جدیدم و روش هایی را که در سر داشتم، یادداشت و به این ترتیب دوباره شروع می کردم.
پس از چند سال پیروزی و شکست در تعیین هدف و رسیدن به آن، سرانجام تصمیم گرفتم تا تمام آموخته هایم را در یک مجموعه جمع آوری کنم. با جمع کردن این ایده ها و روش ها در یک جا، اسلوب شناسی و فرآیند تعیین هدف، و تقسیم آن به سه بخش کاربردیِ ابتدایی، میانه، و انتهایی، شروع کردم به پیروی هر روزه از آن.
ظرف یک سال، زندگی ام یک بار دیگر تغییر یافت. در ژانویه ی آن سال در آپارتمانی اجاره ای با اسباب و اثاثیه ی اجاره ای زندگی می کردم. سی وپنج هزار دلار بدهکار بودم و خودرویی دست دوم داشتم که پولش را پرداخت نکرده بودم. در دسامبر، من در خانه ی یکصدهزار دلاری خودم زندگی می کردم. مالک یک دستگاه مرسدس بنز جدید بودم، تمام بدهی هایم را پرداخت کرده بودم، و پنجاه هزار دلار در بانک داشتم.
برای رسیدن به موفقیت، کاملاً جدی بودم. دریافتم که تعیین هدف، به طرزی باورنکردنی نیرومند است. صدها و بعد هزاران ساعت در این زمینه سرمایه گذاری و درباره ی تعیین هدف و دستیابی به آن مطالعه و تحقیق کردم و بهترین ایده هایی را که یافتم، در فرآیندی ترکیب کردم که کاربرد آن به طرزی باورنکردنی موثر بود.

نظرات کاربران درباره کتاب هدف‌ها

کلاً کتاباى برایان تریسى مثل انواع مختلف پیتزاس...هر کتابش یه سرى اصول تکرارى رو با اسم و چاشنى متفاوت ارائه میده...البته این اصول به قدرى کاربردى هستن که خسته کننده نمیشن و درواقع چندبار خوندنشون لازمه...این کتاب هم میشه گفت مجموعه اى از تمام ایده هاى نویسنده اس و کسى این کتاب رو بخونه دیگه به بیشتر آثار نویسنده نیازى پیدا نمیکنه...ایراد کتاب اینه که بعضى مطالب رو چندین بار با تیتر هاى متفاوت بیان میکنه...
در 2 سال پیش توسط soheil
این کتابهای حوزه موفقیت فقط برای خود نویسندگانش موفقیت و ثروت به ارمغان آوردو بس.
در 11 ماه پیش توسط haf...991
کتابی کاربردی، در صورت عمل کردن
در 1 سال پیش توسط بهزاد زهرایی
دستورات کاربردی و مؤثر برای همه.با ۲۱فصل به اهدافتان برسید
در 1 سال پیش توسط ima...l
من این کتاب سالها قبل خوندم و بنظرم کتاب خیلی خوبی هست از ویژگیهای برایان تریسی سادگی و عدم پیچیدگی کتابهایش است
در 2 سال پیش توسط ndr...053
کتاب خوبی است. ارزش خواندن دارد.
در 2 سال پیش توسط علی سهیلی
کتاب خوبی است که فصل به فصل قوانین هدفگذاری را توضیح میکند.کارآمد است. البته بیشتر مطالب کتاب در هر فصل دوباره تکرار میشود.
در 2 سال پیش توسط فاطمه حقیقت
کتاب خیلی خوب وکاربردیه.خصوصابرای کساییکه برنامه وهدفی رومیخوانددنبال کنند.
در 2 سال پیش توسط nim...ati
کتابییه که حتما حتما باید خوند
در 1 سال پیش توسط par...jam
به نظرم مطالب کتاب بیشتر تکراری بود و مطالب جدید و خاصی نگفته بود. به نسبت قیمتش میتونست بهتر باشه. کتاب معجزه انظباط فردی و قورباغه ات را قورت بده ازین نویسنده خیلی بهتر بودند.
در 2 سال پیش توسط kitkat