فیدیبو نماینده قانونی انتشارات تیک‌تاک و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب موفقیت در بسکتبال برای دختران

کتاب موفقیت در بسکتبال برای دختران

نسخه الکترونیک کتاب موفقیت در بسکتبال برای دختران به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب موفقیت در بسکتبال برای دختران

چه یک تازه کار مشتاق هستید و چه یک کهنه کار با سابقه در مسابقات دبیرستان، حالا که مشغول مطالعه این کتاب هستید می بایست یک نوع عطش در فراگیری بسکتبال در شما باشد، که به عقیده من این فوق العاده است. اغلب دخترانی که بازی می کنند، از بهترین بازیکنان زن در آینده خواهند شد. و این امر برای همه ما، بازیکنان و مربیان به یک اندازه سودمند است. این کتاب با دو هدف نوشته شده است: اول، اینکه دستورالعمل ها، توصیه ها و تمرینات ویژه، خاص و ساده را برای بهبود جنبه های مختلف این رشته در اختیار شما قرار دهد؛ و دوم، بحث و نگاهی عمیق و گسترده در مورد بسکتبال، در جهت ارائه احساس و ادراک بهتر برای آنچه در زمین بازی انجام می دهید.

ادامه...

بخشی از کتاب موفقیت در بسکتبال برای دختران

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

فصل۱: نگاهی به بازی

«قوی باشید، ذهنتان را خالی کنید و اهدافی عالی را دنبال کنید.»

دکتر جیمز نایسمیت، پدر بسکتبال
***
بیش از یک قرن پیش در اسپرینگفیلد، ماساچوست، یک مربی تربیت بدنی به نام دکتر جیمز نایسمیت به دنبال یک بازی بود که بتوان در ماههای سرد زمستان در فضای بسته انجام داد.او دو سبد هلو را به بالکن سالن ژیمناستیک بست و به دانش آموزانش گفت که سعی کنند توپ فوتبال را داخل سبد بیندازند. اینگونه بسکتبال متولد شد.
در مراحل ابتدایی بازی، هیچگونه تخته ای در پشت سبد وجود نداشت. و دریبل زدن با توپ مجاز نبود. و هفت نفر در یک تیم بازی میکردند. در آن زمان حتی یک سبد باز هم وجود نداشت. به همین دلیل فردی مجبور بود بالای یک نردبان بنشیند و توپ را از سبد خارج و برای بازیکنان پرتاب کند.به تدریج تغییرات و اصلاحات بوجود آمدند تا بازی به شکلی که ما امروز می شناسیم تکامل پیدا کرد.بیایید قبل از اینکه وارد بحث عمیق ترمان در خصوص مهارت های خاص و بحث آموزش شویم، نگاهی کوتاه به کلیات بازی بیندازیم.

زمین بازی

اکثر زمینهای بسکتبال سطح دبیرستان ۸۴ فوت طول و ۵۰ فوت عرض دارند. زمینهای موجود دردانشگاه ها هم به همین صورت هستند با این تفاوت که ۹۴ فوت طول دارند. سبد از یک حلقه (یک دایره فلزی به قطر ۱۸ اینچ که در فاصله ۱۰ فوت از زمین نصب شده است) و یک تخته (یک قطعه مستطیل شکل از جنس پلکسی گلاس(۱) یا یک تکه چوب به اندازه ۴۲ در ۷۲ اینچ) تشکیل شده است که در دو انتهای زمین نصب می شود.شکل ۱-۱

زمین توسط خط میانی به دو قسمت تقسیم میشود. و توسط خطوط عرضی (که در دو انتهای زمین قرار دارند) و خطوط کناری همان طور که در شکل ۱-۱ نمایش داده شده، مشخص میشود. ۱۵ فوت عقب تر از تخته خطوط خطا یا پرتاب آزاد قرار دارند. جایی که بازیکن بعد از اینکه بازیکن حریف مرتکب خطا شد،یک پرتاب آزاد را انجام می دهد.
فاصله ۱۲ فوتی بین خط جریمه و سبد (که معمولا رنگ آمیزی شده است) تحتعنوان منطقه "کلیدی"، خط پرتاب آزاد، یا منطقه سه ثانیه شناخته می شود. که این نام گذاری، به علت قانونی است که از ایستادن بازیکن مهاجم در این منطقه،بیش از سه ثانیه جلوگیری میکند. خط پرتاب آزاد با فضایی به عرض ۳ فوت به گونه ای مشخص می شود که بازیکنانی که پرتاب کننده نیستند هنگام پرتاپ آزاد روی آن می ایستند. اولین قسمت ها-در چپ و راست- نزدیکترین محل به حلقه هستند که برای بازیکنان تیمی که پرتاب آزاد دارند در نظر گرفته شده است. در مرکز زمین یک دایره پرش وجود دارد، جایی که داور توپ را برای شروع بازی به بالا پرتاب میکند.

بازیکنان

بسکتبال با دو تیم که هرکدام پنج بازیکن دارند بازی میشود. جایگیری های اصلی شامل یک نفر سنتر، دو نفر فوروارد، و دو نفر گارد است. از قدیم جایگیری های تهاجمی طبق شرح زیر شماره گذاری می شود:امروزه بازیکنان قوانین قدیمی مربوط به جایگیری را رعایت نمیکنند. بازیکنان باید همه کاره باشند. تمام بازیکنان باید شوت کنند. به مهارت های کنترل توپ به داخل و خارج خط حلقه، بازی با توپ، و حرکات پا مسلط باشند.شیوه های تهاجمی مختلف نیازمند جایگیری های مختلف هستند. بعضی از تیم ها الگوی چهار بازیکن در بیرون و یکی در داخل را اجرا میکنند. برخی سه بازیکن در خارج و دو بازیکن در داخل بازی میکنند و برخی دیگر حمله در حرکت را که در آن بازیکنان در موقعیت حمله جایگیری خود را تغییر می دهند انتخاب می کنند. برخی از تیم ها با هر پنج بازیکن در منطقه ۳ امتیازی بازی میکنند که به این سبک "حرکت دریبل درایو" گفته میشود. امروزه بسیاری از تیمهای دانشگاهی بازیکنان تیم خود را با پست شان معرفی میکنند. ۲ بازیکن بزرگ همانطور که ما آن را می نامیم و ۳ بازیکن گوشه. گارد پوینتهنوز کنترل کننده توپ و بازی ساز اصلی گفته می شود، در حالی که سایر بازیکنان گوشه می توانند تغییر نقش دهند. از قدیم، بازیکنان گارد یا گوشه در دورترین نقطه به سبد قرار می گرفتند. آنها معمولا بازیکنانیچابک و سریع هستند که خوب میتوانند توپ را کنترل کنند، شوت کنند یا پاس دهند.در بسیاری از تیم ها یکی از بازیکنان هنوز به عنوان گاردپوینت انتخاب میشود که اکثر اوقات او توپ را کنترل میکند و در یک چهارم عقبی تیم در موقعیت تهاجمی قرار میگیرد. دفاع بعدی گارد شوت زن خوانده می شود که وظیفه شوت زنی و پاس دادن دارد.
توانایی شوت کردن به صورت سه امتیازی (از ۱۹ فوتی پشت ناحیه نیم دایره که ۹ اینچ تا سبد فاصله دارد) به بازیکنان گوشه یک فرصت حمله دیگر می دهد. و زمانی که مدافعان مجبورند که به بیرون حرکت کنند تا در برابر شوت سه امتیازی دفاع کنند، فضایی را در منطقه داخلی خالی می کند.
بازیکنان فوروارد که به بال هم مشهورند، معمولا خارج از خط و معمولا کناره های سبد و گاهی وقت ها روی خط پرتاب آزاد بازی می کنند. بر اساس حمله تیم، فوروارد قدرتی ممکن است که در اقسمت بالایی خط مستقر شود به طوری که پشتش رو به سبد باشد و فوروارد کوچک (سرعتی) می تواند از خط عرضی به طور ناگهانی به سمت حلقهحرکت کند. هر دو فوروارد باید دوباره به جای خود برگردند.
بازیکن سنتر گاهی اوقات بلندترین و قوی ترین بازیکن است و معمولا باید به سبد نزدیک باشد و در ناحیه پرتاب آزاد مستقر شود. اگر بازیکن سنتر نزدیک خط پرتاب آزاد مستقر شده باشد بعنوان پست بالا شناخته می شود اگر نزدیک خط عرضی مستقر باشد در منطقه روی بِلاک به عنوان پست پایین شناخته می شود. بازیکن مرکزی خصوصا پشت به سمت سبد بازی می کند و باید یک بازگرداننده و پاس دهنده ی خوب باشد.
هرچه ماهرتر باشید بدون در نظر گرفتن جایگاه، زمان بیشتری را در زمین خواهید ماند. باز هم، داشتن توانایی اجرای خوب، و ماهر بودن، شما را وارد بازی می کند. خودتان را محدود نکنید و به دیگران اجازه ندهید بر اساس اندازه و سرعت شما را محدود کنند. کنترل توپ، شوت کردن و بازی در مقابل دفاع را یاد بگیرید. خصوصاً یادگیری کنترل توپ بسیار مهم است. ممکن است اشتباه کنید، با پا دریبل کنید و یا هر چیز دیگر، اما در نهایت با تمرین و تکرار بهتر خواهید شد.

بازی چگونه انجام می شود

تیم دارای توپ، تیم مهاجم و تیم دیگر مدافع نامیده می شود. امتیازات با شوت کردن توپ به داخل سبد تیمی که از آن دفاع می کند محاسبه می شود. هر تیم تنها با زدن گل به تیم مقابل خود می تواند امتیاز کسب کند، به همین دلیل است که بازی در بالا و پایین زمین جریان دارد.
بر اساس اینکه شوت در کجا انجام شده باشد، دو یا سه امتیاز به یک شوت موفق داده می شود. به این شوت ها گل های زمینی می گویند. برای گرفتن سه امتیاز بازیکن باید از پشت خط سه امتیازی شوت کند و یا از پشت خط ۳ امتیازی بپرد. خط سه امتیازی ۱۹ فوت و ۹ اینچ از حلقه فاصله دارد. برای پرتاب آزاد موفق، شوت خطا،پرتاب انداخته شده از روی خط پنالتی بعد از انجام خطا یک امتیاز در نظر گرفته می شود. با این وجود، تمام خطاها منجر به پرتاب آزاد نمی شود، اما برای رفتن روی خط پنالتی باید حین پرتاب روی بازیکن خطا شود یا عمدا خطا شود. مورد دیگری که پرتاب آزاد داده می شود زمانی است که تیم مدافع از سقف تعداد خطاهای مجاز گذشته باشد. وقتی یک تیم بالای هفت بار در یک نیمه خطا کند تیم دیگر اجازه دارد یک پرتاب یک امتیازی بیندازد. اگر پرتاب کننده پرتاب اول را گل کند، اجازه پرتاب دوم به او داده می شود. اگر یک تیم ده بار خطا کند تیم مقابل دو بار امتیاز پرتاب می گیرد. وقتی روی یک بازیکن پشت خط سه امتیازی خطا شود، او می تواند سه پرتاب آزاد از پشت خط پنالتی بیندازد. یک پرتاب موفق و یک خطا بدون در نظر گرفتن اینکه کجا انجام می شود، منجر به یک پرتاب آزاد می شود. خطاهای معمول شامل هل دادن، سد کردن، نگه داشتن و زدن به دست بازیکن در حال شوت می باشد. بازیکن بعد از ۵ از بازی خطا اخراج می شود.
حس درونی مان می گوید که هر چه شوت نزدیک تر به حلقه انجام شود، شانس گل شدن بیشتر است. هدف تیم مهاجم این است که توپ را جلوتر ببرند تا بتوانند بهترین شوت را انجام دهد. تنها دو راه برای پیشروی توپ وجود دارد- پاس دادن (پرتاب توپ از بازیکنی به بازیکن دیگر) و یا دریبل کردن (زدن توپ به زمین و حرکت به جهات مختلف).
هدف تیم مدافع این است که با دور نگه داشتن تیم مهاجم تا جای ممکن، از سبد حفاظت کند. در حالت ایده آل، تیم مدافع می خواهد از تلاش تیم مهاجم برای شوت جلوگیری کند. بهترین کار بعدی این است که آنها را به پرتاب شوت دشوار و یا شوت با شانس کم وادار کنند.
در زمان شوت نا موفق بازیکنان دو تیم بر سر ریباند توپ رقابت می کنند. وقتی که تیم مدافع مالکیت توپ ریباند شده را به دست می آورد مهاجم می شود و تیم دیگر مدافع. در بسکتبال دانشگاهی و یا بسکتبال حرفه ای زنان تیم مهاجم ۳۰ ثانیه زمان برای پرتاب دارد. شوت آنها باید به تخته برخورد کند، در غیر این صورت تیم دیگر مالک توپ می شود. زمان شوت کردن در تیم های دبیرستانی در هر ایالت متفاوت است.
بسیاری از راهبردهای پیچیده و الگوهای بازی در هنگام تلاش مهاجم و مدافع در دستیابی به اهداف شان به کار برده می شود. برای مثال یک تیم ممکن است دفاع نفر به نفر انجام دهد که در آن هر بازیکن موظف است یک بازیکن را کنترل کند. یا ممکن است که دفاع منطقه ای انجام دهد که در آن هر بازیکن باید از حوزه خود دفاع کند. بعضی تیم ها از ترکیب هر دو استفاده می کنند یادر حین بازی از یک دفاع به دیگری تغییر حالت می دهند. یک موقعیت دفاعی دیگر فشار یا پرس(۲) نام دارد که به جای اینکه بازیکنان تیم مدافع فقط در حین نزدیک شدن تیم مقابل به سبدشان دفاع کنند، به کنترل یک تیم در کل طول زمین می پردازند. دفاع کلی زمین معمولا در آخر بازی زمانی که تیم مدافع در حال باخت است و باید سریع به مالکیت توپ دست باید، انجام می شود. اما برخی تیم ها در تمام بازی حالت فشار بازی می کنند. مربی بر اساس فلسفه کلی تیم که بر اساس استعداد بازیکنان آن مشخص می شود ممکن است حالت فشار را انتخاب کند.
تعداد راهبردهای تهاجمی برابری که یک تیم می تواند به کار گیرد تا دفاع را جا گذارد و پرتاب های خوبی در سبد داشته باشد. در این مرحله دانستن تکنیک های متعدد بازی و الگو ها و طرحواره های متعدد داخلی و خارجی برای شما ضروری نیست. مهم، درک اساسی بازی و چیزی است که باید در داخل و خارج زمین در بازی بسکتبال برای بهترین عملکرد خود بدانید. و این همان چیزی است که ما در ادامه کتاب آن را سرلوحه کار قرار می دهیم.

مقدمه کتاب

بسکتبال بانوان رشد نکرده است بلکه این رشته در بین بانوان منفجر شده است! در طی چهار دهه اخیر، تعداد دختران بسکتبالیست که در مسابقات آموزشگاهی شرکت کرده اند، سر به فلک کشیده است. لیگ جوانان در همه جا گسترده شده است. شمار پایگاه های تابستانی به دو برابر در سال رشد پیدا کرده است. تعداد بسیاری از کالج ها زمان زیادی را به برنامه های مرتبط با بسکتبال اختصاص داده اند و دختران جوان زیادی بیش از پیش در این برنامه ها شرکت می کنند. بازیکنان که بیشتر آنها تازه کار هستند، در حال بازی در تیم های دانشگاهی هستند و پس از دوره دانشگاه فرصت های بازی حرفه ای زیادی برای آن ها وجود دارد. آیا تعجب آور است که بازیکنان با این روند رو به جلو در حال بهتر و بهتر شدن هستند و نتیجتاً مورد توجه قرار گرفتن رسانه ها قرار می گیرند؟
من پیشرفت در بازی دست اول را تجربه کرده ام. حدود چهل سال پیش، زمانی که من شروع به بازی کردم، بسکتبال بانوان چندان شباهتی به آنچه ما امروز می بینیم نداشت. یک تیم دارای شش بازیکن در زمین بود که شامل دو بازیکن حمله، دو بازیکن دفاع و دو بازیکن آزاد. فقط بازیکنان آزاد مجاز بودند که در همه جای زمین حرکت کنند و چهار بازیکن دیگر می بایست در جاهای مشخص شده در پست های دفاع و یا حمله خود بازی می کردند، قاعده ای که بازیکنان را برای فراگیری تمام مهارت های بسکتبال کمی بی انگیزه می کرد و آنها صرفاً به مهارت های مرتبط با پست خود بسنده می کردند. بدتر از آن اینکه، در برخی از نقاط کشور، بازیکن قبل از ارسال توپ فقط مجاز به استفاده از دو دریبل بود. خوشبختانه، این برتری (قوانین پسران) احماقانه ای که راه اندازی شده بود، در سال ۱۹۷۱ برچیده شد و از آن هنگام دختران نیز تحت قوانین وضع شده نزدیک به قوانین پسران، بسکتبال بازی کردند. بازی بانوان از آن زمان پر رونق شده است. این رونق و تغییر برای من از شروع بازی بسکتبال اتفاق افتاد، زمانی که دانش اموز پایه هفتم راهنمایی و در تیم بون در شمال کالیفرنیا بودم. این اولین باری بود که یک مدرسه تیم داشت، و مربی مدرسه در راهرو ها و کلاس های مدرسه به دنبال بازیکنان تازه کار می گشت. او نگاهی به من و خواهر دوقلویم انداخت، لازم به ذکر است قد ما حدود ۱۵۳ سانتیمتر بود (که برای دانش آموز کلاس هفتم راهنمایی قد بلندی بود)، و از ما خواست تا امتحان کنیم. من و خواهرم امتحانی کردیم و برای هر دوی ما در اولین تجربه شوت، دریبل و پاس حس فوق العاده لذت بخشی وجود داشت.
من در طول سال به مدت دو تا سه ساعت در روز، در سر تا سر دوران دبیرستان و دانشگاه به تمرین می پرداختم. وقف بسکتال شدن برای من کار ساده ای بود، این نه تنها آن چیزی بود که من می خواستم، بلکه ما حالا یک فوق العاده بسکتبال هم در دبیرستانمان داشتیم و من به شدت می خواستم که این سنت را حفظ کنم. شاید اگر شما هم بودید به این شرایط چنگ میانداختید، همانگونه که من این کار را کردم و یا به آهستگی علاقه مند می شدید.
به هر حال، چه یک تازه کار مشتاق هستید و چه یک کهنه کار با سابقه در مسابقات دبیرستان، حالا که مشغول مطالعه این کتاب هستید می بایست یک نوع عطش در فراگیری بسکتبال در شما باشد، که به عقیده من این فوق العاده است. اغلب دخترانی که بازی می کنند، از بهترین بازیکنان زن در آینده خواهند شد. و این امر برای همه ما، بازیکنان و مربیان به یک اندازه سودمند است.
این کتاب با دو هدف نوشته شده است: اول، اینکه دستورالعمل ها، توصیه ها و تمرینات ویژه، خاص و ساده را برای بهبود جنبه های مختلف این رشته در اختیار شما قرار دهد؛ و دوم، بحث و نگاهی عمیق و گسترده در مورد بسکتبال، در جهت ارائه احساس و ادراک بهتر برای آنچه در زمین بازی انجام می دهید. سال ها فعالیت در زمینه بازی و مربیگری، من را متقاعد کرده است که در بسکتبال "چرایی ها" به اندازه " چگونگی ها" حائز اهمیت هستند. اغلب می شنوید که مربیان در مورد "حافظه عضلانی" صحبت می کنند بدین معنا که تکرار مداوم یک تمرین ویژه، سیستم عضلانی مربوط را برای اجرای صحیح آن تمرین به خوبی برنامه ریزی می کند.که این اتفاق بدون شک یک اتفاق با ارزش است. اما هنگامی ارزشمندتر می شود که در مورد آن توضیح داده شود و آن وقت شما متوجه می شوید که چرا این اتفاق حائز اهمیت است. می توانیم یک دوره تمرینی را صرف یادگیری نحوه صحیح دریبل زدن کنیم و بدین ترتیب بهترین استفاده را از زمان تمرینی برده ایم. هرچند، اگر هنگامی که در مورد دریبل به عنوان یک سلاح تهاجمی صحبت می کنیم، بهتر است که در مورد نحوه استفاده و باید و نبایدهای زمانی استفاده از آن نیز صحبت کنیم. این آگاهی و بینش، می تواند احساس شما را برای بازی که امر بسیار مهمی است افزایش دهد. بهترین بازیکنان، آن دسته از بازیکنان نیستند که تنها متکی به دریافت دستورالعمل های خارجی هستند، بلکه آنهایی که در زمین بازی در موقعیت های مختلف، به اجرای حرکات و عکس العمل های مناسب آگاه هستند، بازیکنان موفق تری هستند.من و خواهرم هر دو کاپیتان مشترک تیم ایالت کالیفرنیای شمالی (۷۸-۱۹۷۷)، بودیم، تیمی که در سطح ایالت قهرمان و در رده سوم ملی قرار داشت. من در این عکس در ردیف پایین، نفر سوم از سمت راست هستم. دایره اطلاع رسانی دانشگاه تربیت بدنی کالیفرنیای شمالی

نکته مهم در اینجا آشنایی با مسابقه دادن به خوبی مهارت در بازی کردن است و توجه به این مهم می تواند تغییر چشمگیری را در روند بهبود بازی شما ایجاد کند و داشتن نگرش درست مولفه بسیار مهمی است.
همه ی مربیان می توانند به شما بگویند که برخورداری از نگرشی صحیح برای رشد و پیشرفت یک بازیکن تا چه حد می تواند مهم باشد. داشتن بازیکنی با استعداد، که مربی وی به هر دلیلی بر پیشرفت و بهبود سطح بازی او تمرکز نکرده، یکی از بزرگترین سرخوردگی ها برای یک مربی است. و از سوی دیگر یکی از بزرگترین رضایتمندی های یک مربی، داشتن شاگردی با استعداد ذاتی محدود، اما سخت کوش است که برای پیشرفت تلاش می کند تا در آینده بتواند بهترین بازیکنی که می خواهد باشد. رویکردی که برای بازی کردن اتخاذ می کنید، می تواند تاثیر زیادی بر چگونگی پیشرفت شما در طول مراحل یادگیریتان داشته باشد.

مشتاق باشید

در این کتاب، درمورد سخت کوشی و پیشرفت صحبت های زیادی خواهیم کرد، اما فراموش نکنید که مهمترین نکته در این مسیراین است که از تلاش و سخت کوشی در تمرین و بازی لذت ببرید. این لذت بردن، احتمالاً همان چیزی است که شما را برای اولین به برداشتن توپ سوق می دهد و ادامه کار را برای شما مقدور می سازد. این کتاب به عنوان ابزاری برای رسیدن به این مقصد در نظر گرفته شده است. پس از همه اینها، هر چه بازی بهتری داشته باشید، بسکتبال برایتان لذت بخش تر خواهد بود.
تا زمانیکه بسکتبال سرگرم کننده است، شما نیز به طور طبیعی مشتاق آن خواهید بود و به این ترتیب تجارب شما کامل و کامل تر می شود. اشتیاق خود را در هنگام بازی کردن نشان دهید. با روح و جان بازی کنید. وقتی یکی از هم تیمی هایتان بازی خوبی را ارائه می دهد، به او تبریک بگویید. به دیگران کمک کرده و پایین دستی ها را بالا بکشید. از بازی متواضعانه و دور از خودخواهی تمجید و تعریف کنید. اگر هم تیمیتان تلاشش را کرد اما به نتیجه مطلوب نرسید، به او بگویید تلاش بسیار خوبی بود. وقتی در بازی یک بازیکن آزاد را نادیده می گیرید یا بازی بدی را ارائه می دهید، اشتباه خود را بپذیرید. به دیگر بازیکنان تیم بد دهانی نکنید، در مورد تمرینات گله نکنید و نسبت به مربی تیم شکایت علنی نکنید. اگر از بازی خود راضی نیستید و احساس بدی دارید، با مربی خود در این باره صحبت کنید. او حتماً تمایل به شنیدن حرف های شما دارد.
لازم نیست که شما یک رهبر دائمی برای تشویق تیم باشید. هرکسی برای این کار مناسب نیست. شور و اشتیاق یک حالبت ذهنی است و بهترین چیز در این باره، در کنار این که لذت و خوشی شما را افزایش می دهد، این است که این شور و اشتیاق با دیگران چه می کند. شور و شوق یک امر مسری است. شور و شوق می تواند در بین یک تیم بدون اینکه زمان زیادی ببرد، شیوع پیدا کند. این روحیه می تواند به هم پیوستگی نزدیکی را ایجاد و حفظ کند و روحیه همکاری را پرورش دهد.

رالف والدو امرسون می گوید: "هیچ موفقیت و دستاورد بزرگی بدون علاقه و اشتیاق هرگز اتفاق نیفتاده است."

اتفاقات تازه در بسکتبال دختران

از زمان انتشار اولیه (کتاب موفقیت در بسکتبال برای دختران)، بسکتبال بانوان نیز روند رشد بالاتری را داشته است. فرصت بازی در سطوح بالاتر بسکتبال - مانند WNBA، تیم های ملی، برنامه های کالج – به طور چشمگیری افزایش یافته است. عنوان IX همچنان در راستای ایجاد فرصت های بیشتر برای زنان در بسکتبال دانشگاهی، اغلب در کمک هزینه های ورزشی ادامه دارد. و این بدان معناست که بازیکنان دبیرستانی انگیزه بیشتری نسبت به سابق برای بازی در سطوح بالاتر را دارند. با توجه به پایین آمدن زمان شروع فعالیت، دختران در مقاطع ابتدایی و راهنمایی خیلی زودتر از قبل شروع به بازی و رقابت کرده اند. رقابت ها و کمپ های اتحادیه ورزش غیر حرفه ای (AAU)، فرصت های پیشرفت بیشتری را در اختیار بازیکنان جوان قرار می دهد.
ویرایش جدید این کتاب، با تغییراتی که در این زمنیه اتفاق افتاده است به روز رسانی شده است. یادگیری اصول صحیح برای اولین بار، ایده بسیار مهمی است. شکستن و اصلاح عادت هایی که به غلط یادگرفته شده اند و بازآموزی مهارت ها به روش صحیح بسیار سخت تر از یادگیری صحیح در ابتدای آموزش است. برای بازی کردن می بایست بتوانید توپ را به راحتی کنترل کنید. می بایست در اجرای شوت و پاس راحت عمل کنید. می بایست قادر به حرکت موثر برای پریدن، دویدن، ریباند کردن، استارت و توقف جهت تغییر جهت سریع و عبور از دفاع باشید. نیاز به درک مفاهیمی همچون فاصله و تعادل در زمین، همچنین درک مفهوم دفاع فردی و تیمی دارید. عکس ها و تصاویر جدید نیز برای توضیح مهارتهای اساسی و تکنیک های بسکتبال در جهت ارائه پیش زمینه ای به روز تر، اضافه شده اند. به عنوان مثال فصل تناسب اندام در همین کتاب، با اطلاعات،عکس ها و تصاویر جدید بازنویسی شده است تا بیشترین کمک را به خواننده در جهت آماده سازی برای بازی بسکتبال نماید. راه قطعی و مطمئن برای ارائه بهترین بازی و کمک به جلوگیری و یا کاهش آسیب دیدگی ها، آمادگی مناسب بدنی برای هر نوع تمرین، هر نوع مسابقه و در هر فصل است. بیشتر از هرچیزی، مهم این است که کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید. بسکتبال نیازمند تعهد، علاقه و سخت کوشی است. یک تیم باید فراتر از یک فرد باشد، من عضوی از یک تیم برزگ هستم. شما میبایست در مقابل هم تیمی هایتان پاسخگو باشید و همین انتظار را نیز از آنها داشته باشید. و نکته دیگر اینکه، شما باید هم در داخل زمین هم خارج از زمین بازی با هم تیمی هایتان معاشرت و ارتباط داشته باشید. ما [نام تیم] همه یکی هستیم! این موضوع باور داشته باشید!
می توانید تغییرات جزیی دیگر که منعکس شده از چشم انداز در حال تحول من است را بیابید. من در مورد این بازی از زمان انتشار اولین نسخه این کتاب احساس متفاوتی دارم.
بازی، مربی گری و داوری کرده ام و اکنون فرزندانم را نظاره می کنم که در حال ورود به دنیای ورزشکاران هستند. نگاه به همه چیز با احساس متفاوت. من این بازی را در یک مسیر کاملاً متفاوتی می بینم.
چه در غالب مربی و چه در غالب بازیکن، از چیزهای هرچند کوچک لذت ببرید. مطمئناً پیروزی و موفقیت جذاب است اما هدف نهایی این نیست.
بازی کنید، به رقابت بپردازید، روابط خود را گسترش دهید و از همه چیز لذت ببرید. و اکنون بیایید تا زمین بازی را به لرزه در بیاوریم.

Faye Young Miller
Ithaca, New York

نظرات کاربران درباره کتاب موفقیت در بسکتبال برای دختران

بازی بسکتبال فوق العادست😚😍😙😙😙❤❤
در 9 ماه پیش توسط noo...i79