فیدیبو نماینده قانونی انتشارات سبزان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب یک ربات کنترل از راه دور بسازید

کتاب یک ربات کنترل از راه دور بسازید

نسخه الکترونیک کتاب یک ربات کنترل از راه دور بسازید به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب یک ربات کنترل از راه دور بسازید

عصر تکنولوژی نیز در مورد معنای واژه­ ربات اختلاف نظرهایی وجود دارد. تفکرات ویژه فنی انسان­ها نیز این دریافت را سخت‌تر کرده است. دستگاه مکانیکی مشابه انسان؛ شخصی که کارکردی مکانیکی دارد و از خود عقیده‌ای ندارد؛ ماشین یا دستگاهی که خود به خود کار می‌کند. این تعاریف می‌توانند هر نوع از دستگاه‌های نوین را در خود بگنجانند. اعم از یک ظرف‌شوی تا ضبط صوت کنترل از راه دور در این تعریف گنجانده می‌شوند و تنها به ربات‌هایی که از جنگ ستارگان به خاطر می‌آید اطلاق نمی‌شوند. انستیتوی رباتیک آمریکا تعریفی دیگر ارائه کرده است که دقیق‌تر از تعریف‌های قبلی است. این انستیتو بیان می‌کند که: «ربات یک بازوی مکانیکی چندکاره­ قابل برنامه‌ریزی است که طراحی شده است تا مواد، اجزا، ابزارها یا دستگاه­های مخصوص را در طی حرکات متنوع و برنامه‌ریزی شده­ای جابجا کند و می‌تواند دسته­ای از وظایف را انجام دهد».

ادامه...

بخشی از کتاب یک ربات کنترل از راه دور بسازید

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

یکی از ابتدایی ترین سوالاتی که باید در زمان ساخت ربات به آن پاسخ داد، این است: "چه کارهایی از ربات ساخته است؟" اگر پاسخی که شما می­دهید، همانند پاسخ من (حرکت می کند و با استفاده از کنترل از راه دور نوشیدنی سرو می­کند) دیگران را مایوس کرد، ناراحت نشوید. این تنها به این معنی است که فردی که سوال را پرسیده دانش اندکی در مورد دنیای رباتیک و دانش ربات ها دارد.
قبل از اینکه تلاش کنید که به فردی بی اطلاع پاسخ خود را توضیح دهید، باید اندکی در مورد ربات ها اطلاعات کسب کنید. از خودتان بپرسید: "یک ربات چیست؟" واژه­ ربات از واژه­ Robota به زبان چک واسلواکی برگرفته شده است که به معنی کار اجباری یا خدمت گزاری است. واژه­ ربات برای اولین بار در یک نمایش­نامه­ چک واسلواکی با نام R.U.R. (کارگران جهانی راسم) استفاده شد که فردی به نام کارل کاپک آن را نوشته بود. این نمایش نامه که در سال ۱۹۲۱ نوشته شده بود، نژادی از ربات های شبه انسان را به تصویر می­کشد که علیه اربابانشان شورش کرده و آن ها را نابود می­کنند، دیدگاهی که همیشه در مورد ربات ها وجود داشته است. شکل ۱-I صحنه­ای از این فیلم را نشان می دهد.
با این حال در عصر تکنولوژی نیز در مورد معنای واژه­ ربات اختلاف نظرهایی وجود دارد. تفکرات ویژه فنی انسان­ها نیز این دریافت را سخت­تر کرده است. دستگاه مکانیکی مشابه انسان؛ شخصی که کارکردی مکانیکی دارد و از خود عقیده­ای ندارد؛ ماشین یا دستگاهی که خود به خود کار می­کند. این تعاریف می­توانند هر نوع از دستگاه­های نوین را در خود بگنجانند. اعم از یک ظرف شوی تا ضبط صوت کنترل از راه دور در این تعریف گنجانده می­شوند و تنها به ربات هایی که از جنگ ستارگان به خاطر می آید اطلاق نمی­شوند.
انستیتوی رباتیک آمریکا تعریفی دیگر ارائه کرده است که دقیق­تر از تعریف­های قبلی است. این انستیتو بیان می­کند که: "ربات یک بازوی مکانیکی چندکاره­ قابل برنامه ریزی است که طراحی شده است تا مواد، اجزا، ابزارها یا دستگاه­های مخصوص را در طی حرکات متنوع و برنامه ریزی شده­ای جابجا کند و می تواند دسته­ای از وظایف را انجام دهد".شکل ۱-I: ربات های نمایش PUR که به ارباب های انسانی خود حمله می­کنند

با اینکه این تعریف دقیق­تر است سعی شده که واقع گرا باشد و با تعریف محبوبی که هر کس در مورد دوستان مکانیکی دارد، تفاوت دارد. این تعریف بیشتر به ماشین­هایی اطلاق می­شود که در کارخانه های سراسر دنیا به کار گرفته می­شوند. تصاویر این ربات ها در تصاویر ۲-I تا ۴-I آمده است. این ربات ها که از نوع ربات های خطوط مونتاژ هستند، توانایی­های گوناگونی از جوش زدن و متصل کردن ماشین تا سر هم کردن قطعات ظریف الکترونیکی دارند. این ربات ها کاملا اتوماتیک کار می­کنند و می­توانند در صورت نیاز ۲۴ ساعت در روز و بدون وقفه کار کنند. این ربات ها مریض نمی­شوند (با این حال اگر از کار بیفتند با جایگزینی یک قطعه یا تعمیر آن دوباره به کار می­افتند). آن ها درخواست و اعتصاب برای افزایش حقوق و مزایا ندارند. همچنین با تغییر در برنامه ریزی­های کامپیوتری­ آن ها، می توان در عرض چند دقیقه آن ها را برای انجام کارهای جدید آماده کرد. با نگاهی دوباره به شکل­های ۲-I تا ۴-I مشاهده می­کنید که دستگاه­ها ظاهری کاملا مکانیکی دارند، اما اصلا به انسان شباهت ندارند. در عوض شکل مفیدترین بخش بدن انسان را به خود می­گیرند؛ دست انسان.
به نظر می­رسد که هر دوی این تعاریف درست است و در موارد خاص خودش صادق است. با این حال یک خانواده واسطه بین دستگاه­های اتوماتیک ساده و عملگرهای تحت کنترل کامپیوتری وجود دارد. این خانواده­ واسطه همان روبوشوها (اصل کلمه Showbot است که ترکیبی از Robot و Show است که به معنی ربات های نمایشی است) هستند. کوئستر که در این کتاب به شرح ساخت آن پرداخته­ام، از این دسته از ربات ها است. شکل­های الف-۵ تا الف-۸ نمونه­هایی تبلیغاتی از روبوشوها هستند.

نظرات کاربران درباره کتاب یک ربات کنترل از راه دور بسازید

خیلی خوب بود ممنونم
در 2 سال پیش توسط محمد اسماعیلی جوشقانی
خوبه
در 2 سال پیش توسط مهرشاد فرمند