فیدیبو نماینده قانونی انتشارات بوی شهر بهشت و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب یک لقمه حلال

کتاب یک لقمه حلال
آداب تدبیر اقتصاد خانواده

نسخه الکترونیک کتاب یک لقمه حلال به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب یک لقمه حلال

اگر مسئلۀ انتخاب را هستۀ اصلی علم اقتصاد خانواده بدانیم، باید بحثی بسیار گسترده را آغاز کنیم که از توان نویسنده و حوصلۀ خواننده خارج خواهد بود و حتی اگر از جنبۀ علمی غنی باشد، شاید بحثی کامل نباشد؛ چراکه می‌دانیم در این دنیا، امور مادی و معنوی با یکدیگر عجین هستند و عوامل معنوی آن‌چنان بر عناصر مادی اثر می‌گذارند که نادیده‌گرفتن آن‌ها کاری ضد عقل و شهود است. مثال بارز این امر در حوزۀ اقتصاد، رزق حلال و مفهوم کلیدی برکت است. در تعلیمات دین مبین اسلام، از یک سو بر مقسوم‌بودن رزق تأکید شد‌ه‌ و از این طریق، راه بر حرص بسته شده است و از سوی دیگر، فرمان‌هایی در خصوص جست‌وجوی روزی آمده است که در آن‌ها، حتی زمان حرکت برای روزی را نیز تعیین کرده و برخی از آداب کلی و جزئی طلب روزی را برشمرده‌اند. این هر دو در کنار هم، امنیت روانی و مادی خانوار را با جلوگیری از افراط و تفریط در طلب روزی، فراهم کرده‌ است.

ادامه...

بخشی از کتاب یک لقمه حلال

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:فصل اول : کلیات

قناعت؛ بزرگ ترین ثروت

شما خود را ثروتمند می دانید یا فقیر؟ اصلاً تفاوت ثروتمند و فقیر از نظر شما چیست؟ نترسید. جواب خیلی ساده است: هرکه دارایی هایش بیش از بدهی اش باشد، ثروتمند است. شاید برای همین هم باشد که بزرگ ترین ثروت قناعت است؛ چون آدم قانع هیچ وقت خودش را بدهکارِ دنیا نمی کند، چشمش دنبال همه دنیا نیست و به اندازه درآمد و دارایی اش، برای خودش خرج می تراشد و خودش را بدهکار می کند. این آدم اگر دارایی اش خیلی کم هم باشد، چون بدهکار نشده است، همیشه ثروتمند است.

شکر نعمت نعمتت افزون کند

شما تنها کسی نیستید که نمی تواند در زندگی خود، همه چیز داشته باشد. همه ما در سر، سودای رسیدن به بسیاری از رویاهایمان را داریم: ماشین، خانه، سفر و اوقات فراغتی که بدون دغدغه مالی از آن ها لذت ببریم. در برابر این حسرت ها باید چه کنید؟ اگر به آن چیزهایی که ندارید فکر کنید، باعث می شود که همیشه احساس نیازمندی کنید؛ اما اگر به جای آن، برای آنچه دارید شکرگزار باشید، به زودی ثروتمند خواهید شد. اگر درآمد کمی دارید، اراده و قدرت بسیار می خواهد که خوش بین باشید و به نیمه پر لیوان نگاه کنید؛ اما به نظر می رسد که ارزشش را داشته باشد. قدرشناسی طرز فکرتان را تغییر می دهد و شما را با خوبی های زندگی آشنا خواهد کرد. می توانید زمانی برای تمرین قدرشناسی تعیین کنید و برخی نعمت هایی را که باید برای آن ها شکرگزار باشید، یادداشت کنید. مرور این لیست در هنگامه فشارهای مالی معنای زندگی را برایتان تغییر می دهد.

مصرف زدگی؛ ریشه مشکلات اقتصادی خانواده

می خواهید ماشین آخرین سیستم بخرید؟ مدل مبلمان خانه دلتان را زده و می خواهید مبل جدیدی بخرید؟ تلویزیون ۲۱ اینچ رنگی دِمده شده و باید ال ای دی ۴۶ اینچ بخرید؟ این ها کارهایی است که بسیاری از ما انجام می دهیم: بی خیال به بازار می رویم و با کارت های اعتباری یا وام یا به پشتوانه یارانه ها، از فروشگاهِ اقساطی، ماشین و لوازم منزل و هرچه هوس کنیم می خریم و بعدها با دستمزد و حقوق ماهانه خود، این اقساط را می پردازیم. گاهی حتی صرفاً به این دلیل خرید می کنیم که حوصله مان از وسیله ای سر رفته یا مدل های جدیدِ آن به بازار آمده است. آنگاه در تنگناهای مالی مجبور می شویم این وسایل را به بهای اندکی بفروشیم یا به دنبال وام جدید باشیم. برای رهایی از فشارهای مالی، باید این عادات را عوض کنید؛ چون افرادی که با زورِ کارت های اعتباری و وام، اقلام تجملی و تفریحی می خرند، در هنگامه فشار مالی باید آن ها را به ثمن بخس(۲) بفروشند.

نظرات کاربران درباره کتاب یک لقمه حلال

کتاب مختصر اما خوبی بود. میتونست با بسط بیشتر مطالب و استفاده از آیات و روایات کامل تر بشه.
در 2 سال پیش توسط علی نخعی