فیدیبو نماینده قانونی نشر مدیران خلاق و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ۲۰  قانون طلایی ازدواج موفق

کتاب ۲۰ قانون طلایی ازدواج موفق

نسخه الکترونیک کتاب ۲۰ قانون طلایی ازدواج موفق به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۸۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب ۲۰ قانون طلایی ازدواج موفق

اکثر ما فکر می‌کنیم، ازدواج مرحله ای از زندگی است که به شانس و بخت ما وابسته است، اگر خوش شانس باشیم، ازدواج موفقی داریم. اگر هم شانس با ما یار نباشد، یا باید با مشکلات فراوان دائما دست و پنجه نرم کنیم و یا پرونده اش را با طلاق خاتمه دهیم. اما، اگر کمی هوشمند باشیم و پذیرنده‌ی یادگیری، می‌توانیم نه تنها در زندگی مشترک، بلکه در هر رابطه‌ای آماده‌تر و حرفه‌ای‌تر وارد شویم، اثرگذار باشیم و مسیر ارتباطمان را به گونه‌ای که مایلیم ترسیم کنیم. اگر در شروع زندگی مشترک‌تان هستید، این بهترین فرصت است برای اینکه یاد بگیرید چطور از ابتدا این رابطه را اصولی، بر پایه احترام و صداقت اما در عین حال دوستانه و صمیمی شروع کنید. کتاب «۲۰ قانون طلایی ازدواج موفق» بر مبنای مشاوره‌های بیشماری نگاشته شده که استفن استیونز با زوج‌ها داشته و مشکلات و اشکالاتی که دیده و رفع کرده را در آن به صورت قواعدی کاربردی و به زبانی ساده و روان بیان کرده است. توصیه می‌کنم این کتاب را، نه صرفا در شروع ازدواج، بلکه قبل از آن و حتی در شروع آشنایی‌تان مطالعه کنید و اگر هر دو طرفِ رابطه آن را مطالعه کرده و به آن عمل کنند، برای آنها، شانس جایش را به انتخابی هوشمندانه می‌دهد و می‌توانند رابطه‌ای زیبا و موفق در کنار هم بسازند.

ادامه...

بخشی از کتاب ۲۰ قانون طلایی ازدواج موفق

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه

زندگی پر از قوانین مختلف است؛ مثل قوانین خانوادگی، قوانین راهنمایی و رانندگی، قوانین شغلی، اجتماعی و بسیاری موارد. با این حال ممکن است ما برخی از این قوانین را نپسندیم؛ مثلاً ممکن است برخی از قوانین راهنمایی و رانندگی، مخصوصاً زمانی که عجله داریم مطابق میل ما نباشند. با این وجود می دانیم که این قوانین برای آزار و اذیت ما وضع نشده اند، بلکه برای حفظ نظم و امنیت اجتماعی تعریف شده اند.

ازدواج هم قوانین خاص خود را دارد و با وجودیکه این قوانین بسیار ساده و بدیهی به نظر می رسند، اما در عین حال مهم و اثرگذارند. حال اگر شما به آنها احترام بگذارید، زندگی زناشویی تان موفق تر و پایدارتر می شود؛ حتی در برخی موارد، رعایت این قوانین می­ تواند زندگی زناشویی شما را از شکست نجات دهد. اما اگر به این قوانین بی توجهی کنید، به مرور زمان، رابطه شما و همسرتان آسیب خواهد دید. بنابراین، این قوانین را بشناسید، به آنها احترام بگذارید و رفتارهایتان را با آنها منطبق سازید. تعجب خواهید کرد وقتی اثر مثبت رعایت کردن این قوانین را بر رابطه تان ببینید. رعایت کردن این قوانین حتی توانسته است ازدواج های محتوم به شکست را نیز نجات دهد.

با این حال بدانید که تنها لازمه موفقیت این است که طرفین رابطه، بخواهند رابطه شان محکم و پایدار شود. اگر هر دوی شما صادقانه مایل باشید رابطه تان را بهتر کنید:
  • به هم نزدیک تر می شوید.
  • رابطه تان آ رام تر خواهد بود.
  • شادتر زندگی خواهید کرد.
  • و از اینکه قوانین این رابطه را شناخته اید بسیار خوشحال خواهید شد.
همان طور که صفحات این کتاب را ورق می زنید، شاهد قوانینی عملی خواهید بود، که من طی چندین سال کار به عنوان یک روانشناس حوزه ارتباطات زناشویی و خانوادگی کشف کردم. البته این قوانین حاصل تجربیات زندگی زناشویی خودم نیز می باشد. در واقع هجده سال است که با همسرم، تَمی، زندگی می کنم. با این حال ما یکدیگر را از خیلی پیش از این می شناسیم. جالب است که بدانید، من اهمیت این قوانین را با مشاهده عواقب رعایت نکردن آنها در زندگی زوج هایی که برای مشاوره نزد من می آمدند، شناختم و باید اعتراف کنم که همچنان در حال یادگیری از آنها هستنم. اما به واقع تلاشم در جهت کمک به بهبود این روابط است و امیدوارم در آینده به سمت پایدارتر شدن روابطمان قدم برداریم.

هر فصل از این کتاب، یکی از قوانین زندگی مشترک و اهمیت آن را توضیح می دهد. بعد از هر قانون، چندین عبارت تاکیدی به جهت درونی کردن قانون ذکر شده، و چند تمرین ارائه شده است. هر چند دانستن این قوانین به تنهایی نیز می تواند بسیار موثر واقع شود، اما درونی کردن و در عمل به کار بردنشان است که ازدواج شما را تبدیل به ارتباطی موفق و ماندگار می کند. این ابزار همچنین به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید هر قانونی را به راحتی و با دقت به کار ببندید.

حتماً تا اکنون آماده شده اید تا به بررسی این قوانین جذاب بپردازیم. بنابراین به خواندن ادامه دهید و ببینید که چطور ازدواجتان محکم تر، عمیق تر، پایدارتر، مثبت تر و زیبا و زیباتر خواهد شد. حال برای آغاز مطالعه کتاب، این عبارت را در ذهن داشته باشید: من آگاهانه و هوشیارانه قصد دارم که به هرچه بهتر کردن رابطه ام با همسرم متعهد شوم و از امروز با شروع این کتاب، تلاشم را در این مسیر آغاز می کنم.

قانون اول: همسرتان را در اولویت قرار دهید

سوزان گفت: "ای کاش برای شوهرم مهم بودم."
با تعجب گفتم: "اما او که می گوید دوستت دارد."
او جواب داد: "شاید دوستم داشته باشد، اما کار، دوستان، ماشین و حتی بازی فوتبال، برایش خیلی مهم تر از من هستند. حس می کنم که در آخر لیست اولویت های او قرار دارم."

زمانی که به زوج ها مشاوره می دهم، در موارد بسیاری این شکایت را می شنوم. بسیاری از ما، به شغل، اتومبیل یا برنامه های شخصی مان بیشتر از ارتباط با همسرمان اهمیت می دهیم! ممکن است خیلی اوقات کنار هم بودنمان را همیشگی و مسّلم فرض کنیم، اما حقیقت این است که اگر ما از روابطمان مراقبت نکنیم، آنها به تدریج ضعیف می شوند و در نهایت از هم می پاشند.
اگر می خواهید حاصل ازدواج تان رابطه ای سالم و انرژی بخش باشد، باید آن را در اولویت های خود، در واقع در بالای لیست اولویت هایتان، قرار دهید و همسرتان باید این تغییر اولویت گذاری را در رفتار شما ببیند. این قانون ساده ایست: اگر همسر شما احساس نکند که در ذهن شما جایگاه خاصی دارد، دیر یا زود ممکن است با فردی آشنا شود که در او این احساس مهم و خاص بودن را ایجاد کند.
اینکه رابطه با همسرتان را نسبت به هر چیز دیگری در اولویت قرار دهید، عملاً کار ساده ای نیست؛ مخصوصاً زمانی که وظایف گوناگون و زیادی داشته باشید: شغلی که زمان زیادی از شما می گیرد، فرزندانی که زمان و توجه شما را می طلبند و مسئولیت های زمان بر مشابه دیگر. با وجود این که هر یک از این موارد جایگاهی مخصوص به خود را دارند، داشتن ازدواجی موفق، مهم ترین بخش زندگی هر فرد است که نسبت به بخش های دیگر زندگی، نیاز به توجه بیشتری دارد.
زمانی که دوست من، رالف، متوجه شد که ساعت های طولانی کارش، موجب ایجاد مشکلاتی در رابطه زناشویی اش شده است، به همسرش قول داد تا زمان بیشتری را به او اختصاص دهد. بنابراین روز بعد، نگران اما مصمم به دفتر رئیسش رفت تا اعلام کند که دیگر نمی تواند اضافه بر ساعات کاری اش کار کند، زیرا این اضافه کاری، به ازدواج او آسیب جدی ای وارد می کند.
رئیس او بدون اینکه چیزی بگوید به صحبت های او گوش داد. زمانی که صحبت رالف به پایان رسید، رئیس لبخندی زد و به او گفت: "تو از آن دسته افرادی هستی که برایشان احترام زیادی قائلم و خوب تشخیص می دهی که چگونه مسائل را به ترتیب اهمیت شان اولویت بندی کنی و به دنبال آن، جسارت عمل کردن براساس اولویت ها، در وجودت غوغا می کند." روز بعد، رالف، ترفیعی قابل توجه، اضافه حقوق و قولی از جانب رئیسش مبنی بر نماندن برای اضافه کاری دریافت نمود.
هرچند ممکن است پافشاری در این امر برای همه افراد، چنین اثرات مثبتی را به همراه نداشته باشد، اما مطمئناً می تواند به بهبود روابط در زندگی زناشویی بیانجامد.
رابطه زناشویی سالم شما می تواند برای اطرافیان تان نیز مفید باشد. این بهترین هدیه ای است که می توانید به فرزندانتان بدهید، خواه فرزندان شما سه ساله باشند یا شصت و سه ساله. دانستن اینکه والدین رابطه خوبی با هم دارند، برای فرزندان احساس امنیت و پایداری ایجاد می کند.

نظرات کاربران درباره کتاب ۲۰ قانون طلایی ازدواج موفق

کتاب خیلی خوبیه و نکات ارزشمندی داره
در 2 سال پیش توسط صبا مردانی
کتاب خوبی بود به خصوص که از تجربیات زندگی مشترک خود مولف برآمده بود...
در 1 سال پیش توسط آزاده شریفی
این کتاب رو خوندم و به نظرم عالی و کاربردیه، مخصوصا برای کسانی که تازه ازدواج کردند می تواند کمک کند از ابتدا رابطه شون رو درست بسازند
در 2 سال پیش توسط far...012
کتاب خوبیه ، من فعلا اوایلش هستم و بنظر جالب میاد
در 3 ماه پیش توسط محدثه مقدم
خوب بود
در 2 سال پیش توسط zxg...fhg
کتاب بسیار تاثیر گذار است
در 1 سال پیش توسط mil...i33
خوب بود به نظرم
در 2 ماه پیش توسط naf...rdi