فیدیبو نماینده قانونی نشر قطره و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب یونسکو و تئاترش

کتاب یونسکو و تئاترش
با مقدمۀ اوژن یونسکو و گفتگویی با او

نسخه الکترونیک کتاب یونسکو و تئاترش به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب یونسکو و تئاترش

«یونسکو و تئاترش» نوشته‌ «احمد کامیابی‌مسک»(-۱۳۲۲) پروفسور در تئاتر، کارگردان و مسئول سابق دانشکده هنرهای دراماتیک تهران، (اکنون استاد دانشگاه تهران) است. اوژن یونسکو در نامه‌ای به نویسنده درباره‌ این کتاب می‌گوید:« این کتاب پژوهشی است علمی و بسیار دقیق که می‌تواند نه تنها برای متخصصان بلکه برای همه آن‌ها که به انتقال آثار و اندیشه‌ها در سراسر جهان می‌پردازند، جالب باشد.» احمد کامیابی‌مسک تئاتر یونسکو را آنچنان ساده و قابل درک توضیح می‌دهد که می‌تواند برای همه کسانی که در جستجوی فهم و شناخت این تئاتر هستند، راهنمای کاملی باشد.

ادامه...
  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.52 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۹۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب یونسکو و تئاترش

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:یادداشت یونسکو بر صفحه نخست تِز دکترای سیکل سوم نگارنده.برای احمد کامیابی با سپاسگزاری از او که به مطالعه و بررسی نمایشنامه هایم پرداخته است.
اوژن یونسکو، فوریه ۱۹۷۶.

به بانو دکتر هوگت لورانتی(۱)
و ماری فرانس یونسکو(۲)

این کتاب به زبان فرانسه، منتخب روزنامه "لوموند فرهنگی" چهارشنبه ۳۰ مارس ۱۹۹۴، بخش نخست رساله دکترای سیکل سوم نویسنده است که در سال ۱۹۸۷ برای اولین بار در انتشارات کاراکتر " Caractères" و در سال ۱۹۹۲ برای بار دوم بوسیله انتشارات کامیابی مسک در پاریس بچاپ رسیده است.
برگردان آن به پارسی برای بار نخست در سال ۱۳۸۲ بوسیله انتشارات نمایش در تهران بچاپ رسیده است.
بخشهای دوم وسوم رساله به زبان فرانسه بچاپ رسیده که بزودی تحت عنوان جلدهای دوم و سوم به پارسی چاپ و پخش خواهند شد.

عکسهای داخل کتاب از آرشیو نویسنده است.
شماره شابک در زبان فرانسه: ISBN-2-9504806-3-2

فرامتن

پروفسور در تئاتر، کارگردان و مسئول سابق دانشکده هنرهای دراماتیک تهران، (اکنون استاد دانشگاه تهران)، از مدتها پیش، آثار یونسکو توجه او را جلب کرده و بویژه مدت چهار سال، پژوهشها و مطالعاتش را به اجراهای نمایشنامه کرگدنها، اثر اوژن یونسکو اختصاص داده است. برای شناخت بهتر از پدیده کرگدن گرایی به همه جای دنیا سفر کرده و با استادان دانشگاه، کارگردانان، بازیگران و ادیبانی که مثل او به آثار یونسکو علاقمند بوده اند گفتگو داشته است، قسمتی از این پژوهشهای گسترده در سال ۱۹۹۰ در کتاب کرگدنهای آقای اوژن ـ برانژه یونسکو کی هستند؟ بچاپ رسیده است.
احمد کامیابی مسک خود را بسیار نزدیک به یونسکو احساس می کند، سرنوشت، هر دوی آنها را در مقابل مسائل خانوادگی مشابه قرار داده و هر دو با یک نگاه به ایدئولوژیها و اجتماع می نگرند.
فکر می کنم نتوانم بهتر از آنچه که برنار لودی در مقدمه کرگدنهای آقای اوژن ـ برانژه یونسکو کی هستند؟ نوشته، درباره نویسنده این کتاب بنویسم. آقای لودی می نویسد:
"درحالیکه کامیابی مسک، طاعون قهوه ای اروپایی یا طاعون سبز لجنی در شکل و قالب رومانیایی اش را ندیده و نشناخته است اما با تیزهوشی قابل توجهی با خواندن آثار یونسکو، پیام او را دریافته و مثل "برانژه" نتیجه گرفته است که البته بسیار ساده و راحت است که انسان مثل دیگران کرگدن شود، ولی نمی تواند، انسان اندیشمند نمی تواند کورکورانه تسلیم شود." علاوه بر اینها آگاهی و شناخت بسیار ژرفش از دو فرهنگ ایرانی و غربی به او اجازه می دهد که نزدیکی بین دو فرهنگ را بهتر حس کند.
از طرف دیگر کامیابی، که شوریده "شازده کوچولو" اثر آنتوان دو سنت اگزوپری است، در یونسکو، شازده کوچولویی در برابر "آدمهای بزرگ" می بیند که به اندازه او در جستجوی انسانهای منطقی است.
نوشته احمد کامیابی مسک، تئاتر یونسکو را آنچنان ساده و قابل درک توضیح می دهد که می تواند برای همه کسانی که در جستجوی فهم و شناخت این تئاتر، که نیمه دوم سده بیستم را بشدت متاثّر کرده است، هستند، راهنمای کاملی باشد. ما کاملاً و بدون تردید با نظر شخص یونسکو، که در نامه ای به نویسنده این کتاب اظهار داشته است، موافقیم: "اثر کامیابی مسک، پژوهشی است علمی و بسیار دقیق که می تواند نه تنها برای متخصصان بلکه برای همه آنها که به انتقال آثار و اندیشه ها در سراسر جهان می پردازند، جالب باشد."

ن. پرووت، استاد زبان فرانسه در شهر گان، بلژیک.

نظرات کاربران درباره کتاب یونسکو و تئاترش