فیدیبو نماینده قانونی آریاگهر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب دانش و روانشناسی رنگ‌ها

کتاب دانش و روانشناسی رنگ‌ها

نسخه الکترونیک کتاب دانش و روانشناسی رنگ‌ها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۶۵۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب دانش و روانشناسی رنگ‌ها

کتاب دانش و روانشناسی رنگ‌ها به شما کمک می‌کند تا: گروه شخصیتی رنگی خود را شناسایی کنید به کمک رنگ، مخاطب خاص خود را جذب کنید بدانید که در هر موقعیت برای کسب موفقیت باید چه رنگ لباس‌هایی بپوشید از رنگ‌ها برای پیشرفت در زندگی شخصی و کاری خود بهره برید. در این کتاب، راز و رمز رنگ‌ها و تأثیرات آن‌ها را که طی دو دهه‌ی اخیر آموخته‌ایم به شما پیشکش می‌کنیم؛ اسراری درباره‌ی نقشی که رنگ در زندگی‌مان ایفا می‌کند. با فراگیری اصول دانش و روانشناسی رنگ‌ها می‌فهمید رنگ مورد علاقه‌ی هر فرد چیست و او با چه رنگی تحت تأثیر قرار می‌گیرد، می‌‌آموزید که در موقعیت‌های ویژه، مثلاً زمانی که برای یک مصاحبه می‌روید یا هنگامی که در یک جلسه یا سمینار شرکت می‌کنید باید لباس‌تان چه رنگی باشد؛ از رنگ پوشش متناسب با موقعیت شغلی‌تان آگاه می‌شوید؛ متوجه می‌شوید که طراحان و تولیدکنندگان چگونه از رنگ‌ها برای فروش اجناس خود استفاده می‌کنند و شما نیز چگونه می‌توانید از این دانش برای افزایش فروش محصولات خود استفاده کنید.

ادامه...
 • ناشر آریاگهر
 • تاریخ نشر
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 0.48 مگابایت
 • تعداد صفحات ۱۱۲ صفحه
 • شابک

بخشی از کتاب دانش و روانشناسی رنگ‌ها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:اهمیت رنگ

نیروی شگفت انگیز رنگ همه جا مشهود است و اهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست. رنگ بر روحیه، روان و خُلق و خو تاثیر به سزایی دارد و متعاقباً بر انتخاب و تصمیم گیری اشخاص اثر می گذارد. رنگ، پیام های ظریف و پیچیده ای را ارسال می کند و ما به طور غریزی و فطری نسبت به آن واکنش نشان می دهیم. رنگ می تواند جذاب، محرک، آرامش بخش، زننده، اشتها آور، فریبنده یا حتی فتنه انگیز باشد.
شرکت من با عنوان انحصاری «گروه بازاریابی کوپر(۱)» بیست سالی است که بر روی این مسئله تحقیق می کند که رنگ چگونه بر تصورات، عقاید و عادات مردم تاثیر می گذارد. کارخانه ها و شرکت های معتبر و معروفی که در زمینه های گوناگونی چون ارتباطات، پوشاک، لوازم خانگی، خودروسازی و مواد غذایی فعالیت دارند از اطلاعاتی که در این زمینه در اختیارشان قرار می دهیم، استفاده می کنند.
در این کتاب، راز و رمز رنگ ها و تاثیرات آن ها را که طی دو دهه ی اخیر آموخته ایم به شما پیشکش می کنیم؛ اسراری درباره ی نقشی که رنگ در زندگی مان ایفا می کند.
با فراگیری اصول دانش و روانشناسی رنگ ها می فهمید رنگ مورد علاقه ی هر فرد چیست و او با چه رنگی تحت تاثیر قرار می گیرد، می آموزید که در موقعیت های ویژه، مثلاً زمانی که برای یک مصاحبه می روید یا هنگامی که در یک جلسه یا سمینار شرکت می کنید باید لباس تان چه رنگی باشد؛ از رنگ پوشش متناسب با موقعیت شغلی تان آگاه می شوید؛ متوجه می شوید که طراحان و تولیدکنندگان چگونه از رنگ ها برای فروش اجناس خود استفاده می کنند و شما نیز چگونه می توانید از این دانش برای افزایش فروش محصولات خود استفاده کنید.
شاید تاکنون آن طور که باید به نقش و تاثیری که رنگ در زندگی تان دارد فکر نکرده باشید؛ پس اجازه دهید سوالی بپرسم: آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که زندگی در دنیایی عاری از رنگ چه حالی دارد؟
چندی پیش یک قصه ی عامیانه ی مکزیکی به نام افسانه ی رنگ ها(۲) در کتاب کودکان نظرم را جلب کرد؛ در این قصه آمده است که روزگای دنیا مطلقاً سیاه و سفید بود و از این رو هنگام غروب و در وقت سپیده دم برای این که سیاهی و سفیدی با هم برخورد نکنند، رنگ خاکستری میانجی گری می کرد. بعد، خدایان تصمیم گرفتند تا دنیا را برای انسان ها شادتر و لذت بخش تر کنند، پس رنگ ها را آفریدند. این بود که به بالای یک درخت سپیدار بلند رفتند و رنگ ها را به اطراف پراکندند.
گرچه این روایت افسانه ای بیش نیست، اما نکته ای را آشکار می کند که شاید تا به حال از نظرمان پنهان مانده است: رنگ یکی از نعمات بزرگ الهی است و بدون آن زندگی ملال آور، بی روح و کسل کننده است. و این که... با بهره گیری از رنگ هر کاری میسر است.
واقعیت این مطلب هنگامی نمود پیدا می کند که با دانش و روانشناسی رنگ ها آشنا شویم.

فصل اول: شناخت نمایه ی رنگ ها

بیش از بیست سال است که در زمینه ی شناخت رنگ به مردم عادی، طراحان و تولیدکنندگان مشاوره می دهم. اوایل اطلاعاتم کامل نبود و چنین تصوراتی داشتم:
۱. رنگ های جدید را اول از همه ثروتمندان و جوانان شاغل شهری امتحان می کنند.
۲. بعد، بقیه ی جامعه از آن ها سرمشق می گیرند.
۳. رنگ های جدید توسط تعداد انگشت شماری از طراحان قدرتمند در نقطه ای از جهان، احتمالاً پاریس، روانه ی بازار می شوند و دیگران هم مجبورند از آن ها تبعیت کنند.
۴. آبی، رایج ترین و پرطرفدارترین رنگ است.
خوب، همه ی تصوراتم هم اشتباه نبود! آبی پرطرفدارترین رنگ است. اما به غیر از این، نکات زیادی بود که باید یاد می گرفتم!
در دنیای واقعی، کارمندان جوان و ثروتمندان آنقدر محافظه کارند که رنگ های تازه به بازار آمده را امتحان نمی کنند. رنگ های جدید را نیز معدود طراحان حرفه ای راهی بازار نمی کنند. به علاوه، اگر عامه ی مردم رنگ های جدید را نپسندند، طرح طراحان محکوم به شکست است.
پس واقعاً چه کسانی رنگ های جدید را ابتدا امتحان می کنند؟ نقش بقیه ی مردم چیست؟
پس از مطالعات و تحقیقات فراوان به این نتیجه رسیدیم که سه شخصیت مجزا در رابطه با رنگ وجود دارد و نمایه ی آنان را چنین تعیین کردیم: رنگ بازها، محتاطان، و وفاداران به رنگ.
گام اول در زمینه ی دانش و روانشناسی رنگ ها آشنایی با این سه شخصیت است. یعنی این که این سه شخصیت چه ویژگی ها و گرایشاتی دارند و هر فرد در کدام دسته جای می گیرد. اما شاید شما هم مثل بسیاری از مردم قبل از هر چیز بخواهید بدانید که خودتان در کدام دسته جای دارید!
پس، قبل از این که ویژگی های هر یک از این سه دسته را اعلام کنیم و ارزیابی شما را تحت تاثیر قرار دهیم، یک تست فردی ساده می گیریم تا بدانید به کدام دسته تعلق دارید.
ابتدا مقابل هر یک از جملات زیر که معتقدید درباره ی شما صدق می کند، علامت بگذارید. و اگر مطلبی کاملاً درباره تان صدق می کرد، دو علامت جلوی آن بگذارید. فعلاً، حروفی را که در جلوی هر یک از جملات در پرانتز گذاشته شده است، نادیده بگیرید. «درست» یا «غلط» مد نظر نیست، فقط می خواهیم انتخاب شما را بدانیم. در هنگام پاسخ به رنگ هایی فکر کنید که به تازگی انتخاب کرده اید؛ کت، پیراهن، شلوار، اتومبیل، زیربشقابی، فرش، موکت، رومبلی...
 • بیشتر ترجیح می دهم لباس هایی با رنگ جدید و مطابق مُد روز بخرم. (الف)
 • معمولاً پس از آن که دوستان و همکارانم رنگ یا محصول جدیدی را امتحان کردند آن را می خرم. (ب)
 • اغلب، کالاهایی را می خرم که رنگشان مناسب و کاربردی است، نه مطابق مُد روز. (ج)
 • قبل از این که به رنگی عادت کنم، باید چندبار آن را ببینم. (ب)
 • وقتی جنسی به رنگ جدید می خرم احساس خوبی دارم. (الف)
 • به ندرت رنگی جدید را امتحان می کنم، مگر این که کسی آن را به من پیشنهاد کند. (ج)
 • به نظرم رنگ های جدید لباس مثل رنگ هایی که همیشه می پوشم به من نمی آید. (ج)
 • در انتخاب رنگ میانه رو هستم؛ بعضی از رنگ ها را مطابق مُد و بعضی را قدیمی انتخاب می کنم. (ب)
 • بیشتر ترجیح می دهم کالایی با رنگ جدید و مطابق مُد روز بخرم تا این که به رنگ قبلی. (الف)
 • وقتی رنگ های جدید فصل را می بینم به وجد می آیم. (الف)
 • وقت ندارم تا رنگ جدیدی را برای لباس هایم در نظر بگیرم. (ب)
 • از رنگ های سنتی و قدیمی خوشم می آید. (ج)
 • اگر هر سال رنگ ها زیاد عوض نمی شد خرید کردن برایم راحت تر بود. (ج)
 • دوست دارم اولین کسی باشم که محصولات جدیدی را که به بازار عرضه شده است، می خرد. (الف)
 • آنقدر عقلم می رسد که رنگ جدیدی را که برای اولین بار می بینم، نخرم! (ب)
 • در انتخاب رنگ های جدید، پیشرو نیستم، اما وقتی چندبار رنگی را ببینم امتحانش می کنم. (ب)
 • دوست دارم از رنگ های جدید و مُد روز توسط مجله ها، ویترین های مغازه ها یا فروشندگان باخبر شوم. (الف)
 • فقط وقتی حاضرم رنگ های جدید و متنوع را امتحان کنم که متقاعد شوم انتخابم بر اساس مُد نیست. (ج)
حال، تعداد علامت هایی را که زده اید، بشمارید (بدیهی است که جملاتی را که جلوی شان دوبار علامت زده اید، دوبار باید بشمارید) و ببینید که بیشتر (الف) یا (ب) یا (ج) را علامت زده اید.
اگر «الف» را بیشتر علامت زده اید، از نظر ما رنگ باز هستید؛
اگر «ب» را بیشتر علامت زده اید رنگ ها را محتاطانه انتخاب می کنید؛
و اگر «ج» را بیشتر علامت زده اید، به رنگ انتخابی خود وفادار هستید.
حال می توانید ویژگی های غالب خود را در قسمت بعد در گروه مختص خود ببینید.
می دانم که وسوسه شده اید تا اول نگاهی بیندازید به ویژگی های گروهی که به آن تعلق دارید؛ اما حتماً ویژگی های گروه های دیگر را نیز مطالعه کنید. پس از تشریح آن ها به شما می گوییم که چگونه می توانید از این اطلاعات به بهترین شکل در زندگی شخصی و کاری تان بهره ببرید.

نظرات کاربران درباره کتاب دانش و روانشناسی رنگ‌ها

جالب بود
در 1 سال پیش توسط mah...ani
مفید و کاربردی در زندگی
در 7 ماه پیش توسط هادی