فیدیبو نماینده قانونی ترفند و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب گذرنامه‌های روان آدمی
بررسی تحليلی و تطبيقی معراج‌نامه‌ها وسفرنامه‌های شهودی

نسخه الکترونیک کتاب گذرنامه‌های روان آدمی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب گذرنامه‌های روان آدمی

شناخت اصل و سرچشمه، همچنین آگاهی از مقصد و سرنوشت نهایی آدمی همواره دغدغه‌ی انسان بوده و هست. بنابراین به این امر اندیشیده، پرسش‌ها و فرضیه‌ها مطرح کرده است. گاه اندیشیدن به خود و طبیعت و یافتن قراین و شواهدی از زندگی انسان‌های گذشته او را بر این مهم مُصرتر نموده تا جایی که بحث‌ها و استدلال‌ها، ‌پایه‌ی یک تفکر فلسفی را در زمینه‌ی فوق گذاشته است. ادیان الهی و غیرالهی به کمک وی شتافته، هرکدام به فراخور حال الگو و سرخط‌هایی در اختیار وی نهاده‌اند.
مهمترین مسأله‌ای که بیش از هر بحث فلسفی دیگر مورد نظر آدمی بوده ارتباط با عالم دیگر، معاد و ورود به زندگی نوینی در دنیای پس از مرگ است. در طول هزاران سال تعابیر مختلفی از سوی بشر برای درک و نامیدن این مفهوم به کار برده ‌شده و از سوی فلاسفه و صاحب‌نظران نظریه‌های زیادی جهت توضیح و توجیه آن ارایه شده است.
از مطالعه‌ی متون منسوب به کسانی که به معراج رفته‌اند این نکته استنباط می‌شود که همگی در پی آن بوده‌اند تا بدانند در دنیای فرا ماده چه می‌گذرد. انسان پس از مرگ کجا می‌رود، چه بر سر وی می‌آید. نتیجه‌ی اعمال نیک و بدش چه خواهد شد. با توجه به موازین و قوانین موجود در نظام هستی و به ویژه نقش انسان در این نظام، عقل برای هر کدام از این پرسش‌ها پاسخی دارد. از آن‌جا که معیار نتیجه‌گیری عقل سنجش و استدلال است در تجزیه و تحلیل معراج نامه‌ها می‌بینیم که هر چیزی در جای خود قرار دارد برای نمونه مسأله‌ی کیفر یا پاداش کاملاً منطبق بر روش زندگی انسان در دنیای ماده و پیش از مرگ است. حتی در پایان این سفرها که قهرمان معراج به دستاورد مهم خویش می‌رسد عقل می‌گوید وی شایسته‌ی این دستاورد بوده است. زیرا بر تمام موانع سیر و سلوک خویش غلبه کرده و از همه‌ی آن‌ها گذشته است. نتیجه‌ی چنین کوشش فوق بشری نزدیکی به خداوند، دوستیِ او و تقاضای شفاعت برای امت است، که در معراج پیامبر اسلام(ص) می‌بینیم.


  • ناشر: ترفند - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.32 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۳۳ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب گذرنامه‌های روان آدمی در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب گذرنامه‌های روان آدمی