پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب غول مدفون

کتاب غول مدفون

نسخه الکترونیک کتاب غول مدفون به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب غول مدفون

کتاب «غول مدفون»‌ نوشته کازئو ایشی گورو( -۱۹۵۴) نویسنده انگلیسی تبار ژاپنی است. او یکی از شناخته‌شده‌ترین نویسندگان در انگلیس محسوب می شود که موفق به دریافت جوایزی چون من بوکر و وایت برد شده است. کتاب «غول مدفون‌» نیز مانند دیگر آثار او با اقبال زیادی از سوی خوانندگان روبرو شد. روزنامه «گاردين» اين رمان را به عنوان مهمترين رمان سال ۲۰۱۵ انتخاب كرده است. «موراكامی» نويسنده و منتقد معروف ژاپني درباره «ايشي‌گورو» می‌گويد: «هر يك از كارهای اين نويسنده جديد است و هر بار كه كتابی تازه از او به چاپ می‌رسد با عجله خودم را به كتابفروشی می‌رسانم.» قهرمان‌های داستان كتاب غول مدفون «اكسل» و «بيئتريس»، زوج كهنسالی هستند كه برای پيدا كردن پسر گمشده‌شان راهی سفر می‌شوند. اين سفر در بريتانياي قديم رخ می‌دهد. زماني كه ساكسون‌ها و برايتون‌ها پس از جنگي خانمانسوز در صلحی شكننده زندگی می‌كنند. صلحي كه حاصل توافق يك فراموشي است. يك فراموشی همه‌گير كه به شكل مه در كل سرزمين پخش شده است. اين مه به خاطر نفس يك اژدهاست و خاطره جنگ، عشق و نفرت و خونخواهی را از ياد مردم برده. «اكسل» و «بيئتريس» در طول سفرشان با آدم‌های جديدی روبرو می‌شوند. يك جنگجوی جوان ساكسون را می‌بينند كه دنبال مادرش می‌گردد و نيز افراد ديگر كه در داستان به تفصيل آمده. غول مدفون همان رازي است كه آرام آرام گشوده و به نتيجه نامنتظره‌ای ختم می‌شود. در آخر، هيبت غول به كل جلوی چشمان خواننده قرار می‌گيرد و اينجاست كه مخاطب عظمت آن را درك می‌كند و می‌فهمد اصلاً و براي چه اين غول در ابتدای داستان دفن شده است. شيوه بازگویی اين راز، اوج هنر نويسنده در خلق جهاني شناور است و در نهايت خواننده با پرسش اصلی روبرو می‌شود: آيا بايد گذشته را فراموش كرد تا به آرامش رسيد؟ در رمان «ايشي گورو» عشق بر همه چيز چيره می‌شود الا مرگ.

ادامه...

مشخصات کتاب غول مدفون

بخشی از کتاب غول مدفون

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب غول مدفون

یکی از خاص ترین کتابهایی که در این ژانر خوندم
در ۳ سال پیش توسط حامد ترکمان ( | )
اگه کتابای تخیلی رو دست دارید، بخونیدش
در ۱۱ ماه پیش توسط mar...edy ( | )
باید به این سبک علاقه داشته باشید تا ازش لذت ببرید...یک کتاب فانتزی و زیبا.ترجمشم خوبه
در ۲ سال پیش توسط j.a...n.t ( | )