دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۵۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب مهارت‌های آموختن (نسخه PDF) فیدی‌پلاس

کتاب مهارت‌های آموختن (نسخه PDF)
دامیز

نسخه الکترونیک کتاب مهارت‌های آموختن (نسخه PDF) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نقد و بررسی کتاب مهارت‌های آموختن (نسخه PDF)

مهارت‌های آموختن کتابی است که به تمامی دانش‌آموزان و دانشجویان کمک می‌کند بیشترین بهره را از مطالعات‌شان ببرند. دورین دوبولی در این کتاب توضیح می‌دهد دنیای آموزش هر چیز به چه صورت کار می‌کند. وظایف و مسئولیت‌های دانش‌آموزان، دانشجویان و اساتید چه هستند و هنگامی که چیزی برای‌تان قابل درک نیست. کجا به‌دنبال راه‌حلش باشید. دانایی توانایی اسث و مهارت‌های آموختن به شما کمک می‌کند اختیار یاد گرفتن هر چیز در دست خودتان باشد.

‌درباره‌ی کتاب مهارت‌های آموختن اثر دورین دو بولی

کتاب مهارت‌های آموختن برای اولین بار در سال 2009 منتشر شد. این کتاب به 6 بخش تقسیم شده است که هریک از بخش‌ها دارای چند فصل است وجنبه‌های گوناگونی از یک موضوع واحد را بیان توضیح می‌دهد. دورین دوبولی که خود سال‌ها به تدریس و آموزش افراد مشغول بوده است در این اثر به طور مفصل مهارت‌های لازم برای یادگیری پرداخته و راهکارهایی برای  استفاده هرچه بهتر از منابع را به دانش‌آموزان و دانشجویان می‌آموزد.

با مطالعه بخش اول کتاب دیدگاهی کلی نسبت به فضای دانشگاه، امکانات و سیستم آموزشی آنجا خواهید داشت و یاد می‌گیرید چگونه مهارت مطالعه در دنیای حاضر و تفکر انتقادی خود را بهبود ببخشید. بخش دوم به خواننده می‌آموزد چگونه به دانشجویی فعال تبدیل شود و در فعالیت‌های دانشگاهی مانند سیمینارها حضور پیدا کنید. علاوه بر آن در بخش دوم با ماهیت دو سویه تحصیلات  یعنی یافتن بازخورد و بارخورد نشان دادن، آشنا خواهید شد. بخش سوم به روش‌های تحقیق و پژوهش اختصاص دارد و گردآوری مطالب مورد نیاز از منابع مختلف را فراخواهید گرفت.

 فصل چهارم نگارش حرفه‌ای و استاندارد علمی را می‌آموزید. نوشتن گزارش آزمایشگاهی یا مقاله مستلزم شفافیت، صداقت و ارتباط معنادار اجزا با یکدیگر است. در بخش پنجم کتاب مهارت‌های لازم برای پشت سر گذاشتن امتحانات را می‌خوانید. بخش ششم و پایانی کتاب، بخشی مشترک در این مجموعه کتاب‌های انتشارات دامیز است. در این بخش می‌آموزید می‌توانید بهترین استفاده را از زمان ببرید و همزمان زندگی لذت‌بخشی در دوران تحصیل داشته باشید. در پایان ده راهنمایی ارائه شده است که با خواندن آنها مقالات منحصر به فردی خواهید داشت.

این مجموعه کتاب‌های دامیز به گونه‌ای طراح شده است که حتما لازم نیست از اولین صفحه و اولین فصل مطالعه را آغاز کنید. شما می‌توانید با توجه به دغدغه‌ای که دارید یک فصل را برای خواندن انتخاب کنید.  

مروری بر فصل‌های کتاب مهارت‌های آموختن

بخش اول: اصول مهارت‌های آموختن

بخش دوم: تبدیل شدن به شاگردی فعال

بخش سوم: جمع‌آری اسناد و شواهد

بخش چهارم: روی کاغذ آورن

بخش پنجم: آخرین بازخواست: جان سالم به دربردن و لذت بردن از امتحانات

بخش ششم: بخش ده‌ تایی‌ها

‌درباره‌ی دورین دو بولی نویسنده‌ی کتاب مهارت‌های آموختن

دورین دو بولی نویسنده و استاد دانشگاه است او بیش از بیست سال به تدریس رشته‌های زبان‌شناسی کاربردی و مهارت‌های آموختن در دانشگاه‌های ابردلین، وارویک و ساسکس مشغول بوده  و مسئولیت تهیه و نگارش مطالب در حوزه‌ی مهارت‌های آموختن در پایگاه اینترنتی دانشگاه ساسکس را بر عهده داشته است. دو بولی کارش را به‌عنوان تحلیلگر سازماتی شروع کرده و سپس به آموزش زبان  انگلیسسی در مدارس راهنمایی زامبیا پرداخت و پس از آن به اسکاتلتد و شروپشایر رفت. او همچنین به کارشناس‌های صنعتی  آموزش زبان انگلیسی تدریس کرده است و در زمینه‌ی آموزش تجارت اندوخته‌های فراوانی دارد.

ترجمه‌ی کتاب مهارت‌های آموختن به فارسی

فرشید قهرمانی مترجم کتاب مهارت‌های آموختن است. او متولد سال 1350 است و ترجمه آثار گوناگونی را در کارنامه ادبی خود ثبت نموده است. از آثار ترجمه شده توسط فرشید قهرمانی می‌توان به کتاب‌های «نامه‌هایی از هستی»، «تائوت چینگ» و « برنامه‌ریزی عصبی-کلامی » اشاره کرد. انتشارات آوند دانش کتاب مهارت‌های آموختن را با ترجمه‌ی فرشید قهرمانی عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است.

چرا باید کتاب مهارت‌های آموختن را خواند؟

کتاب مهارت‌های آموختن در دسته‌ی کتاب‌های مطالعه و فراگیری قرار دارد. کتاب مهارت‌های آموختن مناسب برای گروه سنی نوجوانان و بزرگ‌سال است. تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 313 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 15 روز بخوانید.

کتاب مهارت‌های آموختن جزو کتاب‌های حجیم و بلند با موضوع مطالعه و فراگیری است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و می‌خواهند در زمینه‌ی  مطالعه و فراگیری زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

‌در بخشی از کتاب مهارت‌های آموختن می‌خوانیم

زندگی در خوابگاه‌های دانشجویی

خیلی از دانشگاه‌ها در سال اول تحصیل خدماتی مانند محل زندگی و خواب به دانشجویان ارائه می‌دهند. ممکن است این خوابگاه‌ها در محوطه‌ی دانشگاه واقع شده باشد. در این صورت محل زندگی و خواب شما نزدیک محل برگزاری کلاس‌ها خواهد بود. هنگامی که در محوطه‌ی دانشگاه زندگی می‌کنید مواردی هست که باید به آن‌ها توجه کنید.

امنیت

اگر محوطه‌ی دانشگاه‌تان بزرگ باشد. ممکن است فاصله‌ی زیادی میان محل برگزاری کلاس‌ها، محل زندگی و خوایتان وجود داشته باشد. هنگامی که شب‌ها دیروقت این مسیر را طی یا صبح‌های زود در اين مسسیر حرکت مي‌کنیسد. بدانید در صورت بروز هرگونه مورد اضطراری باید چه کار بکنید. تلفن‌های اضطراری در گوشه و کنار محوطه‌ی دانشگاه وجود دارند. از محل این تلفن‌ها اطلاع یابید. نزدیک‌ترین راه میان محل برگزاری کلاس‌ها و محل زندگی‌تان را انتخاب کنید. تمامی این موارد را برای امنیت خود و دانشجویان دیگر در نظر داشته باشید و در صورت مواجه با هر گونه تهدید احتمالی به‌سرعت آن را به مقامات مسئول اطلاع دهید. اگر با مشکلی برخورد کردید به‌ سرعت با حراست دانشگاه تماس بگیرید و از آن‌ها کمک بخواهید.

هنگام روبه‌رو شدن با آتش‌سوزی در شب به‌سرعت به حراست دانشگاه و آتش‌نشانی اطلاع دهید و درصورتی که کپسول اضطراری آتش‌نشانی در نزدیکی‌تان وجود دارد حتما از آن برای فرو نشاندن حریق استفاده کنید. دقت کنید که فقط در زمان‌های اضطراری به آتش‌نشانی خبر بدهید یا زنگ آتش‌نشانی را به‌صدا درآورید. مراقب باشید و با این موارد به هیچ وجه شوخی نکنید.

کمک خواستن هنگام بیماری

هنگامی که برای اولین بار وارد دانشگاه می‌شوید. حتما سری به مرکز سلامت یا درمانگاه بزنید و با مکان آن آشنا شوید. در این صورت هنگامی که به اين محل نیاز دارید لازم نیست زمان زیادی را صرف پیدا کردن آن بکنید. اگر بیماری خاصی دارید حتم به اين مرکز اطلاع دهید و پرونده‌ی پزشکی‌تان را نیز در اختیار آن‌هابگذارید؛ برای مثال در مواردی مثل بیماری دیابت لازم است که این مرکز از بیماری شما آگاه باشد.

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب مهارت‌های آموختن اثر دورین دو بولی بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی مطالعه و فراگیری می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب مهارت‌های آموختن (نسخه PDF)

 • ناشر انتشارات آوند دانش
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۳۸,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 6.41 مگابایت
 • تعداد صفحات ۳۱۳ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب مهارت‌های آموختن (نسخه PDF)

با سلام لطفا اگر امکان داره هر دو نسخه pdf و epub را قرار بدین چون نظرات متفاوتند .به نظر من خواندن کتاب های pdf خیلی شبیه تر به خواندن کتاب های چاپی است واین امتیاز بزرگی است.
در ۶ سال پیش توسط محمد مهدی عباس زاده ( | )
فرمت epubخیلی خیلی بهتره. فرمت pdf رو توی هر صفحه باید تنظیم کنی و بالاپایین کنی تا بخونی
در ۶ سال پیش توسط علیرضا علی زاده ( | )
از همه بهتر همون pdf. چون نسخه اورجینال کتاب و خوندنش راحت تر
در ۶ سال پیش توسط علی ( | )
/// ◄فیدیبو:باسلام امکان تنظیم فونت در نسخه های Epub وجود دارد. اما کتاب حاضر نسخه ی PDfاست . که میتوانید برای مطالعه ی راحتتر بر روی صفحات زوم کنید. بامهر /// خطش ریزه یعنی نمی شه خطشا مثل بقیه کتاباتون درشت و تنظیم کرد؟؟اگه نشه خیلی بده اصلا امتیاز کتابای فیدیبو به درشتی و راحتی خطش بود!!!
در ۶ سال پیش توسط حسین بدیحی ( | )
خوبه که pdf این کتابو قرار دادین.
در ۶ سال پیش توسط محمد عاصم طیبی ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • بعدی ›
 • آخرین ››