دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب تقویم و تقویم‌نگاری‌

کتاب تقویم و تقویم‌نگاری‌

نسخه الکترونیک کتاب تقویم و تقویم‌نگاری‌ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب تقویم و تقویم‌نگاری‌

تقویم و تقویم‌نگاری متشکل از سیزده بخش است که بعضاً براساس تقسیم‌بندی جغرافیایی و بعضاً براساس تقسیم‌بندی موضوعی تدوین شده‌اند و مبحث را از جنبه‌های گوناگون تکمیل می‌کنند. بخش یک و دو به «واژه‌شناسی» و «ارکان گاه‌شماری‌ها» می‌پردازد. موضوع بخش سه، که متشکل از سه قسمت است، «گاه‌شماری در کشورهای عربی» نام دارد و در بخش چهار ذیل «گاه‌شماری در ایران» در سه قسمت اصلی و چند قسمت فرعی، موضوع گاه‌شماری در ایران پیش از اسلام و دوره‌های پس از اسلام، و نیز انواع گاه‌شماری محلی رایج در ایران بررسی می‌شود. بخش پنج در دو قسمت جداگانه به گاه‌شماری در افغانستان و در شبه‌قاره هند می‌پردازد. موضوع بخش‌های شش و هفت و هشت به ترتیب گاه‌شماری‌های دوازده حیوانی، سلوک، و یهودی و مسیحی است. بخش نه «تاریخ‌گذاری اسناد» نام دارد، بخش ده «گاهنامه / تقویم» و بخش یازده «تبدیل تاریخ». و نهایتاً بخش‌های دوازده و سیزده که شاید برای خوانندگانی که علاقه چندانی به مباحث تخصصی درباره موضوع ندارند، جذابیت بیشتری داشته باشد: «گاه‌شماری در ادب فارسی» و «گاه‌شماری و فرهنگ».

ادامه...

مشخصات کتاب تقویم و تقویم‌نگاری‌

بخشی از کتاب تقویم و تقویم‌نگاری‌

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تقویم و تقویم‌نگاری‌