فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آوند دانش و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب غذاهای سی دقیقه ای

کتاب غذاهای سی دقیقه ای
دامیز

نسخه الکترونیک کتاب غذاهای سی دقیقه ای به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۶,۶۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب غذاهای سی دقیقه ای

اگر لذت غذاهای خانگی را فراموش کرده‌اید و یا فکر می کنید امکان آشپزی در خانه وجود ندارد، غذاهای ۳۰ دقیقه‌ای مشکل شما را به راحتی حل می‌کند. به کمک این کتاب غذاهایی را می پزید که با توجه به مشغله‌ی زیادتان حتی تصورش را هم نمی‌کنید. پختن یک غذای خوشمزه الزاماً وقت گیر نیست و شما هم نباید حتماً یک آشپز حرفه ای باشید. بحث غذاهای ۳۰ دقیقه‌ای بیشتر مربوط به نکته ها، ترفند ها و تکنیک های عملی است. در این کتاب با موادی آشنا می‌شوید که آشپزی راحت و بدون تنش را میسر می‌کنند. تهیه ی غذاهای لذیذی را یاد می‌گیرید که کاملاً مناسب با برنامه ی زمانی فشرده ی شما هستند و در حقیقت به اسرار آشپزی سریع و آسان دست می یابید. اگر تاکنون عادت داشتید که به جای شام پختن به رستوران بروید، مطمئن باشید که از این پس می‌توانید در محیط آرام آشپزخانه ی خودتان همان غذا را تهیه کنید.

ادامه...

بخشی از کتاب غذاهای سی دقیقه ای

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

درباره ی نویسنده

بوبنت، سردبیر سابق مجله ی شیکاگوسان- تایمز است که در حال حاضر مطلب «آشپزی برای دو نفر» را در ستون آشپزی هفتگی مجله ی لس آنجلس سنیدیکیت اینترنشنال می نویسد. بنت هم چنین مسئولیت ستون هفتگی کاهش وزن در همان مجله و ستون ماهانه ی آشپزی برای انتشارات شیکاگوپَرِنت را هم به عهده دارد.
او علاوه بر داشتن دیپلم در رشته های اقتصاد خانواده و روزنامه نگاری، دوره های آشپزی را هم در کشورهای فرانسه، انگلستان و آمریکا گذرانده است. هدف وی استفاده از روش های آشپزی متداول در تهیه ی غذاهای نو و ابتکاری است.
بنت، عضو دائمی بوستون گلاب فود، تریبون مدیا سرویس، کانتنت دت ورکس، روزنامه ی شیکاگو- بید و سندیکای اینترنت و هم چنین مجله ی خانه و باغچه ی زیباتر است.
کتاب او به نام مهمانی دو نفره، برنده ی جایزه ی اول بهترین کتاب آشپزی در مسابقات کتاب های کمک آشپزی شده است. کتابی که اکنون در دست شماست، هشتمین اثر بوبنت است.

مقدمه

وارد شدن به آشپزخانه ای مملو از عطر غذا، تجربه ای لذت بخش است. غذاهای لذیذ و صمیمیتی را که در محیط آشپزخانه تان وجود دارد، در رستوران و صف فست فودها پیدا نمی کنید. علی رغم این آگاهی، کاملاً به شما حق می دهم که با وجود کارها، مسئولیت ها و گرفتاری های روزمره، آشپزی در یک زمان محدود برایتان مشکل باشد.
اگر لذت غذاهای خانگی را فراموش کرده اید و یا فکر می کنید امکان آشپزی در خانه وجود ندارد، غذاهای ۳۰ دقیقه ای For Dummies مشکل شما را به راحتی حل می کند. به کمک این کتاب غذاهایی را می پزید که با توجه به مشغله ی زیادتان حتی تصورش را هم نمی کنید.
پختن یک غذای خوشمزه الزاماً وقت گیر نیست و شما هم نباید حتماً یک آشپز حرفه ای باشید. بحث غذاهای ۳۰ دقیقه ای بیشتر مربوط به نکته ها، ترفند ها و تکنیک های عملی است. در این کتاب با موادی آشنا می شوید که آشپزی راحت و بدون تنش را میسر می کنند. تهیه ی غذاهای لذیذی را یاد می گیرید که کاملاً مناسب با برنامه ی زمانی فشرده ی شما هستند و در حقیقت به اسرار آشپزی سریع و آسان دست می یابید.
اگر تاکنون عادت داشتید که به جای شام پختن به رستوران بروید، مطمئن باشید که از این پس می توانید در محیط آرام آشپزخانه ی خودتان همان غذا را تهیه کنید.

درباره ی کتاب

هدف من از نوشتن این کتاب کمک به افراد پر مشغله ای است که بدون اضطراب و آشفتگی تهیه ی مواد و آشپزی، در آرزوی گذراندن ساعات خوش صرف غذا در میان جمع خانواده هستند. نتیجه ی این کار خلق غذاهایی کامل و خوشمزه در کوتاه ترین زمان شد.
به احتمال زیاد، شما هم در سال های اخیر تنها چاره ی کوتاه تر کردن اوقات آشپزی را در محدود کردن منوی غذایی تان یافته اید. شاید حتی آخرین باری که یک غذای کامل را همراه با پیش غذا سرو کرده اید به خاطر هم نیاورید. مگر این که در موقعیت خاصی بوده باشید. در هر صورت به یک تکه گوشت یا مرغ پخته نمی توان گفت شام و به همین دلیل در غذاهای ۳۰ دقیقه ای، راه های تهیه ی وعده های کامل شامل سبزیجات، مواد نشاسته ای و پروتئین آموزش داده شده است.
این کتاب، پیش غذاهایی مثل سوپ و سالادها را تبدیل به یک وعده غذای اصلی می کند و شما را قادر می سازد تا تنها با یک ماهی تابه غذای تان را بپزید. البته در صورت تمایل یک دسر ساده و راحت مثل یک قاشق بستنی روی یک برش کیک ساده هم خواهید داشت. برای تهیه ی انواع پیش غذاها هم راه های بسیار آسان و عملی پیشنهاد شده است.
ساختار کتاب، حول ابزار، ترکیبات و غذاهایی طراحی شده است که کاملاً با برنامه ی فشرده ی زمانی شما مناسب هستند. هر صفحه ی کتاب حاوی تجربیات شخصی خودم برای آسان تر کردن آشپزی است. حتی اگر آشپز با تجربه ای هم هستید، باز می توانید از بعضی نکات این کتاب استفاده کنید. در هر فصل طرز تهیه ی غذاهای کلاسیک، مدرن و خوراکی های دیگر را یاد می گیرید. اوج رضایت شما زمانی خواهد بود که بتوانید در زمانی محدود، غذاهایی سالم، مقوی و فراموش نشدنی درست کنید.
از نکته ها، ایده ها و غذاهای این کتاب برای آشپزی سریع در موقعیت های خاص و یا پختن شام هایی تفریحی در طول هفته استفاده کنید. با این کتاب یاد می گیرید که هم شام شب را بپزید و هم از موادی که در یخچال تان باقی مانده است در برنامه ی غذایی تان استفاده کنید. در حقیقت این کتاب جواب گوی هر گونه محدودیت زمانی است. از غذاهای ۱۵ دقیقه ای تا آشپزی های ۲ ساعته (یعنی زمان تهیه ی چند غذای ۳۰ دقیقه ای).

قواعد رعایت شده در این کتاب

جهت آگاهی کامل برای تهیه ی مواد لازم در دستورهای غذایی این کتاب به لیست زیر توجه کنید:
* کره بدون نمک است.
* آب گوشت پخته شده مگر این که به چیز دیگری اشاره شود. چون مقدار سدیم موجود در آب گوشت کمتر از قرص های آماده، مثل مگی و گالینا بلانکا است. اگر از این قرص ها استفاده می کنید، قبل از اضافه کردن نمک به غذا، اول آن را بچشید.
* روغن کانولا که من شخصاً برای پختن غذا و ریختن در سس سالاد ترجیح می دهم، مگر این که به روغن زیتون اشاره شود. هر دو روغن سالم و مفید هستند.
* سبزی های معطر تازه در غذاهایی که رنگ و طعم آن ها مهم است، استفاده می شوند.
* در صورت تمایل می توانید به اندازه ی مقدار سبزی تازه از خشک شده ی آن استفاده کنید.
* میوه و سبزی ها قبل از استفاده کاملاً با آب سرد شسته شده اند. اگر نوع بسته بندی شده هستند،
ابتدا برچسب آن ها را بخوانید تا در صورت شسته بودن این مرحله را حذف کنید.
* شیر معمولی است.
* فلفل سیاه تازه و آسیاب شده است. این کار ۲۵ ثانیه زمان می برد ولی طعم آن یک دنیا تفاوت دارد.
* نمک و فلفل با توجه به ذائقه ی خودم توصیه شده است، مقادیر را به دلخواه خودتان تغییر دهید.
هنگام خواندن طرز تهیه ی غذاها، موارد زیر را هم به خاطر بسپارید:
* در اکثر کتاب های آشپزی، مقدار غذا برای ۴ پرس و گاهی برای ۲ پرس در نظر گرفته شده است. می توانید با استفاده از نصف و یا مواد لازم تعداد را به ۲ و یا یک پرس کاهش دهید. راه دیگر این است که غذای کامل را بپزید و بقیه ی آن را در فریزر نگه دارید.
* وقتی تعداد پرس در دستور غذا مشخص شده باشد، اطلاعات مربوط به هر پرس برای کم ترین مقدار داده شده است. یعنی اگر غذا برای ۲ تا ۴ پرس تهیه شود، اطلاعات داده شده بر مبنای ۴ پرس خواهد بود.
* در اغلب مواقع، تولیدکنندگان اندازه ی قوطی ها و بسته بندی مواد را عوض می کنند. لازم نیست نگران پیدا نکردن اندازه ی دقیق مواد لازم برای غذاها باشید. حالا ۳۰ گرم کمتر یا بیشتر از آب گوشت و یا سبزیجات یخ زده، تغییری در طعم و شکل غذا به وجود نمی آورد. من برای راحتی و دقت در کارم از واحد گرم و فنجان استفاده می کنم.
* سبزیجات در انواع تازه، یخ زده و کنسرو شده به کار می روند. استفاده از سبزیجات یخ زده و کنسرو شده راحت تر است. تولید کنندگان این مواد کار پوست کندن و خرد کردن را هم برایتان انجام می دهند. لطفاً اگر از مواد کنسرو شده و یا یخ زده استفاده می کنید، دچار عذاب وجدان نشوید چون هیچ کمبودی از نظر مواد غذایی ندارند. مسلماً اگر بتوانید سبزی های تازه در غذا بریزید، خیلی بهتر است. به خصوص در فصل شان که شاداب و رسیده هستند دیگر نیازی هم به افزودن طعم و بوی اضافه ندارند. (در فصل ۳ می بینید که چطور می توانید از سبزیجات تازه به جای انواع یخ زده و کنسرو شده ی آن ها استفاده کنید.)
* درجه ی حرارت ها بر حسب فارنهایت هستند. (برای راحتی کار خوانندگان توسط مترجم به واحد سانتی گراد تبدیل شده اند.) می توانید به پیوست های آخر کتاب مراجعه کنید.
* قبل از شروع آشپزی، حتماً دستور تهیه ی غذا را از اول تا آخر به دقت بخوانید. نمی توانید ده دقیقه مانده به سرو غذا تازه به یاد جوش آوردن آب برای پاستا، بیفتید.
سخن آخر این که شکل در این کتاب، نماد غذای گیاهی است. منظور من از غذاهای گیاهی، آن دسته ای است که شامل تخم مرغ، گوشت، ماهی، غذاهای دریایی و مرغ و ماکیان نمی شوند.

تصورات خنده دار

هر چند دوست ندارم فوراً نتیجه گیری کنم، ولی مثل هر نویسنده ی دیگرموظف به دادن تصویری از خوانندگان کتابم هستم که شامل شما هم می شود. پس در صورتی که با هر یک از موارد زیر موافق هستید، مطمئن باشید که این کتاب برای شما نوشته شده است.
* در خلال یک روز شلوغ و انجام کارهای شخصی تان به دنبال راهی برای چند دقیقه آرامش و استراحت می گردید که معمولاً هم قرعه به نام آشپزی می خورد و گاهی کاملاً حذف می شود. با این که خیلی دوست دارید یک شام لذت بخش در میان جمع صمیمی خانواده بخورید، ولی ای کاش آشپزی این قدر سخت و طولانی نبود. مگر نه؟
* کلافه از ترافیک بعد ازظهر در ماشین تان نشسته اید و به جای رفتن به یک فست فود به یک غذای خانگی خوشمزه فکر می کنید.
* هر کتابی که جلدش زرد و سیاه باشد می خرید.
* به دنبال پنج نوع غذای رنگ وارنگ برای یک وعده نیستید. فقط یک غذای خوشمزه می خواهید که در کم ترین زمان با مواد سالم و مفید درست شود.

ترتیب مباحث کتاب

کتاب با مقدمه آغاز می شود و به ابزار و آلات آشپزی، ترکیبات غذایی و دستور تهیه ی انواع غذاهای مناسب با برنامه ی زمانی شما می پردازد. کتاب شامل ۵ بخش اصلی است. هر بخش به چند فصل تقسیم شده که هر کدام اختصاص به موضوع خاصی دارد. به خواندن ادامه دهید تا نکات برجسته ی هر بخش را ببینید.

بخش ۱: سریع پختن، خوب خوردن

این بخش به شما می گوید که چرا حتی وقتی که فکر می کنید وقت ندارید، باید غذا بپزید. قطعاً نشاندن بچه ها در صندلی عقب ماشین و بردن آن ها به یک فست فود، هر چقدر هم که در باره اش تبلیغات شده باشد، نمی تواند افراد خانواده را به هم نزدیک تر کند. غذاهایی که من به شما توصیه می کنم، همان اندازه از وقت تان را می گیرد که در رفتن و برگشتن از یک فست فود تلف خواهد شد.
کمک تان می کنم تا وسایل و مواد مورد نیازتان را آماده کنید. امکان دارد سر تاسر آشپزخانه را مجهز به آلات و ابزار کنید ولی در حقیقت تنها تعداد کمی از آن ها در سرعت بخشیدن به آشپزی به دردتان می خورند. گنجینه ای را که در حکم دست سوم شماست، مرتب و منظم نگه دارید. برای تهیه ی هر وعده غذای ۳۰ دقیقه ای احتیاج به یک سری مواد غذایی دارید. موادی که در قفسه های آشپزخانه نگه می دارید و در غذاهای متنوع استفاده می کنید. سوپر مارکت ها مملو از موادی هستند که آشپزی سریع و آسان را برای شما میسر می کنند. وظیفه ی شما پیدا کردن این مواد و استفاده از آن هاست. درهمین بخش راه تبدیل آشپزخانه تان را به یک محیط ایده آل برای سریع تر کردن کارها و نه کند تر شدن آن ها نشان می دهم.

بخش ۲: کسب مهارت برای سرعت

مهارت های ۳۰ دقیقه ای قبل از ورود به آشپزخانه آغاز می شوند. بنا بر تجربه ی من غذاهای گیاهی پخته شده با سبزیجات تازه همیشه سریع تر و آسان تر از بقیه ی مواد حاضر می شوند. به همین دلیل در این بخش به نکات مهمی درباره ی سبزی ها اشاره می کنم. واقعیت این است که برای آشپزی سریع، احتیاج به یک سری مهارت ها هم دارید. با وجود روش های رایجی مثل سرخ کردن، کباب کردن و بخار پز کردن، دیگر از آماده شدن غذا در ۳۰ دقیقه مطمئن باشید. در این نوع آشپزی، استفاده از مواد مناسب بسیار مهم است. هم چنین در این بخش، اهمیت آماده کردن مواد در آشپزی سریع را می بینیم.
با یاد گرفتن انواع سس ها می توانید یک غذای معمولی را تبدیل به غذایی لذیذ و فوری کنید. در این بخش تمام اطلاعاتم مربوط به سس ها را در اختیار شما می گذارم.
اصلاً چرا به آشپزی به چشم نوعی سرمایه گذاری نگاه نکنیم. یعنی این که چند ساعت از تعطیلات آخر هفته را صرف پختن غذا کنید و در عوض در طول هفته از وجود غذاهای آماده شده لذت ببرید. یخچال تان را با باقی مانده ی غذاها پر کنید تا بعداً دچار مشکل کمبود وقت نشوید.

بخش ۳: غذاهای سریع و آسان

حالا دیگر تمام وسایل و مواد مورد نیازتان را دارید. حتی می دانید قدم بعدی چیست. در این بخش کلیه ی غذاهای ۳۰ دقیقه ای و حتی سریع تر را یاد می گیرید. سوپ ها، سرخ کردنی ها و ساندویچ ها هم مشمول گروه غذاهای ۳۰ دقیقه ای می شوند.
در حالی که به دلیل کمبود وقت به یک شکلات گاز می زنید، اشتیاق تان را برای خوردن یک دسر خوشمزه نادیده نگیرید. در کتاب غذاهای ۳۰ دقیقه ای دسر ها به هیچ وجه فراموش نشده اند. این بخش شامل انواع دسرها و نکاتی است که می توانند در کم ترین زمان و با حداقل زحمت رضایت همگان را جلب کنند.

بخش ۴: غذاهای به مراتب سریع تر و آسان تر

گاهی اوقات احساس می کنم مثل یک توپ فوتبال به دنبال خرده کاری ها از یک نقطه ی شهر به نقطه ی دیگر پرتاب می شوم. این زمانی است که از فشار کمبود وقت به سراغ کیسه ی جادویی ترفندهای آشپزی می روم. در این بخش می بینید که چطور می توانید راه حل هایی برای تهیه ی یک شام فوری پیدا کنید. چگونه انواع غذاها را با سینه ی مرغ و گوشت سرو کنید، گوشت را با سس باقیمانده در ماهی تابه ی غذا خوشمزه و خوش رنگ و رو کنید و هم چنین از تحولات عظیمی که در صنعت تولید مواد گوشتی به وجود آمده بهره مند شوید. تکه های گوشت و مرغ پخته را با ژامبون ترکیب کنید و با کمی دست کاری در کم ترین زمان غذایی لذیذ روی میز بگذارید.
گاهی از اوقات، بدون این که متوجه باشید شام در یخچال آماده است و فقط منتظر شماست تا سرو کنید. باقی مانده ی غذای تان را که از رستوران آورده اید مصرف کنید چون اگر زیاد نگه دارید دیگر به درد سگ و گربه ی خانه هم نمی خورد. از این غذاهای باقی مانده در آشپزی استفاده کنید. به سراغ غذاها و موادی که به صورت پراکنده در یخچال باقی مانده است بروید و یک غذای ابتکاری درست کنید.
تولید کنندگان محصولات غذایی به فکر افراد پر مشغله ای چون شما هم بوده اند و انواع غذاهای آماده را با حداقل زمان تهیه در اختیار تان قرار می دهند. خواهید دید که چطور با استفاده از این محصولات و بعضی دست کاری ها، می توانید در یک چشم به هم زدن غذا درست کنید.

بخش ۵: بخش ده تایی ها

این بخش در تمام کتاب های مجموعه ی For Dummies وجود دارد که شامل یک سری نکات عملی در ارتباط با مطالبی است که قصد گفتن آن ها را دارم. فهرستی از وسایل آشپزی مورد علاقه ام را که برای صرفه جویی در وقت بسیار مناسب هستند به همراه راه حل های عملی برای از بین بردن تنش ساعات غذا برایتان تهیه کرده ام.

نمادهای به کار رفته در این کتاب

علائم کوچک و چشمگیر حاشیه های سمت راست صفحات کتاب به منظور جلب توجه شما به نکات مربوط به غذاهای ۳۰ دقیقه ای هستند. معنی هر نماد در زیر توضیح داده شده است.
در آشپزی پر سرعت، احتمال پرت شدن حواس خیلی وجود دارد. این شکل شما را متوجه خطرهای احتمالی می کند. شرایطی را که این نماد به آن اشاره می کند می تواند برای امنیت خودتان و غذایی که می پزید خطرناک باشد.
با تغییر دادن ترکیبات، می توانید با دستور یک غذا، دو یا سه غذای دیگر هم بپزید. این شکل، راه هایی را به شما توصیه می کند که بدون نیاز به وقت بیشتر، غذاهای متنوع تری بپزید.
با این که مطمئن هستم تمام مطالب را به خاطر می سپارید، اما باز هم این نماد در یاد آوری بعضی اطلاعات مهم کمک تان خواهد کرد.
گاهی اوقات برای به موقع حاضر کردن غذا، مجبور به شکستن بعضی از قوانین هستید. این نماد به میان برهای موجود برای چنین قانون شکنی هایی اشاره می کند.
جایی که بتوانید با یک اطلاع رسانی مختصر، آشپزی را سریع تر و آسان تر کنید با این نماد مشخص می شود.

مقصد بعدی

خانم ها و آقایان اجاق ها را روشن کنید. یکی از مهم ترین ویژگی های مجموعه کتاب های For Dummies (از جمله همین کتاب)، غیر مرتبط بودن آن ها با یکدیگر است. یعنی مجبور نیستید جلد به جلد همه ی آن ها را بخوانید. در مورد این کتاب هم می توانید مثل بقیه ی کتاب ها از اول شروع کنید و یا این که از یک مطلب به مطلب دیگر بروید. مثلاً اگر طرز تهیه ی یک غذای فوری را می خواهید اول به سراغ همان فصل بروید. یا اگر ترجیح می دهید اول نگاهی به تکنیک های آشپزی ۳۰ دقیقه ای بیاندازید مستقیماً به فصل مربوط به خودش مراجعه کنید. همه ی این ها بستگی به میل شما دارد ولی در هر حال آرامش و لذت بردن را فراموش نکنید. اگر قرار باشد سر میز غذا با دندان های کلید شده و چهره ی در هم رفته بنشینید، نمی توانید از میوه های خوشمزه ی درخت زحماتتان لذت ببرید.

نظرات کاربران درباره کتاب غذاهای سی دقیقه ای

مزخرفه. حالا که میخوایم همش از مواد کنسرو شده و منجمد استفاده کنیم خب همون غذاهای بیرون رو میخوریم در ضمن این مواد عجیبی رو که برا تهیه غذا میگه از کجا گیر بیارم
در 3 سال پیش توسط مریم دشتی
واقعا انتخاب چند بخش و نمونه برای معرفی کتاب اینقدر دشواره که کسی توی شرکت شما بلد نیست؟ یکی از عواملی که فروش کتاب رو میاره پایین همین نحوه انتخاب نمونه است!
در 5 ماه پیش توسط مهران شوکتی
خب ابن که همش مقدمه بود ؟! حداقل بدونیم چطور داده یاد میده یا اصلا متن کتاب چطور پیش میبره !
در 1 سال پیش توسط ترمه
برا من مفید بود
در 4 هفته پیش توسط poo...sar
لطفاکتابهای دیگر فور دامیز رو هم بزارید مثل فلسفه و داستان نویسی
در 3 سال پیش توسط شلاله سلمانزاده
خیلی خوب
در 2 سال پیش توسط gho...m54
این خوبه ولی کتاب کار ششم وفرمولی می خواهم
در 2 سال پیش توسط gho...m54
مثله بقیه کتاب های آشپزی نمیتونم همهی موادشو فراهم بکنم:)
در 2 ماه پیش توسط صادق سلطانی
کتاب فوق العاده عملی و مفیدی است که به نسبت حجم زیادش با قیمت بسیار مناسبی ارائه شده. خیلی ممنونم.
در 3 سال پیش توسط مهناز پیک