فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آوند دانش و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب رژیم جی.ال.

کتاب رژیم جی.ال.
رژیم غذایی بر پایه ی اندازه ی گلوکز

نسخه الکترونیک کتاب رژیم جی.ال. به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۵۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب رژیم جی.ال.

از رژیم‌های زودگذر خسته شده اید؟ دنبال برنامه غذایی سالمی هستید؟پس این کتاب برای شما است. با خوردن غذاهای کم جی.ال. وزن خود را کنترل و سلامت تان را بهبود ببخشید. نویسندگان متخصص این کتاب اساس علمی برنامه غذایی کم جی.ال. را برای شما توضیح می‌‌دهند و به شما کمک می‌کنند قوانین رژیم جی.ال.را وارد زندگی روزمره‌تان کنید. همچنین ۷۰ دستور غذای کم جی.ال را در این کتاب برای شما گردآوری کرده ایم.

ادامه...

بخشی از کتاب رژیم جی.ال.

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

درباره ی نویسندگان

نایجل دنبی دانش آموخته ی رشته ی تغذیه از دانشگاه کلدونین گلاسکوست که در صنعت کترینگ فعالیت می کند. دنبی سرآشپزی ماهر است و سابقاً رستوران شخصی اش را اداره می کرده است. او در سال ۲۰۰۳ مرکز مشاوره ی تغذیه ی خود را راه انداخت و ارائه ی خدمات کلینیکی در چند بیمارستان را آغاز کرد. نایجل همچنین برای نشریاتی چون Telegraph Magazine, Zest, Essentials و چندین نشریه ی دیگر مطلب می نویسد و در رادیو و تلویزیون نیز در برخی از برنامه های خبری بی بی سی و آی.تی . ان شرکت می کند. نایجل همچنین کتاب تغذیه For Dummies را نیز تالیف کرده است.

سو بایک سخنران تغذیه و سلامت عمومی دپارتمان ورزش و علوم سلامتی دانشگاه بریستول است. او عضو کمیته ی روابط عمومی انجمن رژیم بریتانیاست و در باب موضوعات مربوط به تغذیه مقالات فراوانی نوشته است. او نیز دیگر مولف کتاب تغذیه For Dummies است.

مقدمه

کافی است در کتاب فروشی محله تان گشتی بزنید تا ردیف کتاب هایی را ببینید که در آن وعده ی کاهش حیرت آور وزن بدن در یک چشم به هم زدن و با کمترین تلاش آمده است. آنچه بیشتر این کتاب های رژیمی با نام «تنظیم سریع» به شما نمی گویند این است که بخش عمده ی وزنی که کم می کنید، آبی است که همراه مواد مغذّی از دست می دهید و آنچه می خورید، آن قدر کم آب و و بی مزه است که به جای تلاش برای کسب سلامت، مایوس می شوید.

رژیم غذایی بر پایه ی اندازه ی گلوکز For Dummies، اعتیاد به مصرف مواد قندی را قطع می کند و به شما برنامه ای می دهد تا ضمن بهبود وضعیت سلامت تان، وزن هم کم کنید و در همه ی عمر آن را ثابت نگه دارید و در عین حال تندرستی خود را افزایش دهید. ما وعده یا قول دروغی به شما نمی دهیم اما راجع به راه و روش های آسان رژیم گرفتن راهنمایی های خوبی می کنیم و دستور تهیه ی غذاهای خوشمزه ای را که دلتان می خواهد آنها را بارها و بارها بخورید، در اختیارتان می گذاریم. یکی دو هفته بعد از خوردن غذاهایی که گلوکز پایین دارند، به جای این که دچار روزمرگی شوید و فقط امروز را به فردا برسانید، احساس سرزندگی می کنید، قول می دهیم.

درباره ی این کتاب

رژیم غذایی بر پایه ی اندازه ی گلوکز For Dummies، مقررات سفت و سختی برایتان وضع نمی کند و لیستی از پرهیزهای غذایی به شما نمی دهد تا با نخوردن آنها احساس محرومیت و هنگام با ولع خوردن شان، احساس گناه کنید. به جای آن، توضیح می دهیم که چطور می توانید برای مدت بیشتری سیر بمانید، کمتر هوس غذا خوردن کنید و وزن تان را، با انرژی موجود در قدم هایتان، کنترل کنید. بهترین مزیت رژیم جی. اِل (Glycemic Loud، رژیم غذایی بر پایه ی شاخص گلوکز یا به اختصار.G.L)، علاوه بر کنترل وزن، شناسایی فواید واقعی آن است، مثل پایین آوردن خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت.
به شما نشان می دهیم که چطور غذایی را بعد از غذای دیگر بخورید و برای پایین آوردن جی. اِل. غذایتان چگونه آنها را با یکدیگر مخلوط کنید تا بهترین گزینه ها را برای سلامت تان انتخاب کنید. برای تهیه ی منوهای غذا، خرید مواد غذایی، بیرون غذا خوردن و پیگیری این برنامه ها هم توصیه های خوبی خواهیم کرد.

قواعد رعایت شده در این کتاب

برای این که همه چیز در سراسر متن هماهنگ و قابل فهم باشد، این قرارها را گذاشته ایم:
لغت های جدید ایتالیک اند و برای فهم بهتر آنها توضیح کوتاهی آورده ایم.
واحدهای اندازه گیری برای دستورالعمل های غذایی به هر دو سیستم متریک و سلطنتی انگلستان است. از هر کدام که خواستید، بهره ببرید؛ اما وقتی از یک دستور استفاده می کنید، کارتان را با واحد دیگر دنبال نکنید! واحدهای اندازه گیری آمریکایی را هم پیدا می کنید. بعضی از اسامی را که بیشتر از یک نام دارند، در پرانتز می گذاریم، مثل کدوی مسما (قلمی).
همه ی دستورالعمل های ما با لیستی همراه است که میزان مواد موجود در هر وعده را نشان می دهد.
نماد در کنار دستورها به این معناست که این غذا مناسب گیاه خواران است. توصیه می کنیم قبل از تهیه ی غذا، میوه ها و مواد غذایی را با آب بشویید.

آنچه لازم نیست بخوانید

دلتان می خواهد بروید سراغ مطالب مهم، اما برای خواندن همه ی قسمت ها در هر فصل وقت تان تنگ است؟ با این احساس آشناییم و به همین دلیل سعی کرده ایم مطالب غیر ضروری را مشخص کنیم. خواندن بعضی قسمت های این کتاب، ممکن است به شما لذت و اطلاعاتی بدهد، ولی برای درک شما از جی. اِل. حیاتی نیست. برای مثال:

متن های داخل کادر خاکستری: همان کادرهایی که در بعضی صفحات این کتاب دیده می شود و حاوی داستان ها و مشاهدات جالب کوتاهی است، اما خواندن شان ضروری نیست.

هر چیزی با نشانه ی نکات فنی در کنار آن: این اطلاعات ممکن است جالب باشد، اما برای درک شما از جی. اِل. خیلی مهم نیست.

تصورات خنده دار

کتاب های For Dummies، برای خوانندگان خاصی در نظر گرفته می شود. این کتاب هم فرقی با بقیه ندارد. وقتی این کتاب را می نوشتیم، درباره ی شما چنین تصوراتی داشتیم:

در مدرسه یا دانشگاه تغذیه نخوانده اید و حالا می خواهید با به کارگیری یک رژیم غذایی متعادل برای خود و خانواده تان، زندگی سالم تری داشته باشید.
نمی دانید کدام رژیم برای کنترل وزن بدن تان و سالم ماندن بهتر است و از راه حل های سریع و پیروی از مد و «رژیم های معجزه آسا» رضایت ندارید.
اطلاعات اصولی می خواهید، اما نمی خواهید متخصص کنترل وزن و تغذیه ی سالم بشوید یا ساعت های زیادی را برای کسب اطلاعات اینچنینی، لابه لای کتاب ها و مجلات پزشکی صرف کنید.

ترتیب مطالب این کتاب

این کتاب را طوری طراحی کرده ایم که لازم نیست خواندن آن را از فصل ۱ شروع کنید و به آخر برسانید. می توانید به هر جای آن که خواستید شیرجه بزنید و همان جا انبوهی از اطلاعات خوشمزه را درباره ی رژیم جی. اِل. پیدا کنید.

بخش اول: شروع کار

اطلاعات مربوط به این که چرا خوردن غذاهایی که جی. اِل. پایینی دارند، مناسب ترند و چرا جی. اِل. در بدن می ماند در فصل ۱ جا گرفته است. اگر می خواهید سفر سریعی بکنید به دنیای چند دهه ی گذشته ی رژیم های پر از مواد قندی و ببینید دانش چطور ما را هدایت کرده تا بفهمیم جی. اِل. برای کنترل وزن هم موثر است و هم سالم، یکراست به سراغ فصل ۲ بروید. فصل ۳ با یک راهنمای شروع رژیم، آغاز می شود؛ برنامه ی غذاهای پیشنهادی، و راه هایی برای گنجاندن همه ی عناصری که در یک رژیم سالم برایتان لازم است.

بخش دوم: خرید کردن و بیرون غذا خوردن

در فصل ۴، اصول ورود به سوپرمارکت ها و خروج از آنها را یاد می گیرید؛ البته با آنچه لازم دارید و بی آنچه لازم ندارید تا بتوانید با خرید مواد مغذی و سالم کنترل بیشتری روی بدن تان داشته باشید. ضمناً برای فوری خوردن غذا یا برداشتن لقمه ای برای زمان کوتاه ناهار، می توانید بهترین گزینه ها را پیدا کنید. فصل ۵ برای خوردن غذاهای کم جی. اِل. از هندی گرفته تا مکزیکی، شما را به سفر دور دنیا می برد.

بخش سوم: دستورهای غذایی از صبحانه تا شام

فصل ۶، دستور پخت صبحانه ای کم جی. اِل. را برای هر سلیقه ای دارد. فصل ۷ یک ظرف غذای کم جی. اِل. برای ناهار در دفتر کار یا بین راه دارد که به اندازه ی غذای خانگی خوشمزه است. فصل ۸ دستور پخت شام های دوست داشتنی را در اختیارتان می گذارد که می توانید بعضی از آنها را ظرف چند دقیقه آماده کنید و سر میز شام بیاورید و بعضی دیگر را با صرف کمی وقت برای مناسبت های خاص تهیه کنید. در فصل ۹ انواع دسرهای خوشمزه را گنجانده ایم و فصل ۱۰ میان وعده های مغذی را برای بین روز معرفی کرده است.

بخش چهارم: بهینه کردن جی. اِل.

می خواهید بدانید برای کنترل جی. اِل. در وعده های غذایی تان، چطور می توانید غذایی که جی. اِل. پایین دارد را با غذایی که جی. اِل. بالا دارد، مخلوط کنید؟ به فصل ۱۱ بروید. فصل ۱۲ توضیح می دهد که جی. اِل. در کجا با جنبه های دیگر زندگی سالم تناسب دارد و فکر شما را هم به جای درستی هدایت می کند تا تغییرات مثبتی در روش زندگی تان بدهید. به منظور آشنایی با مزایای رژیم جی. اِل. برای سلامتی، به فصل ۱۳ بروید، حتی اگر نمی خواهید وزن تان را کم کنید، می توانید ببینید با خوردن غذاهایی که جی. اِل. پایینی دارند، چه سودی به سلامت خودتان می رسانید.

بخش پنجم: بخش ده تایی ها

نمی توانید از مجموعه ی For Dummies کتابی پیدا کنید که بخش ده تایی ها نداشته باشد! این بخش، ده فایده ی خوردن غذاهایی که جی. اِل. پایین دارند را به شما می گوید. علاوه بر آن، ده منبع کمک، پشتیبانی و اطلاعات اضافی را در اختیارتان می گذارد. ضمناً در این بخش می توانید ده غذای جانشین فوق العاده آسان برای رفع مشکل غذاهایی با جی. اِل. بالا پیدا کنید.

نمادهای به کار رفته در این کتاب

روش مفید For Dummies برای جلب توجه شما هنگامی که نگاهتان روی صفحات کتاب حرکت می کند، استفاده از نمادهاست. این علامت ها شکل های مختلف و معانی خاصی دارند:
این آقا باهوش به نظر می رسد؛ زیرا اصطلاح هایی را که کارشناسان جی. اِل. استفاده می کنند، توضیح می دهد.
این نقاب دار متعجب به دل افسانه های مربوط به رژیم های غذایی می زند و حقیقت آنها را برای شما فاش می کند.
این خرده اطلاعات سودمند را بررسی کنید و به ذهن بسپارید.
این علامت توجه شما را به اصطلاحات و فرایندهای واضح و دقیق فنی جلب می کند؛ جزئیاتی که جالب اند؛ اما برای درک شما از یک موضوع خیلی مهم نیستند. به عبارت دیگر، اگر بخواهید، می توانید از خواندن شان صرف نظر کنید.
روی اطلاعات مربوط به زمان و پرهیز از تنش هایی تاکید می کند که می توانید از آنها برای بهبود بخشیدن به روش زندگی کم جی. اِل. خودتان استفاده کنید.
این بمب، وجود تله ها را به شما هشدار می دهد تا بیشتر مراقب باشید.

مقصد بعدی

اینجا بهترین بخش است. برای خواندن کتاب های For Dummies مجبور نیستید از روی جلد تا آخر آن را بخوانید. در حقیقت، می توانید به هر جای این کتاب ها که می خواهید، سری بزنید و با این حال از آنچه می خوانید درکی داشته باشید، چون ما در تلاش ایم که هر فصل، پیام کاملی به شما بدهد.
اگر می خواهید با بهترین غذاهای محله تان که جی. اِل. پایین دارند، آشنا شوید یکراست به فصل ۵ بروید. اگر همیشه در پی خوردن غذاهای سالم بوده اید، گزینه ی شما فصل ۱۳ خواهد بود. می خواهید امشب غذایی بپزید که از جی. اِل. پایینی برخوردار است؟ غذای مورد علاقه تان را از فصل ۸ انتخاب کنید. می توانید برای پیدا کردن طبقه بندی های وسیع، اطلاعات به فهرست رجوع کنید یا برای یافتن چیزهای مشخص تر به فهرست الفبایی نگاه کنید.
اگر مطمئن نیستید که چه می خواهید، شاید دلتان بخواهد از بخش یک شروع کنید. فصل های این بخش همه ی اطلاعات اساسی را برای درک رژیم جی. اِل. در اختیارتان قرار می دهد و به جاهایی اشاره می کند که می توانید به دنبال اطلاعات دقیق تر بگردید.

نظرات کاربران درباره کتاب رژیم جی.ال.

عالیییی.خیلی مفیده
در 2 سال پیش توسط sam...uli
واقعا کاربردیه مرسی
در 2 سال پیش توسط mah parin
بسیار کتاب خوبی هست برای تغذیه صحیح و جلوگیری از دیابت که تو کشور ما خیلی داره همه گیر میشه مرسی
در 3 سال پیش توسط آرزو آقاجانی
خیلی عالیهههه مرسی فیدیبو
در 2 سال پیش توسط mah...d91
کتاب خوبیه
در 3 ماه پیش توسط msa...zad
نمیدونم چرادوست دارن تعریف الکی کنن .این کتاب چه چیزجدیدی داره که رژیم گیرنده هاازقبل ندونن؟یکسری دستورغذایی هم داره خارجیه نه به ذایقه وعادات غذایی ما میخوره وهم اینکه نصف موادغذاییش توایران نیست
در 5 ماه پیش توسط k.t...afi
خوب بود
در 3 ماه پیش توسط ناديا شفيعي
اولش که مقدمشو خواندم خیلی امیدوارکننده صحبت می کرد و بعدش دیدم که:۱. غذاهایی که توصیه میشه توی آمریکا متداوله. ۲.واقعا اونجوری که تو مقدمه نویسنده درباره مطالب مفید و دسترسی آسان به مطالب توصیف کرده گزافه گویی بیش نیست.
در 2 ماه پیش توسط عابد عباسی
سلام دوستان لدفا هرکس خریده بگه مفیده بوده یا خیر من رشتم تربیت بدنیه ب شدت نیاز ب کتاب های آناتومی و تغذیه دارم و نمیخوام به دانشگاه اکتفا کنم اما نمونه هایب ک گذاشتن قدرتی برای تصمیم گیری نمیده چون یا ۲۵ صفحه تقدیره و یا انقد کیفتش پایینه نمونه ک آدم متوجه نمیشه ک آیا کتاب مورد نظرش هم همین کیفته و خب آدم ریسک نمیکنه رو پولش ممنون میشم راهنماییم کنید
در 4 ماه پیش توسط بهار ?
عاااالی
در 12 ماه پیش توسط منیژه قطبی