دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب بازگشت به نهج البلاغه فیدی‌پلاس

کتاب بازگشت به نهج البلاغه
گزیده ای از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی

نسخه الکترونیک کتاب بازگشت به نهج البلاغه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب بازگشت به نهج البلاغه

نهج البلاغه، آینه اندیشه‌های سیاسی، تربیتی و کارنامه حکومتی امام پاکان و پیشوای پرواپیشگان، امام علی(ع) است که در بحران سدۀ اوّل اسلام و هنگامه برخورد دو جهان‌بینی کاملا متضاد، در معرض دید تاریخ قرار گرفت. خلافت پنج سالۀ آن حضرت که ادامۀ حکومت پیامبر اکرم بود، الگویی در مکتب سیاست پدید آورد که نه تنها در آن روزگار درخشید، بلکه پس از هزار وچهارصد اندی سال، ایده‌آل بشریت مظلوم و الهام بخش انسان‌های آزاده است. امام علی(ع) موفق شد علیرغم شرایط نامطلوب سیاسی و بحران‌های حاد اجتماعی که مولود خباثت دنیاپرستان کوردل بود، نمونه‌ای از جامعه اسلامی را به وجود آورده و راه و رسم حکومت اسلامی را به دنیا نشان دهد. عملکرد آن امام همام نیز درس حکومت و سیاست انسانی را آموخت که نه تنها جهان اسلام بلکه بشریت بدان مباهات می‌کند. پس از آن دوران کوتاه و نورانی، تا طلیعۀ قرن پانزدهم، هجرت صدای عدالت علی(ع) همراه آواز سوزناک آن بزرگ در چاه دنیاپرستی و استعمار، مورد بی‌مهری و سرکوب بود و فرمان‌ها و سیرۀ عدالت‌آموز امام عادلان تنها در حوزۀ علم و تحقیق استفاده می‌شد.

ادامه...

مشخصات کتاب بازگشت به نهج البلاغه

بخشی از کتاب بازگشت به نهج البلاغه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب بازگشت به نهج البلاغه

عالی، در مورد حکومت و حاکم در نهج البلاغه، توصیه ب پژوهشگران برای تبیین نهج البلاغه، جایگاه قرآن و نهج البلاغه در زندگی، و در مورد چند موضوع از نهج البلاغه نوشته شده....
در ۳ سال پیش توسط ker...che ( | )
بَه بِه این کتاب?
در ۲ سال پیش توسط sha...i77 ( | )
کتاب خوبی هست
در ۳ سال پیش توسط a.s...sra ( | )