دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب طهرانی فیدی‌پلاس

کتاب طهرانی
پنجره‌ای به آداب رسوم اهالی تهران قدیم

نسخه الکترونیک کتاب طهرانی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب طهرانی

در حدو سال ۱۳۱۷ یا ۱۳۱۸ شمسی، که اولین سرشماری صورت گرفت، تهران جمعیتی معادل ۳۰۰ هزار نفر داشت. در این زمانه شناسنامه اجباری شده بود و هیچ کاری بدون داشتن شناسنامه صورت نمی‌گرفت. روی نقشه، تهران به صورت هشت ضلعی ناقص الاضلاعی بود که با خندقی که به دورش حفر شده بود از زمین‌های اطرافش جدا می‌شد. شهر با سیزده دروازه با خارج ارتباط داشت. عرض خندق دور شهر حدود ده متر و نیم بود که در زمان ناصرالدین شاه ایجاد شده بود. این خندق محل زندگی الواط و اراذل و فقرا و کولی‌ها و... بود. حدود شمال شهر تهران موازی خیابان شاهرضا (انقلاب فعلی) نرسیده به پیچ شمیران تا کمی بعد از چهارراه کالج بود. مرز غربی در چهارراه شاه (چهارراه جمهوری)؛ مرز شرقی در مسیر خیابان شهباز – ۱۷ شهریور فعلی – تا بعد از میدان ژاله – میدان شهدا فعلی – و مرز جنوبی شهر تهران در امتداد خیابان شوش تا میدان شوش بود.

ادامه...

مشخصات کتاب طهرانی

بخشی از کتاب طهرانی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب طهرانی