دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب کوته‌نوشته‌های وایبری

کتاب کوته‌نوشته‌های وایبری

نسخه الکترونیک کتاب کوته‌نوشته‌های وایبری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب کوته‌نوشته‌های وایبری

چند سال پیش فقط چند کلمه «ضایع شدن» و «سه نکردن» و چیزهایی مثل آن برای پدر و مادرها قابل‌فهم نبود؛ اما دایرۀ این لغات خیلی وسیع‌تر شده است. سر‌و‌کله موسیقی رپ که پیدا شد، تعداد این کلمات حتی بیشتر هم شد. اگر پدر و مادرها معنای آن چند تای اول را به زحمت می‎توانستند بفهمند یا حدس بزنند، از این کلمات جدیدتر حتی سر هم در نمی‎آوردند. اما کار به همین‌جا هم ختم نشد. با پیدایش رسانه‌های جدید زبان خاصی پیدا شد. این جوان‌ها بودند که حرف از «اس خالی انداختن» (اس‌ام اس یا پیام کوتاه خالی فرستادن) می‌زدند، عکس‌ها و لینک‌ها را با هم شیر (سهیم شدن) می‎کردند، همدیگر را اَد می‎کردند (دعوت کردن یا اضافه کردن به فهرست تلفن همراه یا ایمیل)، روی وال (دیوار در فیس‌بوک) هم می‎نوشتند، لاو می‎ترکاندند. حرف‌هایی که با کوتاه‌ترین کلمات و جملات خطاب به فرد یا جمعی روی صفحات ثبت می‌شوند، همه نشان از بی‌حوصله بودن کاربران پردغدغه و سرشلوغی دارندکه با وجود تکثر و تنوع شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی در فضای مجازی، ترجیح می‌دهند برای جا گرفتن چندین هندوانه در دست‌شان، کوچک‌ترین آنها را انتخاب کنند و در فضای مجازی به دنبال کوتاه‌ترین‌ها و سریع‌ترین‌ها هستند. ادبیات ارتباطی نیز در این فضا دست‌خوش تغییراتی شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب کوته‌نوشته‌های وایبری

بخشی از کتاب کوته‌نوشته‌های وایبری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب کوته‌نوشته‌های وایبری