پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب حل مسائل سازمانی با استفاده از فنون مالی رویکرد کلینیکی

کتاب حل مسائل سازمانی با استفاده از فنون مالی رویکرد کلینیکی

نسخه الکترونیک کتاب حل مسائل سازمانی با استفاده از فنون مالی رویکرد کلینیکی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب حل مسائل سازمانی با استفاده از فنون مالی رویکرد کلینیکی

امروزه سازمان‌ها با تغییرات پیچیده و گسترده محیطی روبرو هستند این تغییرات در دو محور اساسی «جهانی شدن» و «تکنولوژی اطلاعات» در جریان است. مدیران سازمان‌ها باید تدابیری اتخاذ کنند تا ضمن درک کامل تغییرات محیطی واکنش مناسبی نیز به آن نشان داده و بتوانند در شرایط سخت رقابتی به فعالیت خود ادامه دهند. لذا این امر تنها از طریق یادگیری مستمر و ایجاد نظام آموزشی مناسب برای مدیران سازمانها امکان‎پذیر است تا قادر باشند روش‌های جدیدی را برای حل مسایل سازمان خود بیابند چرا که قفل‎های امروزی کلیدهای امروزی می‎خواهد. اداره سازمان‌ها نیازمند خردهای ششگانه استراتژی، مالی، بازاریابی، سیاست، منابع انسانی و فنی مدیران است و با توجه به اینکه مدیران ارشد سازمان‌ها درحوزه مالی با مسایل متعددی اعم از نقدینگی، قیمت تمام شده، بازدهی دارائی‌ها، ریسک‌های مالی و غیره مواجه می‎باشند لذا در این کتاب تلاش شده است با ارائه رویکردی جدید، چگونگی استقرار خِرد مالی در سازمان بیان شود. رویکرد ارائه شده در این کتاب رویکرد کلینیکی است که در مقابل رویکرد تحلیلی قرار می‌گیرد. در رویکرد تحلیلی صرفاً مباحث نظری مطرح و بعضاً هم کاربرد آن ارائه می‎شود در حالی که در رویکرد کلینیکی ارائه مطالب صرفاً معطوف به حل مساله می‎باشد. در رویکرد جدید (کلینیکی) با مسایل سازمانی به مثابه یک نوع بیماری برخورد می‎شود و کلیه مراحلی که توسط یک پزشک برای تشخیص و درمان بیماری انجام می‎شود برای حل مسایل سازمانی نیز بکار می‎رود، بطوریکه برای حل هر مساله نشانه‎های موجود در سازمان بررسی وعلل ممکن مساله بیان می‎شود (فرضیه‌سازی)، در ادامه برای تشخیص علت اصلی ایجاد مساله، شاخص‌های متعددی ارائه می‎شود که می‎تواند بعنوان یک ابزار در اختیار مدیران قرار گیرد و نهایتاً برای درک و تفسیر صحیح شاخص‌ها، مباحث نظری مرتبط بطور کامل بیان می‌گردد. لازم به ذکر اینکه در تبیین شاخص‌ها علاوه بر منابع علمی از تجارب مولفان نیز در سازمان‌های مختلف استفاده شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب حل مسائل سازمانی با استفاده از فنون مالی رویکرد کلینیکی

بخشی از کتاب حل مسائل سازمانی با استفاده از فنون مالی رویکرد کلینیکی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب حل مسائل سازمانی با استفاده از فنون مالی رویکرد کلینیکی

عالی بود
در ۲ سال پیش توسط phd...e80 ( | )
این کتاب میتونه خوب باشه
در ۳ سال پیش توسط علی مونده نت ( | )