پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب اقیانوس آلام

کتاب اقیانوس آلام

نسخه الکترونیک کتاب اقیانوس آلام به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب اقیانوس آلام

محمد سهرابی با وجود طبع شاعرانه­اش از میان تمامی قوالب بیان ادبی، مینی­مال را برای روایت از چند فراز زندگی حضرت زهرا (س) انتخاب و مجموعه­ای از آنها را در قالب کتاب «اقیانوس آلام» منتشر کرده است. قالب مورد نظر سهرابی از این منظر قالبی بسیار بکر و ناب و کمتر تجربه شده برای روایت از موضوعی است که نیاز به بیانی پر احساس و تأثیرگذار برای جلب نظر مخاطب آن هم در میان انواع متن­های مشابه دارد. اما این کتاب تنها در بیان ورایت مینی­مال خود نیست که باعث جذب مخاطب می­شود؛ بلکه مخاطب این بار بدون اینکه نشانی از متن­های مشابه در این اثر ببیند، خود را در مواجهه با متنی می­یابد که با زبانی بسیار عادی و صمیمی نوشته شده است. زبانی که مخاطبان سهرابی می­دانند زبان بیان و گفتمان خود اوست؛ زبانی که او همواره در کلامش برای روایت از اهل بیت (ع) از آن استفاده کرده و بسیار بی­پیرایه­تر و صیقل­خورده­تر از بیان عرفانی او در اشعارش است. از سوی دیگر یکی از رویدادهای قابل اعتنای این کتاب استفاده بسیار فراوان راوی از احادیث معتبر برای ساختاردهی به متن است. سهرابی در این کتاب هر فصل کوتاه از روایت خود را از یک حدیث برگرفته است. در واقع مینی­مال­های وی را می­شود شرحی توصیفی از سوی او برای برخی احادیث روایت شده درباره بانوی دو عالم دانست که با ذوق ادبی وی تبدیل به یک روایت داستانی بکر و کمتر خوانده شده دانست و توالی داستانی آنها نیز رفته رفته به این متن ساختار یک داستان بلند داده است.

ادامه...

مشخصات کتاب اقیانوس آلام

بخشی از کتاب اقیانوس آلام

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب اقیانوس آلام

عالی
در ۲ سال پیش توسط حسام زارعی ( | )
با استناد به روایات و احادیث خیلی زیبا،کوتاه و تاثیرگذار به زندگی حضرت زهرا س پرداخته شده
در ۷ ماه پیش توسط Asma ( | )
فوق العاده، واقعا فوق العاده
در ۸ ماه پیش توسط ali...d77 ( | )
کتاب در عین حال که به نقل های تاریخی پایند بوده بسیار شیرین و زیبا نگارش شده است. و پر است از درس‌های معرفتی
در ۶ سال پیش توسط ... ( | )