پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب پدرسالاری جدید

کتاب پدرسالاری جدید
نظريه‌‌ای درباره تغييرات تحريف شده در جامعه عرب

نسخه الکترونیک کتاب پدرسالاری جدید به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب پدرسالاری جدید

مردان جوانِ مسلح مانعی در شاهراه اصلی ایجاد کرده‌اند. آنان اتومبیل‌ها را متوقف نموده و کارت‌های شناسایی را کنترل می‌کنند. از اتومبیلی دو نفر را بیرون می‌کشند. یکی جوانی است در اوایل بیست سالگی و دیگری مردی است میانسال؛ و هر دو عضو فرقه مذهبی «نادرست». این دو به کنار جاده کشانده می‌شوند و در حالی که زانوزنان تقاضای بخشش می‌کنند، در کمال خونسردی به آنها تیراندازی می‌شود. این صحنه‌ای خیالی نیست، بلکه در جنگی داخلی که هنوز در یکی از مدرن‌ترین کشورهای عربی، معروف به سوئیس خاورمیانه، جریان دارد، رویدادی تقریبا عادی و معمول است. این صحنه به شیوه خشن خود، علاوه بر اینکه به وضوح از هم پاشیدگی لبنان را نشان می‌دهد، سررشته از هم گسیختگی جامعه بزرگتر عربی را، که من آن را جامعه پدرسالار جدید می‌نامم، به دست می‌دهد. البته صحنه‌ها و جنبه‌های دیگری نیز وجود دارند که همه، به یکسان، حاکی از فرآیند انحطاط اجتماعی، سیاسی و اخلاقی‌اند: استبداد سیاسی، فساد، هدر رفتن ثروت نفت، جنگهایی میان اعراب، جنگ ایران‌ـ عراق، تفوق تحقیرآمیز اسرائیل، تسلیم و سرسپردگی مصر.

ادامه...

مشخصات کتاب پدرسالاری جدید

بخشی از کتاب پدرسالاری جدید

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب پدرسالاری جدید