دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب بی‌نظمی در بازاریابی

کتاب بی‌نظمی در بازاریابی

نسخه الکترونیک کتاب بی‌نظمی در بازاریابی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب بی‌نظمی در بازاریابی

درباره کتاب بی‌نظمی در بازاریابی

کتاب «بی‌نظمی در بازاریابی» Chaotics  نوشته‌ی «جان کسليون» و «فيليپ کاتلر» در سال 2009 منتشر شد. این کتاب تصویری شفاف و دقیق از دنیای کسب‌وکار حال حاضر دنیا است و اطلاعات جامع و کاربردی درباره‌ی رکود‌ها و بازارهای اقتصادی می‌دهد. کسب‌وکار در طی چند دهه‌ی گذشته با تغییرات گسترده‌ای روبه‌رو شده از این رو مدیران، اقتصاددانان و افراد فعال در حوزه‌ی کسب‌وکار باید اطلاعات به روزی در حوزه‌ی اقتصاد، سیاست، رشد بیکاری، بورس و ... داشته باشند. بحران‌های مالی که طی دو دهه‌ی گذشته تمام کشورهای دنیا را فرا گرفته سبب ایجاد یک رکود عمیق در تمامی کسب‌وکارها شده است. آشفتگی حاصل از این اتفاق‌ها شوک‌های اقتصادی فراوانی را ایجاد کرده و رویکردهای جدید اقتصادی به دنبال داشته است.

«جان کسليون» و «فيليپ کاتلر» نویسندگان کتاب «بی‌نظمی در بازاریابی» بر این باور هستند این رکودهای اقتصادی و آشفتگی‌ها می‌توانند شرکت‌ها و برندهای زیادی را تهدید و موفقیت چند ده‌ ساله‌ی آن‌ها را با شکست روبه‌رو کنند. آن‌ها براساس سال‌ها پژوهش و تحقیق در زمینه‌های اقتصادی این اثر را به نگارش درآورده‌اند تا نشان دهند چگونه در این شرایط می‌توان همچنان به سمت جلو پیش رفت و از فرصت‌ها استفاده کرد. این دو نویسنده معتقدند شرکت‌ها نیازمند یک سیستم هشدار بی‌نظمی برای مدیریت بر عدم اطمینان هستند که در این کتاب چنین سیستمی را شرح داده‌اند. آن‌ها با نوشتن این کتاب قصد داشتند تا افراد مختلف بتوانند همچنان در شرایط بی‌نظمی شرکت خود را به سوی مانور دادن، فعالیت کردن و دستیابی به فروش بالا در عصر جدید هدایت کنند.

کتاب «بی‌نظمی در بازاریابی» اثر «فيليپ کاتلر» پدر بازاریابی نوین و «جان کسليون» از فعالان حوزه‌ی اقتصاد و بازاریابی است. این دو نویسنده بر این باور هستند در شرایط هرج‌ومرج، برنامه‌ی راهبردی چند ساله معنا و کاربردی ندارد از این رو در این کتاب از الگوی بی‌نظمی صحبت می‌کنند. با استفاده از الگوی بی‌نظمی می‌توان در هر زمان و هر کشور از صدمات ناشی از آشفتگی و بحران‌های بزرگ در امان بود. آشفتگی پیش‌بینی‌ناپذیر است و میزان نامشخصی از هرج‌ومرج را ایجاد می‌کند به همین دلیل زیرک‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌ها، آن‌هایی هستند که در حال حاضر مجهز به نظام‌های پیشرفته‌ی اعلام‌خطر هستند.

آشفتگی اقتصادی همانند آشفتگی طبیعی تأثیرات زیادی بر زندگی انسان می‌گذارد و ثبات را از میان برمی‌دارد آن قدر استمرار می‌یابد تا اینکه کل اقتصاد را با یک رکورد یا بحران بزرگ همانند افسردگی روبه‌رو می‌کند. «جان کسليون» و «فيليپ کاتلر» برای کمک و آموزش به مدیران و اقتصاددانان در این شرایط کتاب «بی‌نظمی در بازاریابی» را در چندین فصل زیر به نگارش درآورده‌اند:

 • جهان وارد مرحله‌ی اقتصادی جدیدی شده است.
 • اکنون پاسخ‌های اشتباه مدیریت به آشفتگی، خطرناک می‌شود.
 • الگوی بی‌نظمی؛ مدیریت بر آسیب‌پذیری و فرصت
 • طراحی نظام‌های مدیریتی برای تطبیق‌پذیری
 • طراحی نظام‌های بازاریابی برای تطبیق‌پذیری
 • کامیابی در عصر آشفتگی

ترجمه کتاب بی‌نظمی در بازاریابی به زبان فارسی

کتاب «بی‌نظمی در بازاریابی» نوشته‌ی «جان کسليون» و «فيليپ کاتلر» با ترجمه‌ی «شهناز نايب‌زاده» و «کامبيز حیدر زاده» از سوی انتشارات سیته در سال 1390 در ایران منتشر شده است که نسخه‌ی الکترونیک آن در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. «شهناز نايب‌زاده» مترجم این اثر استادیار مدیریت بازاریابی با همکاری «کامبيز حیدر زاده» دانشیار مدیریت بازاریابی این اثر را ترجمه کرده‌اند. آن‌ها از مترجمان ایرانی فعال در ترجمه‌ی آثار بازاریابی، تبلیغات و کارآفرینی هستند و چندین اثر دیگر تاکنون ترجمه و منتشر کرده‌اند.

در بخش‌هایی از کتاب بی‌نظمی در بازاریابی می‌خوانیم

بسیاری از مدیران اجرایی تولید و عملیات، با دوراندیشی، برنامه‌ریزی و اقدام صحیح می‌توانند هم جایگاه شرکت‌هایشان را برای بقا در برابر هر نوع رکود اقتصادی تعیین کنند و هم در بلندمدت قادر به کسب سودآوری بشوند، چرا که نیروهای محیطی جدید تا مدتی تغییرات فرایندها را به تعویق می‌اندازند. ازجمله‌ی این نیروها نظام‌های نظارتی هستند که هزینه‌های هنگفتی به کسب‌وکار تحمیل می‌کنند. اولین گام برای جلوگیری از تأثیرپذیری سود از رکودهای اقتصادی، تجزیه‌وتحلیل دقیق برای ساده و مؤثر کردن ساختار هزینه‌ی شرکت بدون خلل وارد شدن به ساختارهای پرسود عملیات است. زیر ساختار عملیاتی و اداری سازمانی در شرایط خوب و مساعد اقتصادی به رشد کند و انتخابی تمایل دارد. اما وقتی کسب‌وکار از مسیرش منحرف می‌شود، معمولاً سريع موشکافی می‌شود و در هیئت‌مدیره در معرض تغییرات سریع قرار می‌گیرد.

مدیران اجرایی تولید و عملیات درک می‌کنند که اصلاح ساختار هزینه‌ی شرکتشان، برای کاهش یا حذف هزینه‌هایی که بر فروش تأثیری ندارند، واجب و ضروری است. اما کارکنان حمایتی خدمات فنی، خدمات‌رسانی به مشتری، بازاریابی و فروش که روزانه در معرض هزینه‌های غیرمستقیم قرار می‌گیرند، منابع بسیار خوبی برای تشخیص اقدامات بی‌فایده و ناکارآمد هستند. ادامه‌ی رویکرد میان کارکردی و مبتنی بر همکاری، بهترین راه تشخیص و حذف هزینه‌های مستقیم بدون ارزش‌افزوده و کاهش مخارج غیرمستقیم و غیرضروری اخیر است.

متأسفانه طی رکود اقتصادی عمیق بایستی بعضی تصمیمات دشوار اتخاذ شوند. بدیهی‌ترین راه در مسیر کاهش هزینه‌ها، کاهش کارکنان است. مدیریت نیازمند تعیین این موضوع است که کدام کارگران ارزش بیش‌تری به مجموعه می‌افزایند. یک استدلال می‌تواند این باشد که کل کارکنان ارزش چشم‌گیری به همراه دارند. در این حالت کدام اعضا کم‌ترین میزان ارزش را نسبت به بقیه تولید می‌کنند؟ آیا مناطقی هست که در آن‌ها مسئولیت به‌وضوح همپوشانی داشته باشد؟ اگر چنین باشد در شرایط سخت اقتصادی ممکن است یکی از این دو فرد ناچار به برعهده گرفتن مسئولیت دیگری بشود. نیروهایی که بیش‌ترین ارزش را برای شرکت به ارمغان می‌آورند و در خط حمله نیستند بایستی از ارزش خود برای شرکت مطلع باشند، تا روحیه‌شان حفظ بشود.

وقتی مدیران اجرایی تولید و عملیات می‌پرسند گروه‌های مختلف شرکت چه کمکی می‌توانند بکنند که شرکت دوران سخت را پشت سر بگذارد، می‌توانند به فهرستی از رفتارهای راهبردی تدوین شده برای واحد سازمانی‌شان بنگرند تا اقدامات ضروری را دریابند. فهرست رفتارهای بی‌نظمی تولید و عملیات بایستی طی همه‌ی شرایط به کار گرفته شود. تنها استثنا ممکن است زمان رونق و شکوفایی باشد. به هر حال، حتی آن هنگام نیز نظام اعلام خطر باید کار کند تا هر نوع توسعه‌ی تازه‌ای را که ممکن است به شرکت آسیب برساند، کشف کند.  

مشخصات کتاب بی‌نظمی در بازاریابی

 • ناشر انتشارات سیته
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۶۰,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۰/۰۲/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 2.51 مگابایت
 • تعداد صفحات ۲۲۰ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب بی‌نظمی در بازاریابی

فهرست چرا اینقدر بهم ریخته است؟
در ۳ سال پیش توسط ami...368 ( | )
ترجمه کتاب بسیار غیر روان است و اشکالات دستوری زیادی دارد 😐
در ۳ سال پیش توسط فرزانه طاهونی ( | )
کتاب خوبیست ولی بنظرم برای افرادی مناسب است که سر رشته ای در بازاریابی دارند در ضمن ترجمه خوبی نداره و از نظر ویرایشی نیز مشکلاتی داره.
در ۲ سال پیش توسط سید محسن سادات اخوی ( | )
واقعا ترجمه بدی داره
در ۳ سال پیش توسط صدیقه منوری ( | )
کتاب جالبي است
در ۶ سال پیش توسط هانا خانوم ( | )