پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب کفش‌های آبنباتی

کتاب کفش‌های آبنباتی

نسخه الکترونیک کتاب کفش‌های آبنباتی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نقد و بررسی کتاب کفش‌های آبنباتی

درباره کتاب کفش‌های آب‌نباتی

کتاب «کفش‌های آب‌نباتی» The Lollipop Shoes نوشته‌ی «ژوان هریس» در آپریل سال 2008 منتشر شد. این داستان روایت یک ماجرای عجیب‌وغریب است و برخی از شخصیت‌های آن دارای قدرت‌های استثنایی و خاص هستند. «زوزی دی‌آلبا» یکی از شخصیت‌های محوری این کتاب با هویت مردگان زندگی می‌کند. او زمانی که فردی از این دنیا می‌رود، با مدارک و اعتبار آن مرده زندگی می‌کند. این شخصیت عجیب چمدانی چرمی و یک کامپیوتر کیفی سونی همراه خود دارد که حاوی مشخصات لازم برای صد هویت احتمالی است، او می‎تواند در هر کجا که هست کمتر از چند ساعت اثاثیه‌اش را جمع کند و راه بیفتد و هیچ اثری از خودش به‌جا نگذارد. او در ابتدای کتاب «کفش‌های آب‌نباتی» خود را این‌گونه معرفی می‌کند: «آخرین چهره‌ی اجتماعی من فرانسواز لاوری بود، معلم انگلیسی دبیرستان روسو در ناحیه یازده. سی و دو ساله؛ متولد نانت.»

«زوزی دی‌آلبا» شخصیت متفاوت داستان کتاب «کفش‌های آب‌نباتی» با زنی به نام «یان کاربونی» و دو دخترش، رزت و آنی آشنا می‌شود که آن‌ها نیز قدرت استثنایی دارند. این مادر و دخترها نمی‌خواهند از قدرت جادویی‌شان استفاده کنند ولی به سبب حضور «زوزی» وارد ماجراهای رمزآلود می‌شوند.

کتاب «کفش‌های آب‌نباتی» به گفته‌ی فایننشال تایمز  بهترین اثر «ژوان هریس» تا امروز است. این نویسنده در مورد هر چیز و هر کجا می‌تواند عجیب‌وغریب بنویسد و داستانی خواندنی و پرکشش خلق کند. این نویسنده‌ی خوش‌ذوق داستان «کفش‌های آب‌نباتی» را طی بخش‌های مرگ، یک جاگوار، دو خرگوش، تغییر، ظهور، مردم مهربان، برج و کریسمس نوشته است. این کتاب در آمریکا بانام The Girl with no Shadow منتشر شده است.

درباره ژوان هریس نویسنده‌ کتاب کفش‌های آب‌نباتی

«ژوان هریس»Joanne Harris  نویسنده و داستان‌نویس بریتانیایی که بانام «جوآن هریس» نیز در فارسی شناخته شده است متولد سال 1964 است. او در جوانی تحصیلاتش را در رشته‌ی زبان‌های مدرن و قرون‌وسطایی به سرانجام رساند و نوشتن را از همان دوران آغاز کرد. این نویسنده با انتشار کتاب «شکلات» در سال دو هزار به شهرت جهانی رسید و توجه‌ی منتقدان و صاحب‌نظران را به خود جلب کرد. این نویسنده مضامین گوناگونی را در داستان‌هایش پوشش می‌دهد، او همان‌گونه که ارتباط مادر و فرزند را به تصویر می‌کشد، چهارچوب‌ها و کلیشه‌های جامعه را نقد می‌کند. برخی از داستان‌های او فضایی جادویی و استثنایی دارند و شخصیت‌هایش متفاوت از آدم‌های عادی هستند. او معمولاً شخصیت‌ها را پیچیده و غیرعادی خلق می‌کند و تأثیر وقایع گذشته بر تحولات جاری زندگی را نشان می‌دهد.

«ژوان هریس» نویسنده‌ای برجسته و پرافتخار است. او تا امروز موفق به دریافت چند جایزه شده و آثارش به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. براساس کتاب «شکلات» این نویسنده فیلم سینمایی بسیار موفقی ساخته شد که نامزد چهار جایزه اسکار 2001 و برنده‌ی جایزه بوگی شد.

ترجمه کتاب کفش‌های آب‌نباتی به زبان فارسی

کتاب «کفش‌های آب‌نباتی» نوشته‌ی «ژوان هریس» با ترجمه‌ی «طاهره صدیقیان» از سوی انتشارات کتاب‌سرای تندیس در سال 1387 منتشر شد که نسخه‌ی الکترونیک آن در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. «طاهره صدیقیان» مترجم این اثر کتاب‌ها دیگر «ژوان هریس» ازجمله «کوتوله‌های مقدس» را نیز به فارسی ترجمه کرده است. کتاب «کفش‌های آب‌نباتی» نوشته‌ی «ژوان هریس» با ترجمه‌ی «چیستا یثربی» نویسنده و مترجم معروف ایرانی نیز به فارسی ترجمه شده است که نسخه‌ی الکترونیک آن هم در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و مطالعه موجود است.

در بخشی از کتاب کفش‌های آب‌نباتی می‌خوانیم

به تو گفتم. درست همان‌طور که فکر می‌کردم. در تمام مدتی که در آن فضای متشنج غذا می‌خوردند تماشایشان می‌کردم: آنی با پرتو آبی پروانه‌ای؛ دیگری، قرمز طلایی، برای اهداف من هنوز خیلی کوچک، اما همان‌قدر وسوسه‌انگیز؛ آن مرد- رک و پرهیاهو، اما چیزی به‌حساب نمی‌آید؛ و آخر از همه، مادر؛ هنوز مراقب رنگ‌هایش چنان خاموش که به‌سختی رنگ به نظر می‌رسند، اما بازتابی از خیابان‌ها و آسمان توی آب، به‌قدری متلاطم که هر بازتابی را به چالش می‌طلبد.

قطعاً ضعفی در آنجا وجود دارد. چیزی که می‌تواند امتیازی به من بدهد. این غریزه‌ی شکارچی است که طی سال‌ها در من رشد کرده است؛ توانایی این‌که وجود آهوی لنگ را حتی بدون باز کردن چشم‌هایم احساس کنم. او سوءظن دارد، و بااین‌وجود بعضی از افراد بیش از اندازه دوست دارند باور داشته باشند – به ‌جادو، به عشق، به پيشنهادات شغلی که منفعتشان را سه برابر می‌کند - و همین آن‌ها را در مقابل کسی مثل من آسیب‌پذیر می‌سازد. اين افراد هر بار خام می‌شوند، و اگر چنین هستند تقصیر من چیست؟

اولین بار وقتی نه ساله بودم شروع به دیدن رنگ‌ها کردم. در وهله‌ی اول درخششی کوچک؛ جرقه‌ای از گوشه چشم، لایه‌ای نقره‌ای جایی که ابری وجود نداشت، لکه‌ای نامشخص از چیزی درهم‌تنیده و رنگارنگ در میان جمعیت. همچنان که توجه‌ام بیشتر می‌شد، توانایی‌ام برای دیدن این رنگ‌ها نیز افزایش می‌یافت. یاد گرفتم که هر کس امضایی دارد، حالتی درونی که فقط برای افرادی خاص و با کمک یک با دو تلنگر قابل ‌مشاهده است.

اغلب اوقات چیز زیادی برای دیدن وجود ندارد؛ اکثر مردم به‌اندازه‌ی کفش‌هایشان تیره و کدر هستند. اما گه گاه می‌توان چیزی باارزش به دست آورد. شعله‌ی خشمی از یک صورت بی‌حالت. بیرقی صورتی که بر فراز دو دلداده به اهتزاز درآمده است،  حجاب سبز - خاکستری رازپوشی. البته، هنگام برخورد با مردم می‌تواند کمکی باشد. و موقع ورق‌بازی، اگر پول کم بیاوری.

نمادی وجود دارد که کسانی آن را چشم جادوی سیاه می‌گویند و برای دیگران به‌عنوان آینه‌ی دودآلود شناخته می‌شود. این نشان به من کمک می‌کند روی رنگ‌ها تمرکز کنم. استفاده از آن را در مکزیکو یاد گرفتم؛ و با تمرین و آموزش استفاده از انگشت‌های درست می‌توانستم بفهمم چه کسی دروغ می‌گوید؛ چه کسی می‌ترسد؛ چه کسی به زنش خیانت می‌کند؛ و چه کسی نگران پول است.

کم کم یاد گرفتم رنگ‌هایی را که می‌دیدم دست‌کاری کنم، به خودم درخشش صورتی بدهم، پرتوی چیزی خاص. یا وقتی احتیاط لازم بود، برعکس آن را ردای آرامش‌بخش بی‌اهمیتی که به من اجازه می‌دهد نادیده و فراموش‌شدنی از جایی بگذرم.

مشخصات کتاب کفش‌های آبنباتی

نظرات کاربران درباره کتاب کفش‌های آبنباتی

اول کتاب شکلات ازاین نویسنده باید بخونین تا کتاب کفشهای آبنباتی روبهتر بفهمیم فیلم شکلات هم جالبه درواقع کتاب کفشهای آبنبات جلددوم کتاب شکلات ولی مستقل تر
در ۲ سال پیش توسط سو آقایی ( | )
چرا نسخه چاپی این ترجمه بالای ۵۴۰ صفحه‌ست، در صورتی که ترجمه‌ی خانم یثربی حدود ۱۹۰ صفحه‌ست! اشتباه شده یا علت خاصی داره؟
در ۲ سال پیش توسط گرشاسب گ. ( | )
موضوع و داستان بسیار جذاب، مخصوصا که ادامه رمان بسیار زیبای شکلات است. حتما باید شکلات را خوانده باشید و پیشینه شخصیت ها را بدانید. متاسفانه غلط های دیکته ای زیاد است.
در ۳ سال پیش توسط سلما موذن ( | )
چرا انقدر گرونه؟؟؟ خب پی دی افه این ، چاپی نیست که
در ۳ ماه پیش توسط زهرا محمدی ( | )
به نظرم این کتاب دنباله کتاب شکلات بود و خیلی هم زیبا
در ۴ ماه پیش توسط زهره کوهنورد ( | )
  • ۱
  • ۲
  • بعدی ›
  • آخرین ››