پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب حقایق انکارناپذیر درباره‌ ی مهارت‌های اجتماعی

کتاب حقایق انکارناپذیر درباره‌ ی مهارت‌های اجتماعی

نسخه الکترونیک کتاب حقایق انکارناپذیر درباره‌ ی مهارت‌های اجتماعی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نقد و بررسی کتاب حقایق انکارناپذیر درباره‌ ی مهارت‌های اجتماعی

درباره کتاب حقایق انکارناپذیر درباره‌ی مهارت‌های اجتماعی

کتاب حقایق انکارناپذیر درباره‌ی مهارت‌های اجتماعی نوشته‌ی پگی کلاوس است که اولین بار در سال 2007 منتشر شد. این کتاب با ارائه راهکارها و روش‌های کاربردی به مخاطب می‌آموزد که چطور با استفاده از مهارت‌های اجتماعی بتوانید دانش فنی و تخصصی خود را در جهت موفقیت به کار بگیرید. مهارت‌های اجتماعی شامل رفتارهای شخصی، اجتماعی و ارتباطی و مدیریتی است. به عقیده‌ی نویسنده این‌ها دربرگیرنده‌ی حیطه گسترده‌ای از توانایی‌ها و ویژگی‌های مانند خودآگاهی، وجدان، همدلی، درستی و راستی، کنترل نفس، قدرت نفوذ، قدرت رهبری، توانایی مدیریت زمان و در نهایت مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و مشخصات دیگر است. پگی کلاوس در این کتاب توضیح می‌دهد که مهارت‌های اجتماعی در حقیقت مهارت‌های مکملی هستند که می‌توانند در زندگی شخصی و حرفه‌ای ما بسیار تأثیرگذار باشند. چراکه شما حتی اگر تمام مهارت‌های فنی و تخصصی و حرفه‌ای یک شغل را هم داشته باشید بدون مهارت اجتماعی قادر به ارائه‌ی خود نخواهید بود.

در کتاب حقایق انکارناپذیر درباره‌ی مهارت‌های اجتماعی می‌آموزید که داشتن توانایی در مهارت اجتماعی معیار مهمی برای ارزشیابی و سنجش مثبت عملکرد و کارایی شما خواهد بود. نویسنده برای نوشتن این کتاب از تلاش‌ها، مبارزات و همچنین موفقیت‌ها و دستاوردهای حاصل از کوشش‌های خود در محیط کاری‌اش استفاده کرده است تا نقش و اهمیت مهارت‌های اجتماعی را در کار و حرفه‌تان به شما نشان دهد. اگر فردی خجالتی، کم رو و یا معذب در جمع هستید و در عین حال به دنبال یک شغل خوب هستید این کتاب برای شما مناسب خواهد بود.

کتاب حقایق انکارناپذیر درباره‌ی مهارت‌های اجتماعی را انتشارات کتاب‌سرای تندیس با ترجمه‌ی فهمیه فتحی منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است.

مروری بر فصل‌های کتاب حقایق انکارناپذیر درباره‌ی مهارت‌های اجتماعی

کتاب حاضر متشکل از 8 فصل است:

فصل اول با عنوان خودتان را کنترل کنید به موضوع مدیریت می‌پردازد. این فصل با خود سنجی و مدیریت خود آغاز می‌شود و بعد گستره وسیعی از موضوعات مربوط به مهارت‌های اجتماعی در آن بررسی می‌شود.

فصل دوم کتاب «به انجام رساندن امور» است. تمرکز این فصل بر به انجام رساندن کارهاست. نویسنده در این قسمت تمام اشکال و صورت‌های مختلف و متفاوت درس‌هایی که مربوط به مهارت‌های اجتماعی مهم و ضروری کاری هستند را بیان می‌کند.

فصل سوم با عنوان «زمانی که دهانتان را باز می‌کنید» به مخاطب توضیح می‌دهد که چرا مهارت‌های اجتماعی در جهان امروز بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیداکرده است.
«مدیریت و نحوه‌ی برخورد با انتقادها» عنوان فصل چهارم کتاب است که به شما این واقعیت را نشان می‌دهد که در هر حالی شما مورد قضاوت و انتقاد دیگران هستید، بنابراین بهتر است که با این مسئله مواجه شوید و آن را بپذیرید. درس‌هایی که در این فصل ارائه می‌شوند درواقع تعدادی از مهارت‌های اجتماعی را جان می‌بخشند که چگونگی برخورد با منتقدان و انتقادهایشان را به شما می‌آموزد.

فصل پنجم «چی؟ من و سیاست‌بازی؟» است. در این فصل نویسنده بر موضوع بدفهمی‌ها و تفسیرهای اشتباهی که شغل و حرفه‌ی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد بحث می‌کند. آگاهی و هوشیاری سازمانی، گسترش تأثیر و نفوذ فردی، داشتن یک مشاور، مدیریت امور و از عهده امور برآمدن، عوض کردن بحث در هنگام مواجهه با شایعات و کنترل کردن روابط صمیمانه در محیط کار از جمله مواردی هستند که در این قسمت به آن‌ها پرداخته شده است.
فصل ششم «مارک گذاری فخرفروشی» با سؤالی ساده آغاز می‌شود: آیا فکر می‌کنید که داغ زنی فقط مختص گاوهاست و این که کلمه غرور به معنی مباهات کردن به خود و فخرفروشی فقط یک کلمه چهار حرفی ساده است؟ در این فصل، تعدادی از مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی مرتبط با خود ارتقایی بیان می‌شود.

فصل هفتم «موضوعات مهم و حیاتی: جنسیت، نسل و فرهنگ» بر مواردی تاکید می‌کند که می‌تواند باعث اختلافات در محیط کار شوند ولی در عین حال مهارت‌های اجتماعی زیادی را برای مقابله و برخورد با موضوعاتی که از تفاوت‌های نسلی، جنسیتی و فرهنگی بر می‌خیزد پیشنهاد می‌کند.

فصل هشتم با عنوان «رهبری گروه» از بعضی از مهارت‌های اجتماعی که در پشت یک رهبری و مدیریت خوب است پرده بر خواهد داشت.

در بخشی از کتاب حقایق انکارناپذیر درباره‌ی مهارت‌های اجتماعی می‌خوانیم

هر دقیقه از هر روزی که سر کار هستیم مورد قضاوت مردم و موقعیت‌ها و شرایط مختلف هستیم. بعضی اوقات احساس خوبی نسبت به این قضیه داریم و گاهی اوقات احساس بدی به ما منتقل می‌شود، اما خیلی کم پیش می‌آید که اصلا هیچ احساسی نسبت به این قضاوت‌ها نداشته باشیم. چه قبول کنیم و چه قبول نکنیم، ما اغلب از این که نمی‌توانیم تحت کنترل و قضاوت اطرافیان، از جمله رؤسا، همکاران و مراجعان، به راحتی و به صورت طبیعی رفتار و زندگی کنیم رنج می‌بریم. بیش‌تر مردم نمی‌خواهند به این مسئله فکر کنند و آن هم به این سبب است که مورد قضاوت قرار گرفتن اغلب همراه با مورد انتقاد قرار گرفتن همراه است؛ و این که چه کسی دوست دارد که درباره‌ی معایبش، واقعی یا احتمالی، صحبت شود؟

البته زمانی که به مسئله مورد قضاوت قرار گرفتن می‌رسید، آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که خودتان را پنهان کنید. همان‌طور که گاهی اوقات گفته می‌شود که اگر هیچ کاری انجام ندهید و هیچ مقام و موقعیتی نداشته باشید اصلا موردانتقاد قرار نمی‌گیرید. البته در آن صورت هم به سبب این موردانتقاد قرار خواهید گرفت که اصلا هیچ کاری نمی‌کنید؛ بنابراین عدم انجام کار می‌تواند شما را از انتقادات محافظت کند. همان‌طور که هر کسی که در کاری موفق بوده است اذعان می‌کند، ما اغلب از اشتباهاتمان درس می‌گیریم و نه از موفقیت‌هایمان.

درس‌هایی که در این فصل بدان‌ها خواهیم پرداخت بیش‌تر متمرکز روی مهارت‌های اجتماعی متنوعی است که با منتقد و انتقاد مرتبط هستند مانند اهمیت اولین و آخرین تأثیری که در افراد پیرامونتان، پشت تلفن و در نگارش کتبی ایجاد می‌کنید، داشتن آگاهی نسبت به محیط و اطرافیان، ارتقای مهارت‌های حل مسئله برای مقابله با افراد سخت‌گیر چه یک رئیس قلدر باشد یا یک همکار موافق و راضی، ایجاد تعادل مناسب هنگامی‌که می‌خواهید طوری رفتار کنید که همه شما را دوست داشته باشند، ایجاد آمادگی و حفظ خونسردی در جلسه ارزشیابی و بازنگری عملکرد و برنامه‌هایتان و مدیریت بدترین منتقد: یعنی خودتان! همان‌طور که مردم با دیدن جلد کتاب درباره‌ی محتوای آن قضاوت می‌کنند، درباره‌ی شما هم با دیدن ظاهرتان قضاوت می‌کنند.

مطمئن هستم که این مطلب را بیش از هزار بار در زندگی خود شنیده‌اید که «هرگز با دیدن جلد کتابی به قضاوت درباره‌ی محتوا و کم و کیف آن نپردازید» یا این که فقط با دیدن ظاهر کسی به قضاوت درباره‌ی او نپردازید.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب حقایق انکارناپذیر درباره‌ی مهارت‌های اجتماعی بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی مهارت‌های اجتماعی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب حقایق انکارناپذیر درباره‌ ی مهارت‌های اجتماعی

نظرات کاربران درباره کتاب حقایق انکارناپذیر درباره‌ ی مهارت‌های اجتماعی

آموزش مهارتهای اجتماعی برای کودکان و نوجوانان حتی بزرگسالان بسیار ضروری می نماید و این کتاب نمونه خوبی از این ضروریت است
در ۷ ماه پیش توسط رضا تبریزی ( | )
کتابی کاربردی پر از نکات ساده و قابل استفاده
در ۱ سال پیش توسط حورا سلطانی زاده ( | )