فیدیبو نماینده قانونی موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب عزت شیعه - جلد اول

کتاب عزت شیعه - جلد اول
تاریخ شفاهی زندگی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آیت الله امام موسی صدر

نسخه الکترونیک کتاب عزت شیعه - جلد اول به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۵۲۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب عزت شیعه - جلد اول

«عزت شیعه» نام دفتر اول از مجموعه «روایت صدر»است که حاوی ده گفتگو با نزدیک‌ترین یاران جهادی آن عزیز در لبنان است. سراغ امام صدر را از سرداران بزرگی گرفتیم که شهید چمران به وجودشان افتخار می‌کرده است. دفتر حاضر شامل این مقدمه، چکیده‌ای از گاه‌شمار زندگی، سخن اول، ده گفتگو، وصیت‌نامه دکتر چمران، سخن آخر و فهرست اعلام است

ادامه...

بخشی از کتاب عزت شیعه - جلد اول

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

اگرچه قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی نیز مطالبی را در باره امام موسی صدر شنیده بودیم، اما بدون شک آنچه این آشنائی را عمیق تر و ارادت مان را قوی تر نمود، «ناله ها» و «فریادهای دردمندانه» دکتر مصطفی چمران در ایام بعد از انقلاب بود. نکته ای که همواره برای ما الهام بخش بوده است، عشق و محبت وصف ناپذیری بود که این دانشمند عارف نسبت به آن فرهیخته غائب از نظر ابراز می داشت. دکتر چمران هرچند برای تمامی بزرگان احترام قائل بود، اما هرگز به کسی این چنین دل نسپرد.
برای مایی که آن ایام در عنفوان جوانی بودیم، ناله ها و فریادهای آن سردار عزیز جلوه ای غریببانه داشت. اما گذشت زمان بسیاری از مسائل را روشن ساخت. امروز که بیست سال تمام از ناپدید شدن امام صدر می گذرد، معنای مظلومیت را به خوبی حس می کنیم. اگر انقلاب اسلامی ما در جهان مظلوم بود، امام موسی صدر نیز در این انقلاب مظلوم بوده است.
دستگاه های تبلیغی ما دو دهه تمام امام موسی صدر را نادیده گرفتند! بزرگ مردی که در عرصه های اندیشه و عمل چون گوهری تابناک می درخشید، در کشور اسلامی ما بدست فراموشی سپرده شد! تقویم های رسمی کشور واقعه ناپدید شدنش را از قلم انداختند! ائمه محترم جمعه ای که حتی روز درخت کاری را نیز مهم می شمارند، در مورد وی کلمه ای بر زبان نیاوردند! برنامه های روز قدسی که به مبارزات ضد صهیونیستی مسلمانان اختصاص دارد، هیچ گاه به نقش پیش کسوتی او اشاره ای نکرد! مراسم پرشور نهم شهریور لبنان که از معدود موارد هم دلی میان طوائف مسلمان و مسیحی آن کشور به شمار می رود، ندرتاً توسط صدا، سیما و مطبوعات ما منعکس شد! کار به جایی رسید که برخی ناآگاهان که خود را برابر «کل» می دانستند، به بهانه تحلیل «نهضت امام خمینی» و گشودن «زوایای تاریک»، امام صدر را «ضد انقلابم، «ضد فلسطینی» و «همگام با صهیونیسم» خواندند! نتیجه آن بود که حتی پیروان بسیجی شهید آوینی نیز تصویر زندگی مرید را از مهر مراد پاک ساختند!
البته یاد خوبی ها هیچ گاه از صفحه روزگار محو نخواهد شد. همواره مردمانی وجود داشته و دارند که دل در گرو حق دارند. اگر بزرگوارانی چون حجج اسلام و المسلمین علی حجتی کرمانی، سید هادی خسروشاهی و عبدالرحیم اباذری راه دکتر چمران را ادامه دادند، قطعاً شاگردان کوچک تری نیز راه این عزیزان را پی خواهند گرفت. امیدواریم که بتوانیم در زمره این گونه افراد باشیم.
«روایت صدر» نام عام مجموعه آثاری است که اگر عمر و توفیقی بود، از این به بعد، در باره امام صدر خواهیم نگاشت. اولین دفتر که «عزت شیعه» نام دارد، حاوی ده گفتگو با نزدیک ترین یاران جهادی آن عزیز در لبنان است. سراغ امام صدر را از سرداران بزرگی گرفتیم که شهید چمران به وجودشان افتخار می کرده است. دفتر حاضر شامل این مقدمه، چکیده ای از گاه شمار زندگی، سخن اول، ده گفتگو، وصیت نامه دکتر چمران، سخن آخر و فهرست اعلام است.
در پایان لازم است از «مرکز الامام الصدر للابحاث و الدراسات»، خصوصاً اساتید محترم سرکار خانم ربابه صدر، آقایان سید صدرالدین صدر، سید حسین شرف الدین و مهدی فیروزان صمیمانه تشکر کنیم. این عزیزان بودند که فرصت حضور در اولین کنفرانس «کلمه السواء» و انجام گفتگوهای این دفتر را فراهم نمودند. همچنین از حجت الاسلام سید ابوذر عاملی تشکر می کنیم که زحمت اصلی ارتباط و هماهنگی با برادران لبنانی را متقبل شدند.

قم مقدس - زمستان ۱۳۷۷
محسن کمالیان، علی اکبر رنجبر کرمانی

نظرات کاربران درباره کتاب عزت شیعه - جلد اول

کتاب بسیار عالیه بود از خوندنش لذت بردم فقط لطف کنید پاورقی رو داخل متن قرار بدید و به صفحات کتاب اضافه نکنید
در 12 ماه پیش توسط فاطمه جلیلیان