Loading

چند لحظه ...
کتاب نظریه‌ی منش‌ها

کتاب نظریه‌ی منش‌ها

نسخه الکترونیک کتاب نظریه‌ی منش‌ها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۱,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب نظریه‌ی منش‌ها

ایجاد مدلی نظری برای فهم فرهنگ از دیرباز یکی از دغدغه های اصلی جامعه شناسان و پژوهشگران عرصه علوم انسانی بوده است. فرهنگ به خاطر پیچیدگی روندها و جریان های درونی اش و پیوندش با نظام های نمادین، امری سیال و لغزنده می نماید که به سادگی تن به نظریه سازی های دقیق و جامع نمی دهد. شاید از این روست که در دوران ما بیشتر نظریه پردازان و پژوهشگران از بر ساختن نظریه ای کامل و جامع چشم پوشیده اند و به گمانی زنی در یک قلمرو خاص فرهنگی بسنده کرده اند. این کتاب با پشتوانه نظریه سیستم های پیچیده به کمک تعریف واحدی پا به فرهنگ که منش خوانده می شود مدلی فراگیر و عام از مفهوم فرهنگ و تحول فرهنگی را پیشنهاد می کند. کاربست عملیاتی این نظریه بیش از این در زمینه یک عنصر فرهنگی پایه- جوک های فارسی آزموده شده و نتایج آن چند سال پیش در کتابی با عنوان جامعه شناسی جوک و خنده منتشر شده است. اثر کنونی یکی از پنج کتاب سازنده دیدگاه زروان است. هرچند خواندنش به تنهایی نیز برای پژوهشگران کارگشا تواند بود.

ادامه...

مشخصات کتاب نظریه‌ی منش‌ها

بخشی از کتاب نظریه‌ی منش‌ها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب نظریه‌ی منش‌ها