Loading

چند لحظه ...
کتاب قصه‌های کولیما

کتاب قصه‌های کولیما
جلد اول

نسخه الکترونیک کتاب قصه‌های کولیما به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب قصه‌های کولیما

قصه‌های کولیما، اثر هنری ـ ادبی شگفت و بی‌نظیر قرن بیستم است. اثر، مجموعه‌ای از تجارب مخوف و هولناک و دور از ذهن آدمی حاصل از زندگی در اردوگاه‌های کار اجباری نظام شوروی را نقل می‌کند، تجاربی که از نگاه تیزبین یکی از محکومان نقل می‌شود و به‌صورت یادداشت‌های پراکنده، تمامی زیروبم‌های درد این زندگی و تلاش آدمی برای حفظ حیات خود به هر قیمتی شده و حتی علل سقوط آدمی تا حد یک حیوان وحشی و درنده‌خو، در اثر زندگی در شرایط دردناک و همه‌ی حقایق دور از ذهن آن را بیان می‌کند و بدین‌سان آدمی را برای بیداری وجدان، تأمل و تفکر ژرف‌تر درباره‌ی گذشته‌ها، حال و آینده فرا می‌خواند. این قصه‌ها از تأثیرگذارترین آثار ادبی مدرنیته‌ی روسی قرن بیستم شناخته شده‌اند که اخیراً برای نخستین بار توسط خانم «گابریله لیهود»، یکی از برجسته‌ترین و جسورترین مترجمان آثار وی در آلمان، برنده‌ی جایزه‌ی «یوهان هاینر ریش ووس» در سال ۲۰۱۲، به‌طورکامل، در چهار مجلد، به زبان آلمانی برگردانده شده‌اند. شالاموف می‌گوید: «قوه‌ی آدمی در تحمل درد و رنج نیز حد و مرزی دارد تا برای او فوایدی به بار آورد و برای تزکیه‌ی روح و رهایی از شهوات دنیوی‌اش روشنگر راهش باشد که دراین‌صورت شاید بتواند حتی قدردان آن باشد و اما اگر این درد و رنج از محدوده‌ی توان آدمی فراتر رود، تمامی خصوصیات والای انسانی ذاتی او نابود خواهند شد و در نهایت، در وجودش چیزی به‌جز احساس نفرت، انزجار و خشم جنون‌آمیز باقی نخواهد ماند.

ادامه...

مشخصات کتاب قصه‌های کولیما

بخشی از کتاب قصه‌های کولیما

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب قصه‌های کولیما

اینکه مستند بود رو دوست داشتم
در ۱ سال پیش توسط سعیده کریمی کریمی ( | )
لطفا کتاب ساحل چپ که قصه های کولیما ٢ هست رو بزارید
در ۲ سال پیش توسط mke...004 ( | )