0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
ای کاش می دانستید

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی ای کاش می دانستید

نویسنده:
جول اوستین
درباره ای کاش می دانستید

کتاب صوتی ای کاش می دانستید متن یکی از سخنرانی های جول اوستین با همین عنوان است. در این سخنرانی جول اوستین بیان می کند که خیلی وقت ها ما دچار مشکلات زیادی می شویم و امیدمان را به طور کل از دست می دهیم. فکر میکنیم دیگر راهی برای برکت و رحمت برای ما وجود ندارد.

در حالی که خداوند همیشه وعده داده است که پس از سختی ها آسانی هایی برای ما مقدر می کند که حتی در فکر و خیالمان هم نمی گنجیده است.

او داستان یوسف و برادران خیانتکارش را مثال می زند که با او چه کردند اما در نهایت نتوانستند مانع رسیدن یوسف به جایگاهی شوند که خدا برایش مقدر کرده بود.


تقسیم بندی مردم در برابر شداید و حوادث

در برخورد با سختی‌ها و شداید مردم چهار دسته‌اند:

۱. گروهی همین که با حوادث تلخ روبرو شدند، داد و فریاد راه می‌اندازند و به لطف و حکمت خداوند و به نظام آفرینش بد می‌گویند.

۲. دسته دوم کسانی هستند که سختی‌ها را با روح استقامت و پشتکار تحمل می‌کنند و با زبان دل می‌گویند: ما همه از خداییم و به سوی او باز می‌گردیم.

۳. دسته‌ای دیگر کسانی هستند که حتی از گروه دوم بیشتر رشد کرده‌اند و در برابر سختی‌ها شکر هم می‌کنند.

۴. دسته چهارم آنانند که هنگام برخورد با ناگواری‌ها نه تنها به عدل خدا بدبین نمی‌شوند و نه تنها شکر می‌کنند، بلکه عاشقانه به سراغ ناگواری‌ها می‌روند.


خداوند متعال قدرت مواجه شدن با مصائب و مشکلات را در وجود هر انسانی به ودیعت گذاشته و این انسان است که بایستی از موهبت و نعمت الهی بهره بگیرد و هرچه به کار ببندد، قدرتمندتر می‌شود. از این رو نباید هنگام بروز بلاها و گرفتاری‌ها از حرکت باز ایستد و از آن گریزان می‌شود، بلکه باید عاقلانه و مدبرانه با این مسائل مبارزه کند.

متأسفانه افراد زیادی هستند که در مقابل مشکلات شانه خالی می‌کنند، آشفته می‌شوند و ناسزا می‌گویند و حتی بعضی در مصیبت‌های بزرگ مانند از دست دادن عزیزان خود، پا را فراتر نهاده و خداوند را بی عدالت و بی رحم می‌دانند، که این خود گناهی بزرگ است. البته تحمل ناپذیری این دسته از افراد دارای عواملی است; عدم اعتماد به نفس، نازپروردگی، سست ایمانی و ندانستن فلسفه سختی‌ها و… از جمله عواملی هستند که موجب می‌شوند افراد توان تحمل مشکلات و شداید را نداشته باشند و به همین دلیل روحیه صبر، استقامت و شکیبایی در آنان وجود ندارد.


یوسفی که با خواست خدا عزت گرفت

وقتی یوسف (ع) کودک بود، همه برادران او نشستند و تصمیم گرفتند که با یوسف (ع) چه حسابی کنند که به او حسادت می ورزند. در این زمان، برادران وی حتی پیشنهاد کشتن یوسف (ع) را دادند اما سپس آنها برنامه خود را تغییر دادند. سرانجام تصمیم گرفتند او را در چاه بیاندازند.


یوسف در کودکی توسط برادرانش به چاهی در مسیر حرکت کاروان ها انداخته شد؛ اما گروهی او را از چاه نجات دادند و به عنوان برده به عزیز مصر فروختند. در نهایت یوسف از دل زندان در مصر با خواست خدا خواب فرعون را تعبیر کرد و رهبر ملت شد و جایگاهی بالا پیدا کرد

در این کتاب صوتی جول اوستین به بیان عزتی که خداوند به ما پس از سختی ها می دهد می پردازد. به شما که در سختی ها ناامید شده اید توصیه می کنم این کتاب را حتما بشنوید. این کتاب برای شماست.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
31.۸۴ کیلوبایت
مدت زمان
۳۳:۵۷
نویسندهجول اوستین
مترجم گروهی از مترجمان
راوینازنین آذرسا
ناشرنشر آذرسا
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۹/۰۴
قیمت ارزی
2 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۳۱.۸۴ کیلوبایت
۳۳:۵۷

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
5
از 5
براساس رأی 1 مخاطب
آموزنده 🦉 (1)
5
ستاره
100 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
0 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
5
(1)
آموزنده 🦉 (1)
18,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
ای کاش می دانستید
ای کاش می دانستید
جول اوستین
نشر آذرسا
5
(1)
آموزنده 🦉 (1)
18,000
تومان