0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
درآمدی بر اقتصاد شهری

معرفی، خرید و دانلود کتاب درآمدی بر اقتصاد شهری

ناشر:
نور علم
درباره درآمدی بر اقتصاد شهری

این کتاب، بدون استفاده از فرمول­های ریاضی، درکی دقیق در جستارهای اصلی اقتصاد شهری مطرح می­کند. این کتاب برای چند گروه مخاطب بالقوه تنظیم شده است. این کتاب می­تواند به­عنوان یک کتاب درسی اصلی، یا احتمالاً یک کتاب تکمیلی در دورة کارشناسی یا کارشناسی­ارشد اقتصاد شهری مورداستفاده قرار گیرد. کتاب می­تواند به­عنوان پیشینة مطالعات در مقطع دکتری که در آن دانشجویان باید مقالات تکنیکی مجلات را بخوانند، نیز مورداستفاده قرار گیرد. همچنین، این کتاب می­تواند توسط اقتصاددانان یا پژوهشگران در شاخه­های دیگری که درصدد یادگیری آن­چه که اقتصاد شهری بدان می­پردازد، هستند، مورداستفاده قرار گیرد.

برای آن­که کتاب برای گروه وسیعی از خوانندگان قابل­فهم و استفاده باشد، تحلیل­های آن اغلب نموداری هستند. تنها در چند فصل از تعدادی فرمول ساده و کمی جبر استفاده شده است، اما حساب دیفرانسیل تقریباً در هیچ فصلی وجود ندارد. اگرچه در این کتاب، با موضوعات شهری برخورد غیر-فرمولی شده، تحلیل­های صورت­گرفته به­دنبال تکیه بر استدلال­های اقتصادی دقیق­اند. جهت­گیری کتاب، مفهومی است و هر فصل مدل­های اقتصادی­ای را ارائه و تحلیل می­کند که درارتباط با موضوعات موردبررسی هستند. برخلاف بسط نظری سریع و بی­دقتی که در اغلب کتاب­های درسی دورة کارشناسی یافت می­شود، فصل­های مختلف این کتاب درک ­کامل و جامعی از مدل­های مربوطه را با هدف تبئین منطق استدلال­های اقتصادی و آموزش اقتصاد شهری، به­صورت همزمان فراهم می­آورد. با توجه به جهت­گیری مفهومی در نگارش این متن، چندان مباحث توصیفی یا واقعی محض از نوع معمول که در کتاب­های درسی یافت می­شود، اینجا مطرح نیست. اساتیدی که به دنبال ارائة چنین مباحثی برای دانشجویان هستند، می­توانند می­توانند از سایر منابع تکمیلی در این ارتباط استفاده کنند. برخی از موضوعاتی که با مدل­های تبئین شده ارتباط چندانی ندارند، مانند فقر شهری، پوشش داده نشده­اند.

تمرین­هایی در پایان کتاب ارائه شده­اند، ­که درصورت استفاده از کتاب به­عنوان کتاب درسی در مقطع کارشناسی قابل­استفاده­اند. در این تمرین­ها، مثال­های عددی برمبنای مدل­های طرح­شده در فصل­های کتاب بسط داده شده­اند. زیرنویس­ها در همة فصل­ها اشاره به تمرین­هایی می­کنند که مرتبط­با بحث مطرح شده، باشند.

با توجه به ماهیت کتاب، فهرست منابع چندان گسترده نیست. هیچ تلاشی برای ارائة استنادات کامل از ادبیات مربوط­به هر موضوع انجام نشده است. بلکه به یک یا دو استناد نمونه­ای اشاره شده که به­عنوان بخشی از مباحث استانداردی هستند که مورد قبول اقتصاددانان شهری می­باشند. بااین‌وجود، به هنگام بحث بر اندیشة خاصی که توسط نویسنده­ای خاص مطرح شده، استناد مربوط­به آن آورده شده است. اگرچه استنادها جامع و کامل نیستند، خوانندگانی که درصدد یافتن مطالب بیش­تری در مورد یک موضوع هستند، می­توانند منابعی را در ادبیات منابع ارجاع شده، بیابند.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
pdf
حجم
14.۷۳ کیلوبایت
تعداد صفحات
293 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۹:۴۶:۰۰
نویسندهیان. کی بروکنر
مترجمشکوفه فرهمند
مترجم دوماعظم جلائی پیکانی
مترجم سوممهدی بختیار
ناشرنور علم
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۸/۲۲
قیمت ارزی
2 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
pdf
۱۴.۷۳ کیلوبایت
۲۹۳ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
35,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
درآمدی بر اقتصاد شهری
درآمدی بر اقتصاد شهری
یان. کی بروکنر
شکوفه فرهمند
نور علم
0
(بدون نظر)
35,000
تومان