0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
کلیات علم اقتصاد

معرفی، خرید و دانلود کتاب کلیات علم اقتصاد

برای استفاده در رشته های مختلف
ناشر:
نور علم
درباره کلیات علم اقتصاد

علم اقتصاد از ویژگی ‌هایی برخوردار است که برای علاقه‌مندان رشته ‌های مختلف کاربرد دارد. بنابراین آشنایی با اقتصاد، و کاربرد آن برای همه مفید است. این علم هم از جایگاه آموزشی و نظری برجسته ‌ای برخوردار است و هم پشتوانه عملی و سیاست‌گذاری عظیمی دارد. در نتیجه یاد گیری نظریه ها و کاربردهای علم اقتصاد برای همه ضروری است. این کتاب، مقدمه ای در این رابطه است. در آغاز بیان چند نکته لازم به نظر می‌رسد.

۱-هر چند یک هدف از تدوین این کتاب ارائه متنی به جامعه دانشگاهی است، اما تلاش شده که به زبانی نوشته شود تا علاقه‌مندان غیر دانشگاهی نیز از آن بهره‌مند شوند. مدیران اقتصادی، رؤسای بانک‌ها و سایر مؤسسات مالی، مسئولان مؤسسات غیر انتفاعی، مدیران اصناف، سرپرست خانوارها، معلم‌ها و رهبران جامعه می‌توانند از این کتاب استفاده نمایند. علم اقتصاد علم انتخاب بهینه است و علم تلاش در راستای رفتار عقلانی و می‌تواند مورد استفاده همه باشد.

۲-درک نظریه ها و کاربردهای اقتصادی، خود بستر ارزشمندی فراهم می‌آورد تا کارگزاران مختلف با کمک آن بتوانند به سیاست‌گذاری، تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری اقدام کنند. از این رو یک هدف تدوین این کتاب کاربرد مطالب آن است.

۳-این مجموعه می‌تواند در رشته اقتصاد، به عنوان درس کلیات اقتصاد(یا مبانی خرد و کلان و مانند آن) به‌کار رود.همچنین برای رشته‌های غیر اقتصادی مانند مدیریت، بازرگانی، حسابداری، آمار، حقوق، علوم سیاسی، جامعه‌شناسی و علوم تربیتی به عنوان درس اصول علم اقتصاد،مبانی علم اقتصاد، اقتصاد عمومی و مانند آن مورد استفاده قرار گیرد.

۴- مطالب این کتاب را می‌توان در قالب درس ۳ یا ۴ واحدی بکار برد. در ضمن رشته‌های غیر اقتصادی که دو درس خرد و کلان و یا اصول اقتصاد (۱) و (۲) را می‌گذرانند نیز می‌توانند این کتاب را برای هدف مربوطه بکار برند. در آن صورت تا پایان فصل دهم در اقتصاد خرد و باقی را در اقتصاد کلان خواهند گذراند. برای رشته هایی که تنها ۲ واحد درس اقتصاد دارند می توان تعدادی از فصل های کتاب (حدود ۱۲ فصل) را به صورت گزینشی در نظر گرفت. پوشش همه کتاب برای یک درس دو واحدی سنگین خواهد بود.

۵- مطالب با توجه به تجربه سال ها تدریس و پژوهش در رشته اقتصاد، تدوین گردیده که در آن نیازهای علاقه‌مندان اقتصاد و تحولات خود موضوع مورد توجه بوده است. کتاب

۶- با وجود برخی همپوشانی‌های این اثر با آثار مشابه (از جمله کتاب‌های اصول و مبانی علم اقتصاد) در آن تلاش شده که با زبان تحلیلی ساده به حلقه‌های گم شده در استفاده از علم اقتصاد تأکید نماید. به نظر می‌رسد این اثر بتواند بهره‌‌رسانی مناسبی برای بهینه‌سازی رفتارها، ایجاد بالندگی در نظام‌های اقتصادی و دیگر زیر سیستم‌های اجتماعی آن به همراه داشته باشد.

۷- فصل های اول و دوم به روش شناسی اقتصاد و بحث های ریشه ای این علم پرداخته است. از این رو ضمن اهمیت بالای مطالب آن دو فصل، درک و شناخت مطالب آنها نسبت به فصل های دیگر دشوارتر است. مناسب است زمان بیشتری به مطالعه و تدریس آنها اختصاص یابد.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
pdf
حجم
5.۱۸ کیلوبایت
تعداد صفحات
373 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۲:۲۶:۰۰
نویسندهیداله دادگر
نویسنده دوممهدی یزدانی
نویسنده سومحجت ایزدخواستی
ناشرنور علم
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۸/۱۴
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
pdf
۵.۱۸ کیلوبایت
۳۷۳ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
3
از 5
براساس رأی 1 مخاطب
5
ستاره
0 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
100 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
3
(1)
79,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
کلیات علم اقتصاد
کلیات علم اقتصاد
برای استفاده در رشته های مختلف
نور علم
3
(1)
79,000
تومان