0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
محمد (ص) بر قله‌های فضائل

معرفی، خرید و دانلود کتاب محمد (ص) بر قله‌های فضائل

درباره محمد (ص) بر قله‌های فضائل

کتاب «محمد صلّی‌الله‌علیه‌وآله بر قله‌های فضائل» تألیف آیت‌الله عباسعلی اختری، نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری از سوی شرکت چاپ و نشر بین‌الملل تجدید چاپ شد. این کتاب بار نخست در سال 1386 منتشر شد.

کمال‌جویی از خواص فطری انسان است و یکی از راه‌های عملی رسیدن به کمال و همچنین اصلاح فرد و جامعه، پیروی از انسان‌های کامل که الگوهای کمال هستند، است. خداوند پیامبران را به عنوان الگو معرفی کرده و برترین الگو نیز افضل پیامبران و خاتم آنهاست.

امام‌صادق علیه‌السلام در حدیثی که شیخ صدوق در کتاب من لایحضر الفقیه آن را نقل کرده، به ده خصلت از شخصیت پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم اشاره فرمودند:

«خداوند تبارك و تعالى مكارم اخلاق را به رسولش اختصاص داده‌است. پس شما نيز خود را بيازماييد، اگر اين خوي‌ها در شما بود، خداوند عز و جل را سپاس گوييد و از او اين مكارم را بيشتر بخواهيد.» سپس حضرت ده خوی را برشمرد:

«يقين، قناعت، صبر، شكر، بردبارى، خوشخويى، بخشندگى، غيرت، شجاعت و مردانگی.»

آنچه امام برشمرده، خلقیات اصلی و زیربنایی بوده که برخورداری از آنها در حقیقت برخورداری از سایر فضیلت‌هایی است که شاخه‌های این اصول به شمار می‌رود.

در کتاب «محمد صلّی‌الله‌علیه‌وآله بر قله‌های فضائل»، مؤلف در ده فصل به شرح و توضیح این ده خصلت پرداخته‌است. در تبیین هر یک از این خلقیات برگزیده، به ارزش و جایگاه آن و نیز تحقق آن در وجود پیغمبر، و هم به حقیقت و چیستی آن، و به راه‌های برخورداری از آن توجه کرده‌است و در مواردی نمونه‌هایی را نیز ارائه کرده‌است.

شناسنامه

فرمت محتوا
pdf
حجم
11.۸۸ کیلوبایت
تعداد صفحات
280 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۹:۲۰:۰۰
نویسندهعباسعلی اختری
ناشرچاپ و نشر بین الملل
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۸/۰۱
قیمت ارزی
7 دلار
قیمت چاپی
58,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
pdf
۱۱.۸۸ کیلوبایت
۲۸۰ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
29,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
محمد (ص) بر قله‌های فضائل
محمد (ص) بر قله‌های فضائل
عباسعلی اختری
چاپ و نشر بین الملل
0
(بدون نظر)
29,000
تومان