0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
روش‌ های مشاوره دانش‌ آموزان

معرفی، خرید و دانلود کتاب روش‌ های مشاوره دانش‌ آموزان

درباره روش‌ های مشاوره دانش‌ آموزان

برای کمک به دانش آموزان جهت رشد اجتماعی و عاطفی آنها بهترین موقعیت را دارند (مکلا گلین = ۱۹۹۹). از آن جایی که آنها طی یک دوره ی طولانی مدت با دانش آموزان روبه رو هستند و تجارب گسترده ای در زمینه ی رشد کودکان دارند، بنابراین به شناسایی دانش آموزانی که مشکلاتی را تجربه می کنند قادر می باشند.

آن ها می توانند برنامه های هدایتی و راهنمایی در مدرسه را بسیج کنند و با حل مشکلات دانش آموزان به کمک خود آنها، ارجاع دانش آموزان به دیگران با کمک خواستن از کارکنان مدرسه و استفاده از برنامه ی تعلیم و تربیت اجتماعی مفید واقع شوند. هم چنین معلمان دارای بهترین موقعیت برای کار روی والدین در مدرسه می باشند و قادرند راهنمایی، راهکارها و حمایت های مورد نیاز را برای آنها ارایه دهند. معلمان به منظور بهینه سازی کمک هایی که می توانند برای دانش آموزان و والدینشان فراهم کنند نیازمند گسترش دانش و مهارت های خود در حوزه‌ی مشاوره و مشورت هستند. تأیید این مطلب که معلمان قادر به استفاده از مهارت های مشاوره هستند در انتشارات حوزه‌ی مراقبت های هدایتی و هم چنین در گزارش های دولت در مورد راهنمایی در مدارس منعکس شده است(به عنوان مثال هامبلین ۱۹۹۳، لنگ = ۱۹۹۳). به عنوان مثال یکی از توصیه های التون ریپورت (۱۹۸۹) در مورد نظم و انضباط در مدرسه این بود که آموزش مهارت های اساسی مشاوره ای باید در آموزش اولیه‌ی معلمان گنجانده شود و همچنین باید برای کارکنان حوزه‌ی راهنمایی در مدارس این فرصت ها از طریق آموزش ضمن خدمت فراهم شود. طی سی سال گذشته تأکید فزاینده ای بر اجرای برنامه های راهنمایی در تمام سطوح مقاطع آموزشی شده است.

اکنون واقعیت بزرگتری که در مدارس با آن روبه رو هستیم وجود تعداد نسبتا زیادی از دانش آموزان آسیب دیده و مشکل دار می باشد که لازم است نیازهای آنان مورد توجه قرار گیرد.

رویدادهایی مانند تنبیه شدید برخی از نوجوانان مدارس و رفتارهای غیراخلاقی برخی دیگر، اهمیت نقش مدرسه را در ارتقای رشد سالم عاطفی و اجتماعی دانش آموزان مورد تأکید قرار میدهد.

در شرایط این چنین معلمان باید با والدین و دیگر افراد حرفه ای مانند روان شناسان و مددکاران تماس نزدیک تری داشته باشند و از معلمان با تجربه انتظار می رود که از دیگر معلمان حمایت و قدردانی کنند. برای ایفای نقش مؤثر در هر یک از این حوزه ها معلمان نیاز به برخورداری از مهارتهای اساسی مشاوره ای دارند.

-متن از مقدمه کتاب-

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
984.۰۰ بایت
زمان تقریبی مطالعه
۰۰:۰۰
نویسندهمحمدصادق سرگلزهی
ناشرموسسه اندیشه کامیاب ایرانیان
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۸/۱۵
قیمت ارزی
5 دلار
قیمت چاپی
100,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۹۸۴.۰۰ بایت

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
33,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
روش‌ های مشاوره دانش‌ آموزان
روش‌ های مشاوره دانش‌ آموزان
محمدصادق سرگلزهی
موسسه اندیشه کامیاب ایرانیان
0
(بدون نظر)
33,000
تومان