0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
زندانی منفی‌ نگری

معرفی، خرید و دانلود کتاب زندانی منفی‌ نگری

روان درمانی طرحواره‌ های منفی‌ نگری
نویسنده:
مریم خسروی
درباره زندانی منفی‌ نگری

* آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که چه قدر از ذهن، فکر، مغز، انرژی، زمان و روح را اسیر و دربند حرف‌ها، نگاه‌ها و کینه دیگران نموده‌اید؟

* آیا می‌دانید بسیاری از افراد فقط دوست دارند حرفی را بزنند، بدون در نظر گرفتن رنجش دیگران؟

* آیا می‌دانید بیماری‌های مختلف روحی و جسمی شما ناشی از اندیشه‌ها و مرور رفتار نادرست دیگران در خلوت و لحظه‌های دردناک است که برای خود خلق می‌کنید؟

* تا کی می‌خواهید سلامتی خود را صرف این کوله‌بار مصیبت زا کنید؟

* چه قدر از زندگی را در خودخوری و زجر و مرگ لحظه‌ها می‌گذرانید؟

* چه قدر از وقت خود را صرف نقشه کشیدن برای تلافی فلان برخورد اطرافیان می‌کنید؟ و ...

شاید شما هم با افرادی برخورد کرده باشید که وقتی از دیگری جدا می‌شوند، پس از خداحافظی، با صدای بلند شروع می‌کنند به فکر کردن: «چه آدم ازخودراضی و احق و بی‌خودی!» و چند فحش و بدوبیراه ... . به راستی ادامه ارتباط به چه علّت و به چه قیمتی؟ عذاب و شکنجه روحی، هم با او، هم بی او، چرا؟!

بیشتر ما نمی‌دانیم کجا در روابط خود با دیگران درنگ کنیم. گاهی بی‌پرواییم و زمانی محتاط. این خود ما هستیم که با انتخاب نادرست، رنج و کسالت و بیماری را برای خود به وجود می‌آوریم. هیچ‌کس جز ما مقصر نیست. دوست داریم دیگران جای ما فکر کنند، نظر بدهند یا خود را به دست باد بسپاریم تا وقتی به بن‌بست می‌رسیم، دیگری را مقصّر بدانیم و شروع کنیم به این‌که: «من بدشانسم! چه قدر بدبختم! هر چی سنگه مال پای لنگه! خَرِ من از کُرِّگی دم نداشت! و ...».

اگر با این حرف موافق نیستید یک مثال، همه‌چیز را روشن می‌کند. تابه‌حال حتماً از شما پرسیده شده است که: «غذا چی می‌خوری؟» و در جواب، بدون این‌که زحمت فکر کردن به خود بدهید، گفته‌اید: «هر چی همه می‌خورند، هر چی بود و ...». این یک مثال کوچک! حالا «تو خود، حدیث مفصّل بخوان از این مجمل». از تعیین رشته تحصیلی و خرید کتاب مجلّه و ثبت‌نام مدرسه و دانشگاه گرفته تا بالاتر.

کاش سعی کنیم در این فرصت باقی‌مانده از عمر، زندگانی کنیم نه زنده‌مانی (منظور، کسانی که زنده مانده‌اند که آه جگرسوز از نهاد برآرند و گاهی به‌طعنه، دست مریزادی به خدا بگویند و با همه، سر جنگ و دعوا داشته باشند و در ارتباط با دیگران، طرف را درسته ببلعند و ...).

-متن از کتاب-

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
478.۰۰ بایت
تعداد صفحات
130 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۴:۲۰:۰۰
نویسندهمریم خسروی
ناشربرگ و باد
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۷/۰۹
قیمت ارزی
3 دلار
قیمت چاپی
100,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۴۷۸.۰۰ بایت
۱۳۰ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
30,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
زندانی منفی‌ نگری
زندانی منفی‌ نگری
روان درمانی طرحواره‌ های منفی‌ نگری
برگ و باد
0
(بدون نظر)
30,000
تومان