0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
آرایش دشمن

معرفی، خرید و دانلود کتاب آرایش دشمن

نویسنده:
املی نوتومب
درباره آرایش دشمن

ژروم آنگوست در صبحی که در فرودگاه به انتظار اتمام تعمیر هواپیما نشسته است، با مزاحمی به نام تکستور تکستل مواجه می‌شود. غریبه‌ای پرحرف و بی‌ملاحظه که خیلی زود ثابت می‌کند خصوصیات سیاه‌تر و هولناک‌تری هم دارد.

«آرایش دشمن» دهمین رمان اَملی نوتومب، داستان‌نویسِ بلژیکی در سال ۲۰۰۱ منتشر شد. در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶، نمایش‌هایی با اقتباس از این رمان بر صحنهٔ تئاتر بروکسل اجرا شدند و در سال ۲۰۲۰ نیز اقتباسی سینمایی بر اساس همین رمان با بازی توماس کُت ساخته شد.

تمام اتفاقات داستان «آرایش دشمن» در سالن انتظار یک فرودگاه و از میان مکالمات دو شخصیت داستان اتفاق می‌افتند. ژروم آنگوست مردی موجه و مبادی آداب که سعی دارد معطل شدنش در فرودگاه را با مطالعهٔ کتاب قدری تحمل‌پذیر کند. ناگهان با مزاحمت غریبه‌ای بنام تِکستور تکستل مواجه می‌شود. مردی که بدون هیچ دعوتی شروع به صحبت می‌کند و حتی با وجود بی‌تمایلی آنگوست و ابراز این بی‌رغبتی، دست از پرحرفی و مزاحمت برنمی‌دارد؛ اما خیلی زود این مزاحمت تبدیل به مواجهه با شخصیتی غریب و هراس‌انگیز می‌شود که شاید ملاقاتش با آنگوست بینوا، چندان هم از سر اتفاق نباشد.

با هر برگی از این داستان که مخاطب به انتهای آن نزدیک‌تر می‌شود، تکه‌های جدیدی از پازل این دیدار غریب نمایان می‌شود و خواننده را با جدال میانِ تقصیر، وجدان و سایهٔ هولناکِ شخصیت‌هایش مواجه می‌کند که ریشه در گذشته دارند. «آرایش دشمن» داستانی است روان‌شناختی و کوتاه با لحنی سریع که وقایع را یکی پس از دیگری روایت می‌کند و همین امر باعث می‌شود مخاطبش را تا به‌انتها با خود همراه کند و با پایانی غیرمنتظره به استادانه‌ترین شکل ممکن، معمای خود را به پایان می‌رساند‌.

دسته‌ها:
کلیدواژه‌های مرتبط:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
878.۰۰ بایت
تعداد صفحات
113 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۳:۴۶:۰۰
نویسندهاملی نوتومب
مترجممارال دیداری
ناشرنشر چشمه
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Cosmétique de l'ennemi
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۷/۰۵
قیمت ارزی
5 دلار
قیمت چاپی
95,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۸۷۸.۰۰ بایت
۱۱۳ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
3
از 5
براساس رأی 1 مخاطب
5
ستاره
0 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
100 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
3
(1)
47,500
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
آرایش دشمن
آرایش دشمن
املی نوتومب
مارال دیداری
نشر چشمه
3
(1)
47,500
تومان