دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب بررسی تجربی نظام شخصیت در ایران

کتاب بررسی تجربی نظام شخصیت در ایران

نسخه الکترونیک کتاب بررسی تجربی نظام شخصیت در ایران به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب بررسی تجربی نظام شخصیت در ایران

این کتاب حاصل پژوهشی است که از سال ۱۳۷۵ آغاز شد و تا اواخر سال ۱۳۷۸ ادامه یافت. پژوهش مزبور دو هدف عمده را تعقیب کرد: اول، عملیاتی‌کردن و ساختن مقیاس شخصیت بر مبنای یک نظریه منسجم جامعه‌شناختی؛ دوم، سنجش شخصیت، ارکان و ابعاد تشکیل‌دهنده آن در ایران. نظم اجتماعی، توسعه، فرهنگ و شخصیت جزء مجموعه مفاهیم محوری در علوم اجتماعی، ازجمله جامعه‌شناسی هستند. چنانچه نظم و توسعه را دو وجه یک چیز بدانیم، یعنی بااحتیاط توسعه را«ترقی نظم اجتماعی» بدانیم، در این صورت فرهنگ و شخصیت، که با یکدیگر رابطه علی دوجانبه عمودی دارند، می‌توانند بالقوه اثر دوگانه بر نظم اجتماعی داشته باشند. یعنی فرهنگ و شخصیت می‌توانند به‌نوبه خود سبب «ترقی نظم اجتماعی» شوند و بالعکس قادرند اسباب زوال نظم اجتماعی در شرایط تغییرات شتابان جهانی و افزایش جمعیت را فراهم کنند. فرهنگی که مولد باشد، یعنی میزان تولید و تجرید مفاهیم و تعمیم ارزشی و تنظیم حسی در آن بالا باشد و عمدتا بر منطق متقاعدسازی استوار باشد، چنین فرهنگی محیط مناسبی را برای رشد و تکثیر شخصیت‌های پیشرفته است.

ادامه...

مشخصات کتاب بررسی تجربی نظام شخصیت در ایران

  • ناشر نشر نی
  • تاریخ نشر ۱۳۹۲/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 12.35 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۸۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب بررسی تجربی نظام شخصیت در ایران

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب بررسی تجربی نظام شخصیت در ایران