پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب بگذار غروب طلوع کند

کتاب بگذار غروب طلوع کند
تأملاتی در باب سالخوردگی‌

نسخه الکترونیک کتاب بگذار غروب طلوع کند به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب بگذار غروب طلوع کند

سالخوردگی فرایند زوال و کاهش نیروی موجود زنده در گذر زمان است و آخرین مرحله از مراحل دوران زندگی طبیعی است. سالخوردگی تعریفی دوگانه دارد که یک تعریف آن به فرایند زندگی فرد مربوط می‌شود و آن دیگر به گروه سنی و نسلی اطلاق می‌شود که شامل کهن‌سال‌ترین بخش جمعیت است. در کتاب بگذار غروب طلوع کند، خانم مری موریسون، نویسنده این کتاب، در سن هشتادوهفت‌سالگی به تأملات سالخوردگی می‌پردازد و توضیح می‌دهد که چه‌گونه می‌توان با وقار و شجاعانه به عرصه سالخوردگی قدم گذاشت. او کتاب را با این نقل‌قول شروع می‌کند که سالخوردگی برای آدم‌های بزدل نیست. سپس به شرح چالش‌ها و سازگاری‌هایی می‌پردازد که سالمندان به‌واسطه از دست دادن‌های متعدد نیروی جسمانی و اجتماعی با آن روبه‌رو می‌شوند. در این کتاب به ادبیات سالخوردگی پرداخته می‌شود و نشان می‌دهد که سالخوردگان، علی‌رغم افول و کاستی‌هایی که با آن مواجه هستند، با انبوه تجارب غنی خود می‌توانند به انسجام و یکپارچگی دست پیدا کنند. اگر عمر طبیعی داشته باشیم، سالخوردگی را تجربه خواهیم کرد. پس بهتر است خود را برای غروب آماده کنیم.

ادامه...

مشخصات کتاب بگذار غروب طلوع کند

بخشی از کتاب بگذار غروب طلوع کند

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب بگذار غروب طلوع کند