دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۵۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب راهبردهای تقویت فرآیندهای روان‌شناختی پایه

کتاب راهبردهای تقویت فرآیندهای روان‌شناختی پایه
دقّت، ادراک، حافظۀ فعال در دانش‌آموزان ابتدایی به همراه 20 نکته ویژه معلمان و اولیا تحت نظر کارشناس مرکز آموزشی و توانبخشی مشکلات ویژه یادگیری - نسخه PDF

نسخه الکترونیک کتاب راهبردهای تقویت فرآیندهای روان‌شناختی پایه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب راهبردهای تقویت فرآیندهای روان‌شناختی پایه

کتابی که پیش رو دارید، مجموعه‌ای کامل از تمرینات ویژۀ تقویت فرایند‌های روان‌شناختی پایه (دقّت، ادراک و حافظۀ فعال) به منظور درمان کودکانِ دچار‌مشکلات ویژۀ یادگیری و بهبود حافظۀ فعال در دانش‌آموزان مقطع ابتدایی است. خلاصه‌ای از ویژگی‌هایی که این اثر را از مجموعه‌های دیگر متمایز می‌کند، به این شرح است: ۱. این مجموعه یک «بستۀ کامل درمانی» از راهبردهایی با پشتوانۀ نظری است که هم آوردی راهبردهای دقت، ادراک و حافظۀ فعال در یک مجموعه، کار درمانگران را برای درمان، تسهیل می‌کند.. ۲. راهبردهای این مجموعه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که علاوه بر تقویت جداگانۀ مهارت‌ها، به تقویتِ تلفیقی نیز می‌پردازد. به عبارتی تاکید بر «هدف ویژه» و درکنار آن «اهداف فرعی» دیگر. به طور مثال بعضی تمرینات حیطۀ «دقت» علاوه بر بهبود دقت، حیطۀ «ادراک، تشخیص و حافظه» را نیز همزمان وارد عمل می‌کند. و یا بعضی تمرینات حیطۀ «ادارک» علاوه بر تقویت ادارک، به تقویت «حل مسأله، بهبود استدلال» و رشد دیگر مهارت‌ها نیز می‌انجامد. ۳. تایید اثربخش بودن مجموعه به وسیلۀ تجربۀ شخصی و عملی تمرینات در طی دورۀ زمانی ۵ سالۀ کار با کودکانِ دچار مشکلات یادگیری. ۴. سعی در متمایز ساختن کتاب از مجموعه‌های منتشر شدۀ دیگر درکشور با تاکید بر راهبردهای ویژۀ بهبودِ حافظۀ فعال که کار آمدی آن به عنوان یک نظریۀ جدید در حوزۀ روان‌شناسی یادگیری، به وسیلۀ پژوهش‌های فراوانی به اثبات رسیده است. ۵. قابل استفاده بودن کتاب برای عمومِ دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در سراسر کشور به منظور تقویت مهارت‌های ذهنی و بهبود حافظۀ فعال. ۶. به همراه ۲۰ نکتۀ ویژه برای معلمان و اولیا در جهت پیشبردِ فرآیند درمان و تقویت مهارت‌های ذهنی و روانی دانش‌آموزان.

ادامه...

مشخصات کتاب راهبردهای تقویت فرآیندهای روان‌شناختی پایه

  • ناشر انتشارات آوای نور
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۱۱۰,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 4.21 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۴۰ صفحه
  • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب راهبردهای تقویت فرآیندهای روان‌شناختی پایه