دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی حکمت شادان کتاب صوتی

کتاب صوتی حکمت شادان

نسخه الکترونیک کتاب صوتی حکمت شادان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی حکمت شادان را رایگان بشنوید

نقد و بررسی کتاب صوتی حکمت شادان

دنیا پر از فیلسوفان و اندیشمندانی است که در طول زمان تلاش کرده‌اند جهان‌بینی و فلسفه‌ای را طرح کنند که بهترین نگاه به جهان باشد و برای افراد بیشتری کاربرد داشته باشد. یکی از این اندیشمندان فردریش نیچه است که با کتاب‌هایی مانند چنین گفت زرتشت شناخته می‌شود. حکمت شادان این نویسنده هم کتابی است که خواندنش می‌تواند بخش بزرگی از جهان‌بینی این نویسنده را با خواننده به اشتراک بگذارد.

درباره کتاب صوتی حکمت شادان اثر فردریش نیچه

«آن‌کس که خنده نمی‌داند، همان به که آثار مرا نخواند»، این جمله‌ای است که نیچه کتابش را با آن آغاز کرده است. کتاب حکمت شادان یکی از خاص‌ترین آثار فردریش نیچه است. این کتاب را حاصل شش سال کار او بین سال‌های ۱۸۷۶ تا ۱۸۸۲ می‌دانند. نسخه‌ی اولیه‌ی کتاب تنها از چهار کتاب تشکیل‌شده بود اما نیچه بعدها کتاب پنجم و همچنین قسمت‌های پیشگفتار و پیوست را به آن اضافه کرد. این کتاب را نیچه به زنی به نام سالومه تقدیم کرده است. بسیاری از دیدگاه‌های او را می‌توانید در این کتاب جالب و خواندنی بخوانید، هنر، فلسفه، عشق و بسیاری از زمینه‌های دیگر در این کتاب بررسی‌شده‌اند.

شاید جالب باشد بدانید بسیاری از منتقدان این اثر را نقطه‌ی عطف و تکاملی در آثار نیچه می‌دانند و عده‌ای هم معتقدند برای خواندن اثر شگفت‌انگیز و مشهور نیچه، یعنی «چنین گفت زرتشت» ابتدا باید حکمت شادان را خواند. کتاب حکمت شادان در سراسر جهان خوانندگان زیادی دارد. انتشارات جامی ناشری است که این کتاب را با ترجمه‌ی نویسنده مشهور کشورمان، جلال آل احمد و حامد فولادوند و سعید کامران منتشر کرده است. آوانامه ناشر کتابهای صوتی بسیار ارزشمندی در بازار است و این ترجمه را با صدای آرمان سلطان زاده به شکل کتاب صوتی درآورده است تا هرکسی بتواند در هر موقعیتی این کتاب را بشنود یا بخواند. فروش کتاب صوتی حکمت شادان ترجمه آل احمد در فیدیبو آغاز شده و می‌توانید این کتاب را در همین صفحه خریداری کرده و دانلود کنید. این کتاب با عنوان دانش طربناک نیچه هم شناخته می‌شود.

فهرست کتاب صوتی حکمت شادان

مقدمه‌ی شاعرانه: شوخی، حیله و انتقام

کتاب اول

کتاب دوم

کتاب سوم

کتاب چهارم

کتاب پنجم

پیوست: سرودهای شاهزاده عاصی

درباره فردریش نیچه، فیلسوف و نویسنده آلمانی

نیچه یکی از بزرگترین نویسندگان قرن نوزدهم است. این اندیشمند بزرگ‌سال ۱۸۴۴ در امپراطوری پروس به دنیا آمد و فردریش ویلهلم نامیده شد. او زمانی که بسیار کوچک بود پدرش را از دست داد و با خانواده‌ی مادری‌اش بزرگ شد. او در مدارس خوبی درس خواند و برای ادامه‌ی تحصیل به پفورتا که آن زمان بسیار مشهور بود رفت. او از همان جوانی استعداد خود را در نویسندگی، شعر و نوازندگی نشان داد و حتی زمانی قرار بود کشیش شود اما دوام نیاورد و مسائل مذهبی را رها کرد. او بعدها به مطالعات لغت‌شناسی پرداخت و مدتی را هم به تحقیق درباره‌ی فرگشت و نظریات داروین گذراند. مشخصه‌ی اصلی زندگی او پرسشگری در همه حال بود و هیچ جواب ساده‌ای نمی‌توانست قانعش کند. ثمره‌ی سال‌ها جستجو و تفکر نیچه تعداد زیادی کتاب ارزشمند است که در زمره‌ی بهترین آثار سال‌های اخیر قرار می‌گیرند. بسیاری از کتاب‌های این نویسنده به فارسی برگردانده شده‌اند و کتاب صوتی آن‌ها هم موجود است. دانلود کتاب صوتی دجال نیچه به زبان فارسی ممکن است و کتاب صوتی چنین گفت زرتشت با صدای افشین یداللهی هم طرفداران زیادی دارد. کتاب صوتی افشین یداللهی از فیدیبو قابل دانلود است. کتاب‌هایی مانند زایش تراژدی، حکمت در عصر تراژیک یونان، تبارشناسی اخلاق و نیچه در برابر واگنر، تعداد دیگری از کتاب‌های پرفروش او هستند. فردریش نیچه در سال ۱۹۰۰ در پنجاه‌وپنج‌سالگی درگذشت.

چرا باید کتاب حکمت شادان فردریش نیچه را خواند؟

حکمت شادان هم یک اثر هنری است، هم یک کتاب ادبی و هم یک کتاب فلسفه. این کتاب پر از قطعات شاعرانه‌ی نویسنده است و درعین‌حال بسیار پرمغز نوشته‌شده است. این کتاب همان چیزی است که پایه‌ی بسیاری از نوشته‌های بعدی نیچه است و بسیاری از اندیشمندان معتقدند راز فهمیدن نیچه در خواندن حکمت شادانی است که خود او آن را شخصی‌ترین اثرش می‌داند. اثری که در اوج بالندگی فکری نویسنده نوشته‌شده است و خواننده را به سفر ذهنی عجیبی می‌برد و او را وادار می‌کند بسیاری از ابعاد زندگی را بازنگری کند. حکمت شادان حاوی ایده بازگشت ابدی نیچه است که خلقت را نوعی دور تکرار می‌بیند و بعدها می‌گوید خدا مرده است. این کتاب صوتی نیچه را باید بارها و بارها شنید و سعی کرد از عینک آن برای نگاه کردن به جهان استفاده کرد. دانلود کتاب زرتشت نیچه کیست هم می‌تواند به درک بهتر تفکرات این نویسنده کمک کند.

در بخشی از کتاب صوتی حکمت شادان می‌‎شنویم

درباره نظریه احساس قدرت و توان

در راستای خوبی کردن یا بدی کردن ما توان خود را بر دیگران اعمال می‌کنیم و چیز بیشتری نمی‌خواهیم! با بدی کردن قدرت خود را بر کسانی اعمال می‌کنیم که ناگزیریم آن‌ها را وادار کنیم اثر آن را حس کنند؛ زیرا درد و رنج وسیله‌ی حساس‌تری برای این کار نسبت به لذت است؛ درد و رنج همیشه علت خود را جستجو می‌کند در حالی لذت به خود توجه دارد و به پشت سر خود نگاه نمی‌کند. با خوبی کردن یا خوبی خواستن ما توان خود را بر کسانی اعمال می‌کنیم که قبلاً به نحوی در دایره‌ی وابستگی ما قرارگرفته‌اند (عادت کرده‌اند که به ما به‌عنوان عامل شادی‌های خود فکر کنند)؛ می‌خواهیم قدرت و توان آنان را افزایش دهیم؛ زیرا بدین ترتیب قدرت خود را افزایش داده‌ایم و یا می‌خواهیم مزیت تحت نفوذ بودن ما را به آن‌ها نشان دهیم؛ آن‌ها از وضعیت خود رضایت بیشتری خواهند داشت و با دشمنان قدرت ما بیشتر مخالف خواهند بود و برای مبارزه با آن‌ها آمادگی بیشتری خواهند داشت. اینکه برای خوبی کردن یا بدی کردن فداکاری‌هایی انجام دهیم ارزش نهایی اعمال ما را عوض نخواهد کرد؛ حتی اگر مانند شهدای کلیسا با زندگی خود بازی کنیم، این فداکاری را بنا به نیاز خودمان به قدرت و توان یا به خاطر حفظ احساس قدرت انجام می‌دهیم. وقتی کاملاً احساس می‌کنیم که حقیقت را در اختیار داریم هر چیز دیگری را که در اختیار داریم، رها می‌کنیم تا این احساس را حفظ کنیم! بارهای اضافی را بر زمین می‌ریزیم تا خود در ارتفاع باقی بمانیم؛ یعنی بالاتر از کسانی که فاقد حقیقت هستند.

بدون شک حالتی که به دنبال بدی کردن بر ما مستولی می‌شود به‌ندرت همان‌قدر خوشایند و مطبوع است که شور و دلپسندی حاصل از خوبی کردن. این نشانه‌ی آن است که ما هنوز کمبود قدرت داریم و نارضایتی و خشم ما این فقر را برملا می‌سازد؛

مشخصات کتاب صوتی حکمت شادان

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی حکمت شادان

یک شاهکار یک کتاب که هرکس به دور از تعصبات مذهبی و جنسی با نگاهی ژرف به این اثر زندگی ها تغییر می کند به بهتریین حالت حکمت شاد زیستن واقعا در این زمان بیشتر از هر چیز به این نیاز داریم
در ۱ سال پیش توسط raskolnikov ( | )
عجب ترجمه ای عجب راویی عجب داستانی عجب نویسنده ای وای...
در ۱ سال پیش توسط 936...776 ( | )
کتاب خوبی بود
در ۱ سال پیش توسط 915...504 ( | )
کتاب خوبیه و صدای ارمان فوق العاده است
در ۱ سال پیش توسط میثم زارعیان ( | )
دارویی برای بدبینان یک غورباقه کوچک را بدون نگریستن ناگهان قورت بده .جمله ای است فوق العاده برای روبه رو شدن با مشکلات و ترس و اضطراب روزانه.ممنون آقای نیچه
در ۱ سال پیش توسط yws...n92 ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • بعدی ›
  • آخرین ››