دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی امپراتوری اندیشه کتاب صوتی

کتاب صوتی امپراتوری اندیشه

نسخه الکترونیک کتاب صوتی امپراتوری اندیشه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی امپراتوری اندیشه را رایگان بشنوید

درباره کتاب صوتی امپراتوری اندیشه

- ایران، کشور تناقض‌ها، تضاد‌ها و استثناها: ایران کشوری است همگن با فرهنگ ملّی پرمایه. اما اقلیت‌هایی مانند مانند آذری‌ها، کردها، گیلک‌ها، بلوچ‌ها و ترکمن‌ها تقریبا نیمی از جمعیت آن را تشکیل می‌دهند. ایران برخی از شگفت‌انگیزترین آثار معماری اسلامی دنیا را دارد. دین، جنبش‌‌های روشنفکری و اندیشه‌ها، بسیاری سنت‌ها، مناسبات اجتماعی و فرهنگ را در ایران و همچنین خارج از ایران تغییر داده است. شکوه ایران در میراث ادبی آن خصوصا در شعر به حدی است که در اندک کشوری یافت می‌شود. تصویری که نام ایران به یاد می‌آورد تصویری است خیال انگیز از باغ‌های باشکوه، قالی‌های رنگارنگ جواهرنشان و نغمه‌های موسیقی. اما در کلیشه‌ای که رسانه‌های غربی از تصویر ایران نشان می‌دهند نشانی از این جلوه‌های زیبا نیست. حلبی آبادها، ملاهای روی ترش کرده، صورت‌های رنگ پریده‌ی زنان، انبوه جمعیت خشمگین در راهپیمایی‌های اعتراضی و نفت سیاه غالب این کلیشه است. امروز ایران خواهان توجه است و موقعیت جدیدش پرسش‌هایی را مطرح می‌سازد. ایران مهاجم است یا قربانی؟ ایران در طول تاریخ توسعه طلب بوده یا منفعل؟ - تاریخ بهترین قاضی است: تنها تاریخ است که می‌تواند به این پرسش‌ها پاسخ دهد. ایران داری یکی از کهن‌ترین تمدن‌های دنیاست. جنبه‌هایی در تمدن ایران وجود دارد که تقریبا شیوه‌ی زندگی هر انسانی را روی کره خاکی تحت‌الشعاع قرار داده است. کتاب «امپراتوری اندیشه، تاریخ ایران» قصد دارد به معرفی خلاصه‌ای از تاریخ ایران، از ظهور مادها و پارس‌ها تا انقلاب اسلامی بپردازد. هدف دیگر کتاب توضیح برخی تناقض‌ها و تضادها از منظر تاریخی و کند‌و‌کاو در گنجینه شعر فارسی است تا از طریق آنها به دریافتی از مراحل آغازین توسعه و تحول روشنفکری و فرهنگ و ادبیات ایران دست یابد. مایکل جورج آکسورتی (متولد ۱۹۶۲ - درگذشته ۲۰۱۹ بر اثر سرطان)، نویسنده و تاریخ‌دان بریتانیایی و نویسنده این کتاب، تحصیلات خود را در رشته تاریخ در دانشگاه کمبریج به اتمام رسانده است. او رئیس بخش مطالعات ایران در وزارت امور خارجه انگلستان در اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی بوده است. او علاقه فراوانی به تمدن خاورمیانه مخصوصا ایران داشته اما هیچگاه نتوانست از ایران بازدید نماید. او کتاب امپراتوری اندیشه را در هفت فصل و با توصیف پیدایش مادها و پارس‌ها آغاز کرده است. در ادامه به سراغ هخامنشی‌ها، حمله‌ی اسکندر، ظهور اشکانیان و ساسانیان، حمله اعراب، ایران پس از حمله اعراب تا انقراض سلسله‌ی قاجار و ظهور و‌سقوط خاندان پهلوی می‌رود. نویسنده از تاریخ ایران با عنوان درخشان امپراتوری اندیشه نام می‌برد. نشر صوتی آوانامه کتاب امپراتوری اندیشه، تاریخ ایران را با همکاری گروه انتشاراتی ققنوس و با صدای اکرم پریمون منتشر کرده است.

ادامه...

مشخصات کتاب صوتی امپراتوری اندیشه

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی امپراتوری اندیشه

در واقع این کتاب به هیچ وجه موضوعش اندیشه و یا تاریخ آن نیست، کتاب نقل داستان تاریخ ایران بصورت تیتر وار است تا برسد به زمان رضاشاه و محمدرضاشه پهلوی. از اینجا مأموریت نویسنده آغاز می‌شود و تا حد امکان شروع به اعلام نظرات حکومتی در خصوص مسائل زمان پهلوی و رهبران انقلاب می‌نماید گویی شخصی در صدا‌و‌سیما در حال سخن گفتن است بهرحال بغیر از انتهای کتاب که سراسر حرفهای تکراری و بد جلوه دادن پهلوی و منجی نشان دادن انقلاب است مابقی تنها روایتی سریع از تاریخ است که خالی از لطف نیست ولی از صحبت در مورد اندیشه واقعاً خالی‌ست. ایام‌بکام
در ۲ ماه پیش توسط 912...990 ( | )