0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
قتل در تعطیلات
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب قتل در تعطیلات

درباره قتل در تعطیلات

هرکول پوآرو مشهورترین کارآگاه تاریخ است، مشهورتر از مگره، شرلوک هولمز یا خانم مارپل. آگاتا کریستی نویسنده‌ی انگلیسی این شخصیت را از روی یک پناهنده‌ی بلژیکی کوتاه‌قد که در انگلستان دیده بود الهام گرفت و او را به مهم‌ترین شخصیت داستان‌هایش تبدیل کرد. مردی باهوش با ذهنی فوق‌العاده که بیشترین جزئیات را می‌بیند و با توانایی‌هایش مخاطب را هیجان‌زده می‌کند. کریستی سال‌های سال پوآرو را به سراسر جهان فرستاد تا راز قتل‌های مختلف را کشف کند. این بار نیز در کتاب قتل در تعطیلات پوآرو به مبارزه‌ی معمایی دیگر می‌رود.

‌درباره‌ی کتاب قتل در تعطیلات اثر آگاتا کریستی

داستان «the hollow» یکی از داستان‌های مرموز و جذاب کریستی است که اولین بار سال 1946 در ایالات متحده و چند ماه بعد در انگلستان منتشر شد. نویسنده بعدها عنوان این کتاب را به «murder after hours» تغییر داد و در ایران نیز آن را با نام «قتل در تعطیلات» می‌شناسیم. داستان قتل در تعطیلات نیز با حضور کارآگاه پوآرو اتفاق می‌افتد اما به گفته‌ی خانم کریستی حضور پوآرو در این داستان اشتباه بود و درواقع آن را خراب کرد. آگاتا کریستی بارها درباره‌ی اینکه از پایان دهه‌ی سی دیگر به شخصیت پوآرو علاقه نداشته و گاهی او را به اجبار در داستان‌هایش به کار گرفته حرف زده بود.

داستان کتاب قتل در تعطیلات داستان مردی به نام جان است که همراه همسرش قصد رفتن به تعطیلات در کنار دوستانش را دارد. او پیش از تعطیلات از دختر 5 ساله‌اش می‌خواهد برایش فال ورق بگیرد و دخترک کارت مرگ را بیرون می‌کشد. هرچند کسی توجهی به این اتفاق نمی‌کند اما جان در این تعطیلات با مرگ روبه‌رو می‌شود. مرگی که درنهایت پای پوآرو را به ماجرا باز می‌کند.

داستان حفره، ماجرای یکی از قسمت‌های سریال پوآرو نیز هست و می‌توانید این قسمت یک ساعت و نیمه را ببینید و از روایت جذاب کریستی لذت ببرید.

‌درباره‌ی آگاتا کریستی نویسنده‌ی کتاب قتل در تعطیلات

آگاتا میلر که او را با نام آگاتا کریستی می‌شناسیم مشهورترین نویسنده‌ی قرن بیستم و پرفروش‌ترین جنایی‌نویس تاریخ است. کریستی در سال 1890 به دنیا آمد و در دهه‌های ابتدایی قرن بیستم نوشتن داستان را شروع کرد. فضایی که او داستان‌نویسی را در آن شروع کرد سال‌های پس از جنگ جهانی اول بود و او تجربیات و دانشی که در سال‌های جنگ در داروخانه و مراکز درمانی یاد گرفته بود در داستان‌هایش بهره‌ی زیادی برد.

آگاتا کریستی نوشتن رمان‌های جنایی را به خاطر یک شرط‌بندی با خواهرش مارگارت که معتقد بود او هرگز نمی‌تواند یک رمان جنایی بنویسد شروع کرد اما هرگز این کار را رها نکرد. اولین رمان پلیسی کریستی 6 بار از طرف ناشران رد شد.

آگاتا کریستی در طی عمر 85 ساله‌اش دو بار ازدواج کرد. همسر اول او آرچیبالد کریستی یکی از اعضای ارتش سلطنتی انگلیس و همسر دومش ماکس مالوان، یک باستان‌شناس بود. کریستی همراه ماکس مالوان به نقاط مختلف دنیا سفر کرد و بسیاری از داستان‌هایش را در فضاهای کاری همسرش که اغلب در شرق و خاورمیانه بود نوشت. او در سفرهایی که با همسرش داشت به علاقه‌ی مهم دیگرش یعنی عکاسی هم مشغول بود.

آگاتا کریستی در میان آثارش نمایشنامه‌ی «تله موش» را هم دارد که رکورد دیگری به نام او ثبت کرده است. این تئاتر تاکنون بیش از 20 هزار اجرا داشته و از نیمه‌ی قرن بیستم به بعد نمایش آن متوقف نشده است.

از میان بهترین داستان‌های آگاتا کریستی که هنوز هم در سراسر جهان فروخته می‌شود می‌توان به کتاب‌های «سپس هیچکدام باقی نماندند»، «قطار 4 و 50 دقیقه از پدینگتون»، «مرگ روی نیل»، «قتل در بین‌النهرین»، «مرگ خانم مگینتی» و «حماقت مرد‌ مرده» اشاره کرد. بر اساس گفته‌های نوه‌ی کریستی تاکنون بیش از یک میلیارد نسخه از کتاب‌های او در انگلستان و به همین تعداد در خارج از انگلستان فروخته‌شده است.

ترجمه‌ی کتاب قتل در تعطیلات به فارسی

کتاب‌های کریستی در بازار کتاب ایران طرفداران زیادی دارند. در هر کتاب‌فروشی‌ای که پا بگذارید می‌توانید تعدادی از آثار کریستی را با تصویرسازی مخصوص و قطع خاصش ببینید که آن‌ها را از سایر کتاب‌ها متمایز می‌کند. مجتبی عبدالله نژاد مترجم نام‌آشنای کشورمان بیش از 20 جلد از کتاب‌های کریستی را به فارسی برگردانده است. کتاب قتل در تعطیلات نیز یکی از کتاب‌های کریستی است که عبدالله نژاد به فارسی برگردانده است. انتشارات هرمس این ترجمه را سال 1390 در مجموعه‌ی کتاب کارآگاه منتشر کرده است. ترجمه‌ی مجتبی عبدالله نژاد از قتل در تعطیلات را می‌توانید در همین صفحه از فیدیبو خریداری و دریافت کنید.

چرا باید کتاب قتل در تعطیلات را خواند؟

داستان قتل در تعطیلات یک داستان پلیسی بلند است که نسخه‌ی چاپی آن 314 صفحه است. آگاتا کریستی این داستان را در سی فصل نوشته و آرام آرام قطعات داستانش را کنار هم چیده و ماجرای اسرارآمیزی به وجود آورده است که ذهن مخاطب را با خود همراه می‌کند. او در همان آغاز قصه مخاطب را به نشانه‌ها حساس می‌کند و دلهره‌ای را به جان او می‌اندازد که باعث می‌شود مخاطب سرنوشت شخصیت‌های داستان را دنبال کند و خودش را در فضای ماجراهای کتاب ببیند. این کتاب داستان خوبی برای آخر شب‌هاست. می‌توانید هر فصلش را شب‌ها پیش از خواب بخوانید و از فضای روزتان فاصله بگیرید. این داستان پلیسی طولانی کتابی است که می‌تواند برای علاقه‌مند کردن نوجوانان به خواندن کتاب نیز مناسب باشد.

‌در بخشی از کتاب قتل در تعطیلات می‌خوانیم

بعد خیلی ناگهانی در اتاق مطالعه را باز کرد و پوآرو را راهنمایی کرد داخل اتاق. با خوشحالی فریاد زد:

این هم آقای پوآرو.

دور پوآرو چرخید و رفت در اتاق را بست. سروان گرینج و گاجن پشت میزی نشسته بودند. مرد جوانی هم در

گوشه دیگری از اتاق نشسته بود و داشت یادداشت برمی‌داشت. گاجن با ورود پوآرو مؤدبانه از جا برخاست.

پوآرو فوری شروع به معذرت‌خواهی کرد.

- نه خواهش می‌کنم. من الآن می‌روم بیرون. اصلاً نمی‌دانستم که خانم آنکاتل...

-نه، نه. بمانید.

امروز سبیل گرینج آویزان تربود. پوآرو تحت تأثیر تصویری که خانم آنکاتل از او ترسیم کرده بود. با خودش

گفت: لابد زنش زیادی تمیزکاری کرده یا یک میز برنجی جدید خریده و خانه شلوغ‌تر شده، طوری که جناب

سروان توی خانه نمی‌تواند تکان بخورد.

بعد با عصبانیت این فکرها را از سرش بیرون کرد. خانه تمیز ولی شلوغ سروان گرینج، همسرش، بچه‌هایش، عادتشان به آجر بازی... همه این‌ها توهمات ذهن شلوغ خانم آنکاتل بود.

ولی چنان زنده و واقعی به نظر می‌رسید که برایش جالب بود. واقعاً ارائه چنین تصویری مهارت زیادی می‌خواست.

- بفرمایید بنشینید، آقای پوآرو. چیزهایی هست که مایلم از شما بپرسم؛ و کارم در اینجا هم تمام‌شده.

رو کرد به گاجن که مودبانه ولی باحالت اعتراض دوباره سر جایش نشسته بود و با چهره‌ای بی‌حالت به‌طرف گفتگویش می‌نگریست. گفت:

-چیز دیگری یادت نمی‌آید؟

-نه. قربان. همه‌چیز کاملاً عادی بود. هیچ‌چیز غیرعادی و ناخوشایندی وجود نداشت.

-تو پاویون کنار استخر یک شنل خز بود. این شنل مال کیه؟

-منظورتان آن شنل خز نقره‌ای است؟ دیروز که سینی و لیوان را بردم توی پاویون؛ دیدمش. ولی مال هیچ‌کدام از افراد این خانه نیست. آقا.

-پس مال کیه؟

لابد مال خانم کری است. خانم ورونیکا کری، هنرپیشه سینما. چون این طور شنلی پوشیده بود.

-کی؟

-دیشب که آمده بود اینجا.

-نگفته بودی که او هم دعوت داشته.

-دعوت نداشت. قربان. خانم کری تو داوکوت زندگی می‌کند. همین ویلای ته خیابان. بعد از شام آمد اینجا که کبریت قرض کند.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
1.۷۲ مگابایت
تعداد صفحات
314 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۰:۲۸:۰۰
نویسندهآگاتا کریستی
مترجم مجتبی عبداللّه نژاد
ناشرنشر هرمس
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
The Hollow
تاریخ انتشار
۱۳۹۲/۰۸/۱۳
قیمت ارزی
5 دلار
قیمت چاپی
51,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۱.۷۲ مگابایت
۳۱۴ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
3.9
از 5
براساس رأی 42 مخاطب
سرگرم‌کننده 🧩 (5)
پربار 🌳 (3)
5
ستاره
30 ٪
4
ستاره
50 ٪
3
ستاره
7 ٪
2
ستاره
2 ٪
1
ستاره
9 ٪
33 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

چند فصل اول به روابط و زندگی هرکدوم از شخصیت های کتاب پرداخته شده بود و از اونجایی که این توضیحات باعث شد دیرتر داستان به بخش جنایی برسه، بنظرم این قسمتِ کتاب یه مقدار طولانی اومد ولی آخر کتاب، با مشخص شدن شخصِ مجرم فهمیدم این توضیحات لازم بوده.از جایی که داستان وارد بخش جنایی میشه، هیجان داستان هم بالاتر میره. درکل از خوندنش لذت بردم.

4

داستان خوبی بود و برای علاقه مندان به روانشناسی میتونه خیلی جذاب باشه ، البته کتاب نیاز به ویرایش هم دارد .

5
انگیزه‌بخش 🚀
خوش‌خوان 🪶
سرگرم‌کننده 🧩
پربار 🌳
آموزنده 🦉

یکی از بهترین و احساسی ترین کتابای آگاتا کریستی بود که خوندم واقعا فکر‌نمیکردم انقدر اثر بخش باشه توی روحیه م شخصیت‌پردازی ها فوقالعاده بود و توصیف مکان هم خیلی کمک میکرد توی حس و حال اونجا بری

2

جالب نبود. نویسنده خواسته بود جنبه روانشناسی افراد پیرامون جنایت رو پررنگ کنه که بی ربط و ناموفق از کار در اومده بود. آخرش هم خیلی آبدوغ خیاری تمام شد.

5

کتاب جالب و خواندنی ولی این سدی یه حس دلسوزی خاص حتی در اخر داستان برای مقتول داشتم پزشکی که سرگردان بود و وقت نکرد از این حالت دربیاد

4

برخلاف برخی دوستان من از این کتاب خیلی خوشم اومد. کمی طولانی بود ولی پیچیدگی شخصیتهای داستان جذاب و نشان دهنده هوشمندی نویسنده است.

2
سخت‌خوان 💎

خیلی جنبه معمایی داستان قوی نبود بیشتر جنبه احساسی داشت و توضیحات درباره احساسات کاراکترها. حضور پوآرو هم خیلی طولانی نبود.

4

به نظرم تنها ترجمه‌های عبدالله‌نژاد از نشر هرمس (کتاب‌های کریستی) خوبه. این هم جزء همون خوب‌های هرمسه

4

یکم متفاوت بود با بقیه کاراشون و توصیف های جدیدی از شخصیت ها و بخش هایی تو کتاب بود که تو کمتر کتاب های دیگه شون بود

1

پوارو کلا تو این کتاب صد کلمه هم حرف نمیزنه به نظرم جالب نبود در مقایسه با بقیه آثار آگاتا کریستی...

نمایش 23 نقد دیگر
3.8
(44)
سرگرم‌کننده 🧩 (5)
30,600
٪30
21,420
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
مجموعه داستان های آگاتاکریستی
شامل 67 عنوان کتاب
قتل در تعطیلات
٪30
قتل در تعطیلات
آگاتا کریستی
نشر هرمس
3.8
(44)
سرگرم‌کننده 🧩 (5)
30,600
٪30
21,420
تومان