دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
خرد خاص و جذاب بودن

خرد خاص و جذاب بودن
برای زنان در نیمه دوم عمر

نسخه الکترونیک خرد خاص و جذاب بودن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره خرد خاص و جذاب بودن

بیشتر زن‌هایی که من می‌شناسم با رسیدن به سن پنجاه سالگی به‌جای این‌که سن خود را انکار کنند، این واقعه را جشن می‌گیرند. شاید برای مادران آنها رسیدن به سن پنجاه سالگی به معنای قرار گرفتن در سرازیری و پایین آمدن از اوج قله بوده است، اما امروزه پنجاه سالگی، زمان گردهمایی دوستانی است که با هم در حال عبور از این مرحله زیبا هستند و آن را به جشنی پرسرور تبدیل می‌کنند. برای بعضی زنان، این زمان، زمان شادمانی، سرور و پایکوبی است و برای بعضی دیگر زمان گرایش به‌سوی معنویت و عزلت‌گزینی. بیشتر زنان در پنجاه سالگی، با این‌که اندیشیدن به میانسالی کمی افکار آنها را مشغول کرده است، اما هنوز هم احساس جوانی و شادابی می‌کنند. زنانی که به این سن می‌رسند، اطلاع چندانی از این‌که برای آنها چه پیش خواهد آمد، یا انرژی‌های بالقوه یائسگی چیست، یا با آن چه کاری می‌شود کرد، ندارند و نمی‌دانند که در آستانه تغییراتی هستند که موجب می‌شود بیشتر از هر زمان دیگری در زندگی، فقط خودشان باشند. به این دلیل کتاب الهه‌ها در زنان میانسال را نوشتم تا زنان بتوانند این جوش‌وخروش درونی را درک کنند. سرچشمه این احساسات، کهن‌الگوهای درونی و الهه‌هایی هستند که الگوهای انرژی در روان ما را تعیین می‌کنند؛ به این معنی که خلق‌وخو و هر کدام از رفتارهای بارز ما به یکی از این الهه‌ها ربط پیدا می‌کند. در نتیجه ما با شناسایی الهه‌های خود آگاه‌تر شده و می‌توانیم منابع معنویت، خرد، همدردی و عمل را در خود پیدا کنیم و با فعال کردن و پرورش آنها، به انرژی فراوانی دست یابیم که موجب معنا یافتن زندگی و اصالت بیشتری در ما خواهد شد. بعد از پنجاه سالگی یا بعد از یائسگی، هر زنی از خطی فرضی عبور می‌کند و وارد دوران سوم زندگی خود می‌شود که مانند ورود به سرزمینی ناشناخته است. متأسفانه در این اجتماع پدرسالاری با گرایشی متمایل به جوان‌نمایی، پیر شدن به معنای نامرئی شدن و بی‌اهمیت شدن است. ولی از دیدگاه من این امکان وجود دارد که این مرحله سوم از زندگی موجب سیر تکاملی شود که زن بتواند آنچه را عمیقآ هست محقق و ابراز کند. در سال‌های فعالیت پس از پنجاه سالگی زنان می‌توانند به‌جای این‌که به آدم کم‌اهمیتی تبدیل شوند، بیش از هر زمان دیگری خود را در جهان آشکار کنند و با گسترش زندگی درونی و پیگیری علاقه‌های خلاقانه خویش، نقش تأثیرگذاری خود را در خانواده ایفا کنند.

ادامه...

مشخصات خرد خاص و جذاب بودن

  • ناشر بنیاد فرهنگ زندگی
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۶۸,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.04 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۷۹ صفحه
  • شابک

نظرات کاربران درباره خرد خاص و جذاب بودن

زنان وقتی به سن میانسالی میرسند ، با کوله باری از تجربه های زیست شده ، از ارزشمندترین طبقات جامعه محسوب می شوند که باید از خرد و پختگی انها برای بهبود جامعه بهره برد . خواندن این کتاب آموزنده و زیبا را به شما توصیه می کنم .
در ۵ ماه پیش توسط sha...h69 ( | )
رسیدن به سن پنجاه مانند مایع خمیر ترشی هست که تنها ذره ای از آن در مایع ارد می تواند باعث ورز و کیفیت خوب نان شود
در ۴ ماه پیش توسط 091...114 ( | )