پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
چگونگی کارکرد لکوموتیو بخار

چگونگی کارکرد لکوموتیو بخار

نسخه الکترونیک چگونگی کارکرد لکوموتیو بخار به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره چگونگی کارکرد لکوموتیو بخار

در یک لکوموتیو نرخ بخار مورد نیاز همیشه ثابت نیست؛ مثلاً برای شروع حرکت، بالا رفتن از تپه‌ها و مقابله در برابر مقاومت‌های موجود، این نرخ متفاوت خواهد بود. بنابراین دیگ بخار به ابزار کنترلی دیگری به نام شیر تنظیم‌کنندهنیاز دارد. این شیر که شامل یک دسته کنترلی است اجازه‌ی عبور بخار را فقط در زمانی که نیاز باشد، می‌دهد. اکنون دیگ بخار به یک سیستم مفید و قابل کنترل تبدیل شده که از انفجار آن به دلیل فشار بالا جلوگیری می‌گردد. اگر شعله آتش به طور مداوم برقرار باشد و از بخار تولید شده نیز به طور مداوم استفاده گردد، آب موجود در دیگ تمام می‌شود. زمانی که این اتفاق بیفتد فقط بخار در دیگ موجود است که توانایی جذب گرما به اندازه آب را ندارد، بنابراین حرارت ناشی از شعله آتش، کف دیگ را می‌سوزاند و یا حتی ممکن است باعث ذوب آن شود. برخلاف یک کتری ساده، سوختن کف دیگ بخار به تدریج باعث ضعیف شدن آن گردیده و در نتیجه ممکن است که در فشارهای پایین هم انفجار دیگ اتفاق بیفتد. به این ترتیب دیگ بخار مورد بحث فقط در یک بازه زمانی محدود یعنی تا وقتی که آب درون دیگ موجود است می‌تواند استفاده گردد.

ادامه...

مشخصات چگونگی کارکرد لکوموتیو بخار

بخشی از چگونگی کارکرد لکوموتیو بخار

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره چگونگی کارکرد لکوموتیو بخار